Monthly Archives: Հունիս 2011
Այսօր ՀԱԿ-ի կողմից հրավիրած հանարահավաքի վերջում Կոնգրեսի առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հարթակից առաջարկել... -
Վերջնաժամկետը`սեպտեմբեր. Տեր-Պետրոսյանի ակադեմիական պատրաստությունը բավարար չէ Սարգսյանին հասկանալու համար
Հայաստանի ներքաղաղաքական կյանքի ամենակարևոր իրադարձությունը Հայ Ազգային Կոնգրեսի և իշխանության միջև հնարավոր երկխոսության հարցի... -
Պետք է վերականգնել մարտիմեկյան ոճրագործությանը հանգեցրած շղթան. Տեր-Պետրոսյան
Քաղբանտարկյալների և Ազատության հրապարակի հետ կապված խնդիրները վերջնականապես լուծված համարելով` Հայ Ազգային Կոնգրեսն այսուհետև... -
Լևոն Տեր-Պետրոսյանը խոսել է մարտի 1-ի և ընդդիմություն-իշխանություն երկխոսության մասին
Շինծու գործերով բանտերը նետելով ընդդիմության հարյուրավոր ներկայացուցիչների, քննչական ծառայությունն այդպես էլ նրանցից ոչ ոքի մարտի 1-ին... -
«Հանցագործներին վնասազերծում են գրոհով». Նիկոլ Փաշինյան
«Եթե նման ելույթ ունենար որևէ մեկը Հայաստանում կամ դրանից դուրս, իշխանության խոսնակները վրա կտային, ազգի դավաճան կդարձնեին: Սերժ Սարգսյան, դու պիտի պատասխան տաս հետևյալ... -
Սարգիս Հացպանյանի` Հայաստանում մնալու հարցը լուծում է ստանում
«Ինձ կանչեցին անձնագրերի և վիզաների վարչություն, դիմում ներկայացրեցի 1 տարվա ժամանակավոր կացություն ձեռք բերելու համար, և մի քանի շաբաթվա ընթացքում ես այն ձեռք կբերեմ... -
Հունիսին պարենային ապրանքները էժանացել են, ոչ պարենայինները` թանկացել
2011թ. հունիսին մայիսի համեմատ պարենային ապրանքների շուկայում արձանագրված գների ընդհանուր մակարդակի նվազմանը մեծապես նպաստել է բանջարեղենի և կարտոֆիլի... -
«Ժողովրդին էլի դուխ են տալու». hանրահավաքի մասնակիցների կարծիքը
«Ի՞նչ պիտի սպասեմ, սովորական էլի, կռիվ չի լինելու, բան չի լինելու: Ժողովրդին էլի դուխ են տալու, որ տենանք` հետո ինչ ա լինելու... -
Ռոբերտ Քոչարյանին և Արմինե Օհանյանին առայժմ դատարան չեն հրավիրի
Այսօրվա դատական նիստին «Հրապարակի» ներկայացուցիչ Արա Զոհրաբյանը կրկին փորձել է հստակեցնել հայցի առարկան, թե հատկապես որ բառերն ու արտահայտություններն... -
Քաղաքապետարանի կայքում «փչացել է» Ազատության հրապարակից ուղիղ եթերն ապահովող տեսախցիկը
Նշենք, որ կայքում տեղադրված մնացած բոլոր տեսախցիկները, որոնց միջոցով կարելի է հետևել, մասնավորապես, Հանրապետության հրապարակին...

Monthly Archives: Июнь 2011
Англия и Франция все никак не могли поделить эти острова, и поэтому договорились о совместном их управлении. Другой пример кондоминиума - англо-египетский Судан... -
Оппозиционеру из Франции разрешили остаться в Армении
В своем сегодняшнем выступлении Ацпанян заявил, что благодаря АНК и Тер-Петросяну был остановлен нежелательный для него процесс. «Меня пригласили в ОВИР, я обратился... -
Отключилась камера, направленная на место митинга оппозиции в Ереване
Все другие видеокамеры, расположенные, в частности, на Площади Республики, площади Франции, площади Шарля Азнавура и Сасунци Давида, продолжают действовать. -
Названы время и место свадьбы Джоли и Питта
Начиная с 2008 года актерская пара регулярно наведывается в Прованс. В один из визитов они и нашли крошечную часовенку, которая их очаровала... -
Революция — это женщина. Разве одного желания достаточно для того, чтобы ее добиться
Быть революции или нет - зависит не от соседа, не от американцев, русских и мозамбикцев, зависит не от небесных сил, расположения планет, погоды, даже не от ангелов или Бога. -
Николя Саркози стал жертвой нападения хулигана (ВИДЕО)
В результате выходки Саркози потерял равновесия, однако сумел удержаться на ногах. На записи видно, как люди в штатском оттащили злоумышленники... -
Я пойду на митинг, но не знаю, почему. Художники и политики о мероприятии оппозиции
«Иду что-то услышать, а еще иду потому, что там будут мои друзья. И потому еще, что раз уж взялись за дело, не оставлять же его незавершенным. Я человек верный... -
ВИДЕО: Живой триколор из планкингистов развевается под гимн Армении
Армянское сообщество планкингистов выдало очередной акт, отчет о котором размещен на Youtube. Один планкингист лежит на полу в роли флагштока, остальные в виде... -
Оппозиционность осознанная против митинга Армянского национального конгресса
Сущность митинга - общий знаменатель, тогда как куда важнее числитель. И вполне естественно, что люди не принимают ни АНК, ни методов, которыми конгресс... -
Ереванские торговцы требуют наказать матерящихся чиновников
«Мы требуем наказать тех, кто оскорбил наше достоинство и не позволять таким людям давать волю своим рукам и языку. Если не ошибаемся, подобный поступок...