Daily Archives: Մարտ 18, 2014
Epress.am-ի թիմը շրջել է Կիևի Մայդանով և զրուցել է Հայաստանից և Ադբեջանից Ուկրաինա եկած մարդկանց հետ: -
18 Մարտ
Սոցիոլոգիական հարցում, բայց ոչ հանրաքվե․ Երևանում քննարկեցին Ղրիմի հարցը
«Աշխարհաքաղաքական շախմատի ընթացքում կողմերից մեկը խաղը շարունակելու փոխարեն ուղղակի շրջեց շախմատի տախտակը: Կողմերից մեկը ցույց է տվել իր․․․ -
Կինը համաձայնել է տունը գրավ դնել ու գումարն իր սիրեցյալին տալ․ տղամարդը կորել է
Կինը դիմել է ոստիկանություն, բայց Արմենակյանը սկսել է պարբերաբար զանգահարել, հաղորդագրություններ ուղարկել Հասմիկին և կրկին սպառնալ, թե վերջ կտա նրա ընտանիքի․․․ -
Բախտագուշակ Վարսիկը որդու գործով դատին չներկայացավ․ ցուցմունք տվեց նրա ամուսինը
Սարգիս Հակոբյանի մայրը, ով Գավառում հայտնի է որպես բախտագուշակ Վարսիկ, ինչպես նախորդ, այդպես էլ այս նիստին չի ներկայացել։ Նրա բացակայությունը... -
Ջրի խնդիրը․ Արարատյան դաշտում նվազել է աղբյուրների ջրատվությունը
«Արարատյան դաշտի ավելի քան 30 համայնքներում ներկայում զգացվել է խմելու և ոռոգման ջրի պակաս, ինչը բացասաբար է ազդում նշված համայնքների սոցիալ-տնտեսական... -
Պուտինը Ղրիմը ՌԴ մաս հռչակեց
«Այսօր, հիմնվելով Ղրիմում անկացված հանրաքվեի ու ժողովրդի կամքի վրա, խնդրում եմ դիտարկել օրենք՝ Ղրիմի Հանրապետությունն ու Սևաստոպոլը ՌԴ կազմի... -
Շերը չի մասնակցի Armenian Music Awards-ին Պուտինի պատճառով
2014 թվականի մրցանակների բոլոր հավակնորդներն այնպիսի մարդիկ են, ովքեր անգնահատելի ներդրում են ունեցել հայկական մշակույթում, ինչպես նաև այն քարոզել են Հայաստանի... -
Ղրիմի հանրաքվեն որևէ ընդհանրություն չունի Ղարաբաղի հանրաքվեի հետ․ Սաքունց
«Լեռնային Ղարաբաղի ղեկավարությունն իր ու ղարաբաղցիների գլխին այնպես «սարքեց»/ կներեք ոչկոռեկտ բառիս համար, այլ հարմար բառ չկարողացա գտնել/, որ նույնիսկ Իլհամը չէր կարող երազել․․․․ -
Եվրահանձնակատար Ֆյուլեն առաջարկել է Ուկրաինան մտցնել ԵՄ-ի կազմի մեջ
«Եթե մենք ցանկանում ենք լրջորեն փոխել Արևելյան Եվրոպայի այն հատվածը, որի վրա ազդել են ներկայիս իրադարձությունները, մենք պետք է օգտագործենք քաղաքականության ամենաուժեղ... -
Ռուսաստանցի լրագրողը ղրիմցիներին պատմել է՝ ինչ է նրանց սպասում ՌԴ կազմում
Ու փորձեք հետագայում խուսափել մարդաշատ վայրերից՝ երկաթուղային կայարաններից, օդանավակայաններից՝ հատկապես երկաթուղային կայարաններից ու օդանավակայաններից․․․

Daily Archives: March 18, 2014
The defendant's father, Hamlet Hakobyan, claimed that his son and daughter-in-law, Hasmik Khachatryan, "lived in peace and harmony" and Sargis never... -
Cher Refuses to Participate in Armenia Music Awards in Moscow Because of Putin’s Ukraine Policy: News.am
Cher won't be participating in the annual Armenia Music Awards LEGENDS 2014, which will be held for the ninth time, taking place on... -
Crimea Referendum has Nothing to do with Nagorno-Karabakh Referendum: Opinion
The referendum in Crimea is truly and completely illegal and has nothing to do with the referendum in Nagorno-Karabakh... -
Azerbaijan Increased Arms Imports by 378% in 5 Years. Main Supplier is Russia
The USA and Russia together accounted for 56% of the volume of arms exports during the five-year period 2009–2013. -
Multimedia Photo Series by Azerbaijani-Armenian Team from Ukraine’s Maidan
Azerbaijani photographer Ahmed Mukhtar, who these days is working together with the Epress.am team in Ukraine, prepares thematic... -
78-Year-Old Man Set Himself on Fire in Kapan, Armenia
Around 7 am today, outside 8 Minas Papyan Street in the Armenian town of Kapan, a citizen committed self-immolation. -
Armenia’s Central Bank Injected More than $300 Million into Market to Save Dram: Paper
The Armenian dram continues to depreciate, and the Central Bank of the Republic of Armenia continues to intervene with the aim of... -
Armenian Family of Six Resumes Sit-In Outside President’s Office
Etchmiadzin resident Ashot Khudoyan, along with his wife and four young children, once again announced an indefinite sit-in across the street from the presidential residence. -
Raffi Hovannisian Proposes Meeting with Leaders of Four Non-Ruling Parties: Hraparak
Hovannisian's main proposal was to organize a meeting of the leaders of the four non-ruling parties (BHK, Heritage Party, Armenian National Congress, and the Armenian Revolutionary Federation).