Daily Archives: Փետրվար 1, 2017
«Մենք արձանագրում ենք փաստը, նման արտահոսք չպիտի լինի: Հիմնական խնդիրը նրանում է, որ կոմբինատն արմատական էդ հարցը պետք է լուծի... -
Զինվորին բուժելու փոխարեն, դատարան են ուղարկում․ փաստաբան
«Փորձագետների վրա ճնշումների արդյուքնում քննիչները հասան նրան, որ 2-րդ փորձաքննության ժամանակ ախտորոշվեց սահմանափակ մեղսունակ... -
ՀՔԾ֊ն կոծկում է ԴԱՀԿ նախկին պետի մասնակցությամբ օֆշորային սկանդալի գործը․ հայտարարություն
Կարծում ենք, որ նախկինում նմանատիպ կոռուպցիոն բացահայտումների նկատմամբ գործող իշխանությունների հովանավորչությունը... -
Ապրիլյան քառօրյայի մասնակիցների զինգրքույկներում ջնջումները՝ անփութության հետևանք. ՊՆ
ԼՂ ՊՆ-ն նաև հորդորել է ԶԼՄ-ներին «այսուհետ տվյալ թեման չդարձնել ավելորդ շահարկման առարկա, իսկ այն զորացրված զինծառայողները... -
Վերջին 3 տարում Հայաստանից արտագաղթել է բնակչության 5 տոկոսը. «ՀԺ»
«Այլ կերպ ասած, ավելի քան 54 հազար մարդ անցած տարի անվերադարձ հեռացել է Հայաստանից: Սա, ըստ էության, 2016 թվականի արտագաղթի թիվն է...

Daily Archives: February 1, 2017
To effectively tackle corruption, Mills added, the government should consider “establishing a fully independent anti-corruption body with full investigative and prosecutorial authority... -
Cross-outs in Military Cards of April Fighting Participants ‘Result of Negligence,’ NKR Military Authorities Claim
In recent weeks, Armenian media have been reporting that military officials have either been failing altogether to make the appropriate entries or crossing out the ones... -
5% of Population Emigrated from Armenia Over Past 3 Years
According to the official data published by Armenia's National Statistical Service on Tuesday, the difference between the number of those who left and those who arrived in the country...