Daily Archives: Ապրիլ 21, 2011
Բացօթյա ցուցադրական ելույթների ընթացքում բեմի մոտ 50 մարդ էր հավաքված, հիմնականում ելույթ ունեցողների ծնողները և բարեկամները: -
Եգիպտոսում հրաժարվում են Մուբարաքի անունից
Ներկայումս Եգիպտոսի գրեթե յուրաքանչյուր գավառում նախկին նախագահի անունով հաստատություններ կան: ԶԼՄ-ների տեղեկություններով` մոտ 500 դպրոցներ... -
Երևանում «ռմբակոծել են» գնացքի վագոնները (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
««Բարեկամություն» մետրոյում կանգնած գնացքի վագոնների վրա մեծ գրառումներ էին արվել, որոնք ծածկել էին անգամ պատուհանների ապակիները... -
Հայաստանի դարպասապահը գիտի` ինչպես վարվել Ռուսաստանի հավաքականի հետ
«Իմ կարծիքով` շատ ավելի լավ կլիներ, եթե ազգային հավաքականը ղեկավարեր հայրենիքում մեծացած մասնագետ: Ժամանակն է, որ Ալեքսանդր Բորոդյուկը, ով օգնում էր Գուս Հիդինկին... -
Չինացի գրողը 10 անգամ կվիրահատվի` Շեքսպիրին նմանվելու համար
Երիտասարդ գրողը նպատակ ունի ծախսել ավելի քան 1 միլիոն յուան (153 հազ. դոլար), որպեսզի «հիշեցնի աշխարհին մեծ գրողի և դրամատուրգի մասին»... -
Լուկաշենկոյի սիրտը խառնում էր ժողովրդավարությունից
«Մենք ինքներս ենք մեղավոր, նախևառաջ իշխանությունն է մեղավոր դրանում: Նախագահական ընտրությունների նախաշեմին մենք այնքան ժողովրդավարացվեցինք, որ ոչ միայն... -
Քաղաքապետարանն արտոնել է Տիգրան Կարապետյանի հանրահավաքը
Տիգրան Կարապետյանը հանրահավաք էր հրավիրել ապրիլի 10-ին, սակայն հորդառատ անձրևի պատճառով այն հետաձգել էր... -
ՀՌԱԿ ատենապետին դուր չի գալիս ՀԱԿ-ը և նրա կողքին կանգնողները
«Այս ամենն ինչի համար էր կատարվել, որովհետև Վազգեն Սարգսյանը մերժում էր Լևոն Տեր-Պետրոսյանի քաղաքականությունը... -
Մարտի 1-ի մասին Սերժ Սարգսյանի ելույթը չեն կապում Կոնգրեսի պահանջի հետ
Վերջին երեք տարիների ընթացքում թե մարտի 1-ի դեպքերը, թե արդարադատության ոլորտում ցավալի խնդիրները մշտապես եղել են Սերժ Սարգսյանի ուշադրության կենտրոնում... -
Հայաստանում ստեղծում են «Կոսմոլոգիայի և աստղաֆիզիկայի ինստիտուտ»
Այսօր ՀՀ կառավարության ավելի վաղ ընդունած որոշման մեջ լրացում կատարելու միջոցով գործադիրը «Ա. Ի. Ալիխանյանի անվան...

Daily Archives: 21 апреля, 2011
Напомним, что Тигран Карапетян созвал митинг 10 апреля, однако из-за проливного дождя мероприятие не состоялось. -
Выступление Сержа Саргсяна партия власти не связывает с требованием оппозиции
Отказаться от кикбоксинга и перейти к шахматам. На политическом поле нельзя говорить с позиции силы, - заявил пресс-секретарь РПА -
В Египте отказываются от имени Мубарака
Египетский суд принял в четверг решение переименовать все названные в честь бывшего президента Египта Хосни Мубарака и его супруги Сюзанны... -
Продавцы зелени недовольны ереванскими чиновниками
Торговцы с проспекта Тигран Мец вместе с ведущим специалистом отдела торговли и обслуживания мэрии Еревана Арманом Ованисяном искали в окрестностях проспекта... -
Оппозиционер: Власть в Армении не менялась с 1991 года
До сих пор имеем дело исключительно с имитацией. Диалога между властями и оппозицией быть не может, если оппозиция не участвует в системе управления страной... -
Китаец сделает 10 пластических операций, чтобы быть похожим на Шекспира
«Жизнь - это путь совершенствования, и я думаю, что операции стоят таких денег», - считает писатель, намеревающийся стать "китайским Шекспиром"... -
Цель не оправдывает средства, признался депутат от националистической партии
«В какой бы ситуации ни была «Дашнакцутюн», в какую бы ситуацию ее ни пытались поставить прежние власти, тем не менее, она находила способ установления... -
Лукашенко признался, что его подташнивало от избытка демократии в стране
"Мы виноваты сами, прежде всего - власть виновата в этом. Накануне президентских выборов мы додемократизировались до того, что не только вас... -
Художники «разбомбили» ереванское метро (ВИДЕО)
Этот поезд был снят с маршрута и отогнан в депо, где и были ликвидированы последствия хулиганства. «Я получила вопросы и отказываюсь их комментировать. Абсурд...