Daily Archives: Մարտ 18, 2014
Epress.am-ի թիմը շրջել է Կիևի Մայդանով և զրուցել է Հայաստանից և Ադբեջանից Ուկրաինա եկած մարդկանց հետ: -
18 Մարտ
Սոցիոլոգիական հարցում, բայց ոչ հանրաքվե․ Երևանում քննարկեցին Ղրիմի հարցը
«Աշխարհաքաղաքական շախմատի ընթացքում կողմերից մեկը խաղը շարունակելու փոխարեն ուղղակի շրջեց շախմատի տախտակը: Կողմերից մեկը ցույց է տվել իր․․․ -
Կինը համաձայնել է տունը գրավ դնել ու գումարն իր սիրեցյալին տալ․ տղամարդը կորել է
Կինը դիմել է ոստիկանություն, բայց Արմենակյանը սկսել է պարբերաբար զանգահարել, հաղորդագրություններ ուղարկել Հասմիկին և կրկին սպառնալ, թե վերջ կտա նրա ընտանիքի․․․ -
Բախտագուշակ Վարսիկը որդու գործով դատին չներկայացավ․ ցուցմունք տվեց նրա ամուսինը
Սարգիս Հակոբյանի մայրը, ով Գավառում հայտնի է որպես բախտագուշակ Վարսիկ, ինչպես նախորդ, այդպես էլ այս նիստին չի ներկայացել։ Նրա բացակայությունը... -
Ջրի խնդիրը․ Արարատյան դաշտում նվազել է աղբյուրների ջրատվությունը
«Արարատյան դաշտի ավելի քան 30 համայնքներում ներկայում զգացվել է խմելու և ոռոգման ջրի պակաս, ինչը բացասաբար է ազդում նշված համայնքների սոցիալ-տնտեսական... -
Պուտինը Ղրիմը ՌԴ մաս հռչակեց
«Այսօր, հիմնվելով Ղրիմում անկացված հանրաքվեի ու ժողովրդի կամքի վրա, խնդրում եմ դիտարկել օրենք՝ Ղրիմի Հանրապետությունն ու Սևաստոպոլը ՌԴ կազմի... -
Շերը չի մասնակցի Armenian Music Awards-ին Պուտինի պատճառով
2014 թվականի մրցանակների բոլոր հավակնորդներն այնպիսի մարդիկ են, ովքեր անգնահատելի ներդրում են ունեցել հայկական մշակույթում, ինչպես նաև այն քարոզել են Հայաստանի... -
Ղրիմի հանրաքվեն որևէ ընդհանրություն չունի Ղարաբաղի հանրաքվեի հետ․ Սաքունց
«Լեռնային Ղարաբաղի ղեկավարությունն իր ու ղարաբաղցիների գլխին այնպես «սարքեց»/ կներեք ոչկոռեկտ բառիս համար, այլ հարմար բառ չկարողացա գտնել/, որ նույնիսկ Իլհամը չէր կարող երազել․․․․ -
Եվրահանձնակատար Ֆյուլեն առաջարկել է Ուկրաինան մտցնել ԵՄ-ի կազմի մեջ
«Եթե մենք ցանկանում ենք լրջորեն փոխել Արևելյան Եվրոպայի այն հատվածը, որի վրա ազդել են ներկայիս իրադարձությունները, մենք պետք է օգտագործենք քաղաքականության ամենաուժեղ... -
Ռուսաստանցի լրագրողը ղրիմցիներին պատմել է՝ ինչ է նրանց սպասում ՌԴ կազմում
Ու փորձեք հետագայում խուսափել մարդաշատ վայրերից՝ երկաթուղային կայարաններից, օդանավակայաններից՝ հատկապես երկաթուղային կայարաններից ու օդանավակայաններից․․․

Daily Archives: 18 марта, 2014
Журналисты Epress.am и композитор Эльмир Мирзоев встретили на Майдане земляков и поговорили об интернациональном характере украинской революции. -
Армянский «Ромео» убедил женщину заложить квартиру и пропал вместе с деньгами
«Он заверил меня, что открывает бизнес и имеет какую-то сумму, но ему недостает этих 24 тысяч долларов. Стал убеждать, что погасит этот долг в очень... -
В Армении гадалка Варсик не явилась на суд: показания дал отец подсудимого
Мать обвиняемого, известная в городе Гавар гадалка Варсик, не явилась и на это заседание. Ее отсутствие объяснили тем, что, как близкий родственник... -
В Араратской долине сократился объем ресурсов подземных вод
«В более 30 общинах Араратской области зафиксирована нехватка питьевой и оросительной воды, что отрицательно воздействует на... -
Певица Шер бойкотирует Армянскую национальную музыкальную премию из-за политики Путина
Шер отказалась приехать в знак протеста против проводимой президентом России Владимиром Путиным политики по отношению к Украине и, в частности... -
Армянский правозащитник призывает сойти с ложного пути Кремля
Не забывайте, что Сенат США ежегодно выделяет из своего бюджета гуманитарную помощь для Нагорного Карабаха, чего не будет в случае с Крымом... -
Еврокомиссар Фюлле предложил включить Украину в ЕС
«Если мы хотим серьезно изменить ту часть Восточной Европы, которую затронули нынешние события, мы должны использовать самый сильный инструмент политики, который имеется у ЕС - это расширение... -
Приднестровье тоже хочет в состав России
По сообщениям СМИ, обращение поступило в качестве отзыва на законопроект фракции "Справедливая Россия" об упрощении порядка присоединения к РФ новых... -
Российский журналист рассказал крымчанам, что их ждет в составе России
«Ну что, здравствуйте, дорогие крымчане! Рады вас видеть. И в первых строках свово письма позвольте поздравить вас с тем, что это был последний референдум... -
Мультимедийный репортаж азербайджанского фотографа с Майдана
Азербайджанский фотограф Ахмед Мухтар, в эти дни работающий вместе с командой Epress.am в Украине, готовит тематический мультимедийный...