Հայաստանում կորոնավիրուսի 1520 նոր դեպք է հաստատվել
Նոյեմբերի 19-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 121 979 դեպք, որոնցից 88 388-ն` առողջացած, 1870-ը` մահվան ելքով: Այս մասին հայտնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3796 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1520 նոր դեպք: Ըստ հաղորդագրության՝ ունենք 8319 առողջացած և 31 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 9 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 478 է:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 31 243 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 475 986 թեստավորում:

2026 г. 1 августа, суббота
По состоянию на 11:00 19 ноября в Армении число подтвержденных случаев коронавирусного заболевания составило 121 979, выздоровевших – 88 388, скончавшихся за время пандемии – 1870.
Таким образом, по сообщению Минздрава, накануне было проведено 3796 тестирований: количество подтвержденных случаев составило 1520, выздоровевших стало на 8319 больше, 31 человек скончался.
В 9 зарегистрированных накануне случаев смерть пациентов с коронавирусом наступила по причине другого заболевания. Всего таких случаев 478.
В настоящее время лечение от коронавируской инфекции продолжают получать 31 243 пациента. В целом за время пандемии в Армении было проведено 475 986 тестов на Covid-19.
Напомним, что масочный режим в стране остается в силе. После действовавшего в связи с пандемией режима чрезвычайного положения парламент объявил карантин – до 11 января 2021 года.