Daily Archives: Հունիս 27, 2013
«Չենք թաքցնում, այդ հարցազրույցից հետո «Դաշնակցություն» խմբակցությունը որոշել էր հանդես գալ ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրելու նախաձեռնությամբ... -
Հոգեբույժն ու հոգևորականը միասին են բուժում նյարդային խանգարումները. առայժմ՝ անվճար
Պետրոսյանի խոսքով՝ հոգեբույժն անցկացնում է հոգեթերապիա, իսկ հոգևորականը նշանակում է ծոմ, պահք, ինչպես նաև հաղորդություն և օրհնություն տալիս... -
Ինչո՞ւ Ռուբեն Վարդանյանը հարցերին չի պատասխանում. օֆշորային սկանդալի նոր մանրամասներ
Իմ տպավորությամբ՝ այդ հանդիպումը կազմակերպել էր Աշոտ Սուքիասյանը: Հանդիպմանը ներկա էին վարչապետը, Ն. Կճոյանը և Աշոտ Սուքիասյանը` մի կողմից, ես և իմ գործընկերները... -
Հայաստանը ԵՄ-ին անդամակցելու նպատակ երբևէ չի դրել, հայտարարել է Շավարշ Քոչարյանը
«Քանի դեռ դրված չէ կառույցներին անդամակցությանը խնդիրը, որևէ հակասություն չկա` միաժանակ լինել և՛ ԵՄ ազատ առևտրի գոտու անդամ, և՛ նույնն իրականացնել Եվրասիական միության հետ... -
Ցմահ դատարպարտյալը վարչապետին առաջարկում է փակվել սենյակում ու զգալ՝ ինչ է դա նշանակում
Հենց սրանով է պայմանավորված Թովմասյանի Մեֆիստոֆելական դեմքի կերպարանափոխումը Նժդեհականի, քանի որ արդարադատության համակարգը ուզեկցված է կոռուպցիայի... -
Գերմանիան ևս 30 հազար է տրամադրել Հայաստանում սիրիացի փախստականներին
Գերմանիայի կառավարությունը 30 հազար եվրոյի օժանդակություն է տրամդրել «Առաքելություն Հայաստան» հասարակական կազմակերպությանը, որը գումարն օգտագործելու է Հայաստանում... -
Քննիչը հակասել է ինքն իրեն. բանտում մահացած երիտասարդի գործով քննությունը շարունակվում է
Այսօրվա նիստում Զալյանը միջնորդել է, որպեսզի քննիչը դատարան ներկայացնի իր որոշման հիմքերը ապացուցող փաստաթղթերը: Դատարանը մասնակի բավարարել է միջնորդությունը... -
ՀԱՊԿ-ի Գլխավոր քարտուղարը Ադրբեջանի նախագահին առաջարկում է հանդարտվել
Բորդյուժայի խոսքով՝ ՀԱՊԿ-ը վերահսկում է իրավիճակը և հետևում դրա զարգացմանը, բայց հակամարտության կարգավորման հարցերով զբաղվում է ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը... -
Թբիլիսիում տասնյակ պաշտոնյաների հարցաննքության են կանչել, այնուհետև բերման ենթարկել
Թբիլիսիի Քաղաքային խորհրդի նախագահի առաջին տեղակալ Մամուկա Ախվլեդիանին պատմել է, որ առավոտյան դուրս է եկել տնից ծառայողական մեքենայով: Այդ պահին անծանոթ մեքենան... -
Միջին օղակի չինովնիկները բողոքի ակցիաների պատճառ են հանդիսանում. վարչապետ
«Նախարարությունների միջին օղակի չինովնիկները պատասխանում են հետևյալ կերպ. մենք ի՞նչ անենք, կառավարությունը պետք է որոշում ընդունի։ Դա անթույլատրելի մոտեցում է...

Daily Archives: 27 июня, 2013
Он назвал районы вокруг Нагорного Карабаха «буферной зоной», что противоречит Конституции НКР, согласно которой все эти районы являются неотъемлемой частью страны. -
Армения никогда не задавалась целью вступить в Евросоюз – замглавы МИД
«Пока не поставлена задача членства в структурах, никакого противоречия нет в том, чтобы одновременно быть и членом свободной зоны торговли ЕС, и делать то же самое с Евразийским союзом... -
Германия снова выделила средства для сирийских беженцев в Армении
это вторая программа по оказанию помощи. В первом случае «Миссии Армения» было выделено 20 тысяч евро, и, по оценке немецкой стороны, проект был эффективным... -
Следователь противоречит себе. Следствие по делу смерти в шушинской тюрьме продолжается
Это заявление, по словам Заляна, вызывает множество вопросов, так как ранее следователь заявил, что производство по факту смерти было закрыто в Специальной следственной службе... -
Премьер Саркисян считает чиновников среднего звена причиной акций протеста перед правительством
«Чиновники среднего звена министерств отвечают следующим образом: «что мы можем сделать? Правительство должно принять решение». Такой подход неприемлем, то есть людей отправляют... -
«В Армении не могут замять убийство». Родители погибших военнослужащих не согласны
«Хватит издеваться над нами! Хватит издеваться над родителями погибших солдат. Если так будет продолжаться, я выкопаю сына из могилы, сяду перед каким-нибудь... -
Генсек ОДКБ предлагает президенту Азербайджана охладить пыл
- Я против того, чтобы кто бы то ни было, в том числе ОДКБ, вмешивался в процесс урегулирования конфликта. Добавление новых инструментов для решения проблемы... -
Армянский премьер считает политической спекуляцией распространяемую о нем информацию
«Уже довольно длительное время СМИ тратят большие ресурсы, описывают какие-то непонятные сценарии и пытаются связать все это с именем премьера. Сегодня я распорядился, чтобы наша... -
В Тбилиси вызваны на допрос и после задержаны десятки чиновников
В это время неизвестная автомашина и одетые в гражданскую форму лица перекрыли дорогу, вывели его из машины, усадили в свою и сообщили, что он арестован. Позже у гостиницы... -
Объявивший себя банкротом армянский предприниматель начинает бизнес в Грузии — акция
Некоторые демонстранты утверждали, что Тоноян не только не банкрот, но также начинает новый бизнес. 7 июля он откроет завод консервированных изделий в Тбилиси...