Daily Archives: Հուլիս 22, 2015
Փաստաբանի խոսքով՝ այս վկայի ցուցմունքը միակն էր, որ ապացուցում էր առաջադրված մեղադրանքը, մնացած բոլոր փորձաքննությունը, ցուցմունքները... -
22 Հուլիս
Թուրքիայում երկու ոստիկան է սպանվել
Իր կայքերից մեկում հրապարակված հայտարարության մեջ PKK֊ն ասել է, որ «երկու ոստիկանները սպանվել են «Իսլամական պետության» հետ համագործակցելու համար»․․․ -
Եզդիները գոհ են ազգային փոքրամասնությունների մասով սահմանադրական փոփոխությունից
«Փորձը ցույց է տվել, որ ընդդիմությունը ևս այդքան էլ հետաքրքրված չէ ազգային փոքրամասնութունների պաշտպանությամբ: Միայն մեկ պատգամավոր․․․ -
Փաստաբանի դեմ քրեական գործ են հարուցել միջնորդություններ ներկայացնելու համար
Իրեն հարկադրաբար բուժման ենթարկելու, 1 ամիս ազատազրկելու մասին Ժուլետա Ամարիկյանի բողոքի հիման վրա ՀՔԾ-ում ընթացող քրեական գործի շրջանակներում քննիչը երկրորդ․․․ -
Նախագահականից պատասխանել են ԼԳԲՏ անձանց իրավունքներին վերաբերող նամակին
«ՓԻՆՔ Արմենիան» իր նամակում Սերժ Սարգսյանին նաև հորդորել էր պետական նշանակության մեդալով չպարգևատրել այն անձանց ու կազմակերպություններին․․․ -
Վրաստանը խոստանում է վերադարձնել իր տարածքները «ռազմավարական համբերության» շնորհիվ
Վրաստանի իշխանությունների կողմից Մոսկվային ուղարկված պաշտոնական բողոքի նոտայի մեջ ասված է, որ հուլիսի 10֊ին Ցիտելուբանի և Օրչոսանի գյուղերի․․․ -
«Յուքոմ» ընկերությունը գնել է «Օրանժ Արմենիայի» բջջային ցանցը․ «ՀԺ»
«Օրանժ Արմենիան» բացման օրվանից՝ 2009 թվականի նոյեմբերից, վնասով է աշխատել, ընդ որում՝ վնասները կազմում են միլիարդավոր դրամներ:

Daily Archives: 22 июля, 2015
Показания этого свидетеля, отметил собеседник, были единственными, доказывающими выдвинутое обвинение: все остальные экспертизы, показания... -
Власти Турции спровоцировали массовые выступления. Есть погибшие
Минувшей ночью акции протеста против действий “Исламского государства”, на которое турецкие власти возложили ответственность за теракт в Суруче... -
На армянского адвоката завели уголовное дело за представление ходатайств
Следователь подал жалобу против адвоката за постоянные представления ходатайств, препятствование проведению экспертиз. По мнению Тиграна Айрапетяна... -
Компания семьи министра купила сотовую сеть «Оранж Армения»
Со дня открытия в ноябре 2009 года «Оранж Армения» работала в убыток, причем, ущерб насчитывает миллиарды драмов. Прошлогодние отчеты показывают, что активы... -
Киргизия разорвала соглашение с США о сотрудничестве
Из-за того, что Госдеп наградил киргизского правозащитника Азимжана Аскарова, приговоренного на родине к пожизненному лишению свободы... -
Грузия вернет оккупированные территории, не бряцая оружием
- Грузия никогда не согласится с отторжением своих территорий и благодаря “стратегическому терпению” обязательно вернет их обратно... -
Ответ полиции Армении доказывает незаконность разгона сидячей забастовки
«Фактически, полицейских войск не было, при наличии которых запрета на применение спецтехники во время мирных, несанкционированных акций нет...