Monthly Archives: Մարտ 2011
Սերժ Սարգսյանը և Շվեյցարիայի նախագահ Միշելին Կալմի-Ռեյն այսօր մասնակցել են Հայաստանում Շվեյցարիայի դեսպանատան... -
Հանրահավաքին ընդառաջ Ադրբեջանում կրկին ձերբակալում են ակտիվիստներին
Ձերբակալությունները սկսվել են երկու օր առաջ, երբ ուժայինները կալանավորել են Ադրբեջանի Դեմոկրատական կուսակցության անդամներից մեկին: -
Բացօթյա առևտրով զբաղվողների խնդրի լուծումը հետաձգվել է
Առևտրականները, ովքեր տեղեկացել էին, որ բողոքողներից մի քանիսը Ազգային ժողովի ցույցի ընթացքում առևտուր են արել քաղաքի տարբեր վայրերում, փոքր-ինչ նեղսրտել էին... -
Հայը և նրա հրեա կինը գաղտնի մահապատժի են ենթարկվել Իրանում
Իրանական ակտիվիստների կողմից հիմնված իրավապաշտպանների լրատվական գործակալությունը հաղորդում է, որ մահապատիժը արտոնվել է... -
Ադրբեջանի ընդդիմությանը ուղարկել են Բիբի-Էյբաթ
Բաքվի քաղաքապետարանը մերժել է ընդդիմությանը ապրիլի 2-ին հանրահավաք անցկացնելու իրավունք տրամադրելու մեջ` առաջարկելով հանրահավաք անցկացնել... -
ՀԴՄ կտրոնների վիճականության հաղթողներին գումարներ չեն տրամադրվի. կառավարություն
Այսօր Արագածոտնի մարզի Օշական գյուղում կայացած ՀՀ կառավարության նիստի ժամանակ գործադիրը փոփոխություններ է կատարել... -
Էներգետիկայի նախարարը չի բացառում, որ եթե Հունաստանը հետագայում էլ շարունակի իր դիրքորոշումը պաշտպանել այս հարցում, իրենք հունական կողմի դեմ... -
Հայաստանի հավաքականի ևս մեկ ֆուտբոլիստ կխաղա Դոնեցկում
Հայաստանի հավաքականի և Երևանի «Փյունիկի» հենակետային կիսապաշտպան Կառլեն Մկրտչյանը երեք տարվա պայմանագիր է կնքել ուկրաինական... -
Թուրքական ֆիլմերի երկրորդ փառատոնը Հայաստանում, այնուամենայնիվ, կայացավ
Երկրի ղեկավարությունը տարբեր մակարդակներով խոսում էր «հարևանների հետ հարաբերությունների վերականգնման անխուսափելիության մասին»... -
Տիգրան Կարապետյանի հանրահավաքն ու երթն արտոնեցին
Այսօր Երևանի քաղաքապետի լիազոր ներկայացուցչի 31.03.2011թ. որոշմամբ ընդունվել է ի գիտություն Ժողովրդական կուսակցության...

Monthly Archives: Март 2011
Это не может пошатнуть их сплоченности, торговцы продолжат акции протеста до тех пор, пока им не предложат достойного решения. -
Митинговать на площади Свободы в Ереване по-прежнему не разрешают
Оппозиции в очередной раз было предложено провести митинг на территории, прилегающей к хранилищу древних рукописей Матенадаран, в отмеченный в оповещениях... -
В иранской тюрьме тайно казнили армянина и его жену-еврейку – СМИ
Неизвестно, по каким обвинениям заключенные были приговорены к смертной казни. Иранские официальные... -
Очередной армянский футболист пошел по стопам полузащитника «Шахтера»
Полузащитник сборной Армении и ереванского «Пюника» Карлен Мкртчян подписал трехлетний контракт с донецким «Металлургом». Как сообщает пресс-служба клуба... -
Азербайджанскую оппозицию послали в Биби-Эйбат
«Власти заявили, что проведение митинга в сквере имени Нариманова или же перед кинотеатром «Тебриз» недопустимо из-за интенсивного движения в этих местах... -
Второй Фестиваль турецких фильмов в Армении все-таки состоялся
Тогда начало фестиваля совпало с инициированием армяно-турецкой «футбольной дипломатии». Руководство страны на всех уровнях со всех экранов... -
Мужество Армении и Турции обнадеживает президента Швейцарии
«Мужество и ответственность вселяют надежду на то, что ожидаемые результаты будут достигнуты», - заявила Мишлин Кальми-Рей... -
Иранские азербайджанцы могут стать кошмаром для Баку
«По его словам выходит, что якобы в результате волнений в Иране может возникнуть военное столкновение. Это в свою очередь окажет влияние на... -
Турция и Греция будут судиться из-за азербайджанского газа
Турецкая трубопроводная компания BOTAS приступила к переговорам с греческой DEPA относительно транзита азербайджанского газа... -
«Против нас не попрешь». Еще раз о причине голодовки политика
«Раффи Ованисян заявил, что «может выйти против них, и даже ценой жизни мы защитим волю народа»». 30 марта Ованисян сообщил о своем решении прекратить голодовку.