Yearly Archives: 2014
Նախաքննական մարմինը հրաժարվել է ուսումնասիրել՝ որքանով են իրավաչափ եղել ոստիկանների գործողությունները, հաստատված է համարել ոստիկաններին հարվածելու մեղադրանքները, սակայն նույնիսկ... -
Սերժ Սարգսյանի հավանած լրագրությունը
Սերժ Սարգսյանը պարբերաբար հայտարարում է Ադրբեջանում քաղբանտարկյալների առկայության, լրագրողների և իրավապաշտպանների ձերբակալությունների մասին: Իսկ Հայաստանում լրագրողներին... -
Խաղաղության երթ, պացիֆիզմի պակաս
Երթի մասնակիցները, այնուամենայնիվ, կարևորում էին նախաձեռնությունը՝ անգամ հասկանալով, որ դա կարող է օգտագործվել իշխանությունների կողմից միջազգային հանրությանը -
Վերաքննիչ դատարանը քաղբանտարկյալներին չի թույլատրել հայտարարություն անել
Դատարանը, խորհրդակցելով կողմերի հետ, որոշել է նիստը գումարել պաշտպաններից Արա Ղազարյանի բացակայությամբ... -
Թուրքիան աշխարհում ամենաազատ մամուլն ունի, վստահ է Էրդողանը
֊ Կարող եմ վստահորեն ասել, որ աշխարհում որևէ այլ տեղ մամուլն այնքան ազատ չէ, որքան Թուրքիայում։ Մամուլն այնքան ազատ է, որ․․․ -
15 տարի՝ 3 մեղադրյալներին․ հրապարակվեց աղմկահարույց «բանդայի գործով» վճիռը
«Այն, որ դատավճիռը որևէ տարբերակում չդրեց բանդայի պարագլուխի և մյուսների միջև ու հավասար պատիժ սահմանեց, ևս վկայում է, որ դատարանը․․․ -
Ադրբեջանի իշխանությունները վրեժ են լուծում «Ազատությունից»․ Պեժիչ
«Ազատության» Բաքվի գրասենյակի վրա հարձակումն Ադրբեջանի միջազգային պարտավորությունների կոպիտ խախտում է։ Երկրի ղեկավարության․․․ -
Նախագահականի մոտ ակցիայից հետո թաղապետը համաձայնել է ընդունել բողոքող կնոջը
Կինը պնդում է, որ հարևանը ապօրինի շինություն է կառուցել՝ փակելով իր տան լուսավորման հնարավորությունը և անհնար դարձնելով մուտքը տանիք: Ալիտա Սարդարյանի խոսքով... -
Դատավորը ձերբակալվել է կաշառք ստանալու պահին․ ԱԱԾ
Դեկտեմբերի 25-ին ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցները կաշառք ստանալու պահին ձերբակալել են ՀՀ Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության... -
Նաիրիտցիները Նոր տարին դիմավորելու փող չունեն. բողոքի ակցիա նախագահականի մոտ
֊ Ամեն ինչի համար փող ունեն, մեզ համար ոչ: Միլիոններ են ծախսում հրապարակի տոնածառի վրա, լույսերի, մեր երեխաները Նոր տարուն մանդարին չեն ուտի․․․

Yearly Archives: 2014
«Уважаемые интеллигенты, разве журналисты не совершают преступлений? Если совершают, должны понести наказание. Журналисты держат в руках... -
По 15 лет 3 обвиняемым: оглашен вердикт по скандальному «делу о банде»
«То, что в вердикте не было различий между главарем и другими членами банды и им назначено схожее наказание, также свидетельствует о том... -
В Армении в момент получения взятки арестован судья — СНБ
25 декабря судья суда общей юрисдикции Лорийской области Армении Хачатур Хачатрян был арестован в момент получения взятки... -
У сотрудников ереванского «Наирит»-а нет денег на встречу Нового года — акция
«У них хватает денег на все, кроме нас. Тратят миллионы на елку на площади, свет, а у наших детей не будет новогодних мандаринов», - сказал один из участников... -
«По воровским понятиям, выполняющий роль мужчины во время полового акта – не гей»
По его словам, гомосексуалам поручают самую унизительную работу: чистка санузла, пола камер, обуви, вынос и уборка мусора. Пользоваться общей столовой... -
В Армении практически не действует система условно-досрочного освобождения — эксперт
Дело еще и в наличии устного приказа не применять закон об условно-досрочном освобождении в случае преступлений по ряду статей, таких, как убийство... -
Не все граждане Грузии — преступники. Депутатам предлагают слушать музыку
В преддверии Нового года грузинские депутаты, поддержавшие новый закон о механизме тайного прослушивания граждан, получили в подарок... -
В рамках дела о смерти военнослужащего в Карабахе арестованы трое
В рамках уголовного дела по факту смерти в Нагорном Карабахе военнослужащего Давида Колояна арестованы командир взвода и 2 рядовых. Как сообщает... -
Армянского судью доставили в Службу нацбезопасности — газета
«По непроверенной информации, действия СНБ связаны с финансовым делом, в котором отмечается название ООО «Зосекар», занятого производством... -
Следователь скрыл обувь военнослужащего, чтобы следов убийцы не обнаружили, уверена мать
Мурадян заявляет, что следователь нарушил статью 217 уголовно-процессуального кодекса, не изучив всех материалов дела. По официальной версии...