Daily Archives: Հունիս 23, 2011
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում Հայաստանի Հանրապետության նախագահի ելույթում, հատկապես հարց ու պատասխանի... -
Սերժ Սարգսյանն այցելել է «Շտապբուժօգնություն»
Ենթակայանի բակում ցուցադրվել են նաև նոր գծային շտապ օգնության ավտոմեքենաներն ու ռեանիմոբիլները, ներկայացվել են բժշկական սարքավորումների... -
«Ժառանգությունը» Կազանի հանդիպումից առաջ զգուշացնում է Սերժ Սարգսյանին
Ադրբեջանի ճնշումների տակ բանակցային ձևաչափի աղճատումը գնահատում ենք իբրև հակամարտության էության, պատմության ու արդարացի լուծման հեռանկարի խեղաթյուրման... -
Չինացի այլախոհին ազատ են արձակել
Ակցիային մասնակցում էին արվեստի քննադատների միության նախագահ Նազարեթ Կարոյանը, արվեստագետներ Կարեն Անդրեասյանը, Արթուր Պետրոսյանը, Թագուհի Թորոսյանը... -
Ամստերդամի դատարանը թույլ է տվել Ղուրանը համեմատել Հիտլերի աշխատությունների հետ
Արմատական քաղաքական գործչի շուրջ սկանդալը ծավալվել է այն բանից հետո, երբ 2006-2008 թթ. նա մի շարք անհարկի արտահայտություններ է թույլ տվել իսլամի... -
Ռուսաստանի ԱԳՆ-ն Սարգսյան-Ալիև հանդիպման վերաբերյալ հայտարարություն է տարածել
«Մենք ակնկալում ենք, որ Բաքուն և Երևանը կառուցողական կարձագանքեն մայիսի 26-ին Դովիլում Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների համատեղ հայտարարությանը... -
Այսօր ցանկացած որոշում ավելի վատը կլինի, քան 13 տարի առաջ. Տեր-Պետրոսյանը` ղարաբաղյան խնդրի մասին
Միայն մեկ կետ կա, որը տարբերվում է նախկին ծրագրից, դա Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի վերաբերյալ հանրաքվեի անցկացման գաղափարն է: Սակայն այն դեռ ոչնչով ամրագրված չէ... -
Կառավարությունը որոշել է ապահովել «Խոսրովի անտառ»-ի «էկոհամակարգերի հավասարակշռության պահպանումը»
«Գիլան» պետական արգելավայրը 2008 թվականին վարձակալության և կառուցապատման իրավունքով տրամադրվել էր «Հովազաձոր»... -
Ոչ Սերժը, ոչ Ռոբերտը նախագահ չէին դառնա, եթե ընտրությունները չկեղծվեին. Տեր-Պետրոսյան
Վերջին հանրահավաքները 100 հազարանոց էին: Եվ իշխանությունները գլխի ընկան, որ պետք է ինչ-որ բան անել, որովհետև հակառակ դեպքում կարող են Թունիս և Եգիպտոս ստանալ... -
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Ռոբերտո Կառլոսին երկրպագուները ստիպել են լաց լինել
Ռուսաստանի ֆուտբոլի առաջնության պրեմյեր-լիգայում Մախաչկալայի «Անժին» երեկ Սամարայում 3:0 հաշվով հաղթեց «Կռիլյա Սովետովին»:

Daily Archives: 23 июня, 2011
В-третьих, после двух военных побед армяне остались верны переговорному процессу не потому, что у азербайджанской стороны есть какие-то преимущества. Цель армян... -
Армянский курорт стал местом встречи грузинских и российских журналистов
Будет затронут ряд вопросов, связанных непосредственно с медийной и экспертной проблематикой: участники форума обменяются опытом журналистской работы... -
Москве надоело в Совете Европы
Правда, избиратели смотрят на это дело иначе - ни одному другому европейскому государству его граждане не вчиняют в Страсбурге столько исков, сколько России. -
Китайский диссидент вышел под залог. За его свободу боролись и в Ереване
Вэйвэй получил широкую известность не только за художественные таланты, но и за свою общественно-политическую деятельность... -
Депутаты напоминают Сержу Саргсяну, что отречение от Родины чревато отставкой
Навязывается уважение к территориальной целостности ныне несуществующего советского Азербайджана, а армянскую сторону, которая от геноцидальных погромов... -
Накануне встречи в Казани ОБСЕ не дали приблизиться к границе Карабаха
Миссия ОБСЕ провела плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана вблизи населенного пункта Куропаткино... -
Суд Амстердама допустил сравнение Корана с трудами Гитлера
Скандал вокруг фигуры радикального политика разгорелся после того, как в период с 2006 по 2008 год он позволил себя ряд резких высказываний в адрес сторонников ислама... -
МИД России выступил с заявлением накануне встречи Саргсян-Алиев
Документ, который будет рассмотрен в Казани, является результатом важного периода совместной работы сторон и стран-сопредседателей, представляет реальную основу для дальнейшего... -
ВИДЕО – Следователь требует у активистов сорвать раслкеенные листовки
Мы вышли впятером, чтобы расклеить листовки, о чем мэрия была заранее оповещена. Не успели мы отойти от центрального офиса Конгресса на пару метров... -
В жару избегать фаст-фуда и пить тан. Советы специалиста
Если пища приготовляется в закрытом помещении, где есть все условия – это другой вопрос. Но если ее готовят на улице в небольшом павильоне...