Daily Archives: Մայիս 31, 2017
«Փողոցում մոտեցել են, ուզել են խուզարկել, բայց ինքը արգելել է ու բերման են ենթարկել ոստիկանություն։ Ոչ մի պարզաբանում․․․ -
ՊՆ-ը հրաժարվել է ժամանակավորապես դադարեցնել առողջական խնդիրներ ունեցող զինվորի ծառայությունը
«Նրանք գտել են, այնուամենայնիվ, որ ինքը պիտանի է սահմանափակումներով ծառայության համար։ Սահմանվել է բուժծառայության․․․ -
Նախաքննությունը պարզել է՝ զինծառայողին մի շարք հիվանդություններով են զորակոչել
Ըստ նախաքննության արդյունքների՝ Մոսիյանը մինչև զորակոչվելը տառապել էր մի շարք հիվանդություններով։ «Դիակի դատաբժշկական․․․ -
Վրաստանը Բաքվին օգնել է առևանգել ընդդիմախոս լրագրողին
Հետաքննող լրագրող ու քաղաքացիական ակտիվիստ Աֆղան Մուխտարլին, վախենալով քաղաքական ճնշումներից, Վրաստան էր տեղափոխվել 2014 թվականին․․․ -
«Եթե չեմ մահացել, ուրեմն դիրք չե՞մ պահել». զինվորը բուժում է պահանջում
«Ես ինքնակամ եմ գնացել դիրքեր, երեք ամսվա ծառայող եմ եղել՝ գնացել եմ պոստեր։ Ես պոլկի երես համարյա չեմ տեսել․․․

Daily Archives: May 31, 2017
- He is obviously being persecuted. He has long been subjected to various forms of persecution, from criminal to administrative. There has even -
Sick Armenian Conscript to Continue Service Under Medical Supervision
The ministry replied that Kirakosyan has been found fit for service with some restrictions. They have decided to provide him with medical supervision for any potential... -
Family Ready to Renounce Armenian Citizenship if Authorities Do Not Provide Disabled Soldier with Medical Treatment
- I saw the prime minister when he came to Gyumri during the parliamentary election campaign. His guards tried to keep me away...