Daily Archives: Հունիս 2, 2016
Ինձ մոտ առաջին հերթին բացասական հիշողություններն են. հիմնականում կապված քնելու տոտալ պահանջի և դրա տոտալ անընդունակության հետ, որի պատճառով ինձ... -
2 Հունիս
Լեռնային Ղարաբաղում զինվոր է մահացել․ մանրամասներ չեն հաղորդվում
Այսօր առավոտյան՝ 09:15-ի սահմաններում, Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի... -
Փոխգնդապետին ձերբակալել են կաշառք ստանալու մեղադրանքով
Օրենքով սահմանված կարգով Շ. Ավետիսյանի ավտոմեքենայում իրականացված խուզարկության ընթացքում հայտնաբերվել և առգրավվել է կաշառքի առարկա... -
Իշխանության խոսքը փուչիկ է․ նախագահականի մոտ խոսել են բանակային կոռուպցիայի մասին
«Բանակում կոռուպցիա է արդեն 15-20 տարի։ Ապրիլի 2-ն ապացուցեց, որ մենք բանակ չունենք, որ մեր բանակը հայասպան է։ Բանակում տարին հիսունի չափ... -
Հայաստանում 1 տարի է ՄԻԵԴ-ի վճիռը չի իրագործվում․ կինը շարունակում է մնալ բանտում․ «Հրապարակ»
«Նալբանդյաններն ընդդեմ Հայաստանի» գործով ՄԻԵԴ-ի որոշումը, համաձայն որի ամուսիններ Բագրատ և Նարինե Նալբանդյաններին և նրանց դստերը...

Daily Archives: June 2, 2016
One day, having eaten yet another plate of cold pea soup in kindergarten, I puked on a pair of shoes in front of our house. And that was the last time I ever went to kindergarten... -
19-Year-Old Armenian Soldier Shot Dead in Nagorno-Karabakh
Nagorno-Karabakh defense army conscript Khoren D Harutyunyan, 19, died of a gunshot wound at around 10 am on Thursday at a southeastern military unit, according to a short statement released by the ... -
Parents of Dead Armenian Soldiers Accuse Authorities of Empty Promises in Renewed Protest (Video)
“The army has been corrupted for 15-20 years now. [The four-day war] proved that we don't have an army, that our army kills its own men. More than 50 deaths are recorded in the military in a year, and they are all labelled as 'suicide'... -
Armenian Authorities Have Yet to Implement European Court Judgement: Press
The Nalbandyans were arrested in June 2004 in Vardenis in connection with the murder of a local girl who was apparently Arevik's classmate. The girl, whose body was found in a well not far from the applicants’ home...