Daily Archives: Մայիս 19, 2015
Կեղծվել են ընթերակաների ստորագրությունները։ Ընթերակաները ՔԿՀ֊ի աշխատակիցներ էին, որոնք եկել են ցուցմունք տալու դատարանում, և նրանց՝ դատարանում տված ստորագրությունը․․․ -
19 Մայիս
Պատգամավորը գործընկերներին կոչ է արել մասնակցել զոհված զինվորների ծնողների ակցիային
«Մենք չենք արձագանքում, չենք զսպում, իհարկե, ՀՔԾ-ն գործը քննում է, բայց պետք է հրաման տվողները և կատարողները պատժվեն, այլ կերպ կշարունակվի այս վայրագությունը»․․․ -
Ձախողված հանրաքվեից հետո ԱԺ֊ում առաջարկում են փոխել օրենքը
ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանն ասել է, որ «ոչ» կամ «այո» քվեարկողները պետք է մինչ հանրաքվեն հեռուստաեթեր ստանան․․․ -
Բաքվում բնակելի շենքում բռնկված հրդեհի հետևանքով 16 մարդ է մահացել
Բաքվում նման «դյուրավառ» երեսպատմամբ ծածկված է մինչև 800 բնակելի շենք։ Քաղաքի գործադիր իշխանություններին հանձնարարվել է սկսել տվյալ շենքերի առաջին.... -
ԱՄՀ֊ն կովկասյան երկրների տնտեսությունների վերաբերյալ բացասական կանխատեսում է արել
Կանխատեսումների համաձայն՝ տարածաշրջանի նավթ ներկրող երկրներում բյուջեի դեֆիցիտը 2015 թվականին աճելու է՝ 2014֊ի 2,4 տոկոսից․․․ -
Նաիրիտցիները վարչապետից ակնկալում են մայիսի 25-ին պարտքի մարման ժամանակացույց ստանալ
«Նաիրիտ» գործարանի աշխատակիցները կարծում են, որ նախորդ շաբաթ ՀՀ կառավարության շենքի մոտ անցկացված երկօրյա... -
ՀԷՑ֊ի հիմնավորումներից պարզ է դառնում՝ էլէներգիայի ներկայիս գինն էլ բարձր է․ «Ժողովուրդ»
ՀԷՑ֊ի ներկայացրած փաստաթղթերի հետ կապված կա ևս մեկ խնդիր, ինչը ոչ միայն փաստում է, որ ներկայացված տվյալներն արժանահավատ չեն, այլ նաև... -
Ռուսաստանից դրամական փոխանցումները Հայաստան նվազել են 7 անգամ. «168 ժամ»
«Այսինքն՝ նվազման տեմպն ավելի ցածր է, քան ընդհանուր փոխանցումներինը: Սակայն այստեղ ուշագրավը մեր հիմնական առևտրային գործընկեր երկրից... -
Սուրիկ Խաչատրյանի որդու մասնակցությամբ ծեծկռտուքից տուժածի աչքը հեռացրել են․ «ՀԺ»
Հարություն Զաքարյանը, մի քանի օր Մալայանի անվան ակնաբուժական կենտրոնում բուժում ստանալուց հետո, հոր հետ մեկնել էր Մոսկվա հույսով, որ այնտեղ կկարողանան...

Daily Archives: 19 мая, 2015
«Подделаны подписи понятых. Понятыми были сотрудники УИУ, которые пришли давать показания в суде, и подпись, сделанная ими в суде... -
Армянский депутат призвал коллег принять участие в акции родителей погибших в армии солдат
«Мы не реагируем, не сдерживаем. Специальная следственная служба, конечно, расследует дело, но отдающие и выполняющие приказ должны быть наказаны... -
После проваленного референдума в парламенте Армении предлагают изменить закон
Авторы предлагают также в 10 раз увеличить финансирование проведения референдумов, так как, в отличие от выборов, во время референдума нет доверенных лиц партий... -
При пожаре в здании в Баку погибли 16 человек
Сообщается, что всего в Баку подобной «воспламеняемой» облицовкой покрыто до 800 жилых зданий. Облицовка четырех сортов, и все они... -
МВФ сделал негативный прогноз экономикам стран Кавказа
На фоне снижения курсов валют во всех странах региона усиливается инфляционное давление. Несмотря на небольшое сокращение темпа инфляции в 2014 году... -
Наиритцы пикетируют офис президента, требуя за несколько месяцев погасить долг по зарплате
Протестующие не намерены обращаться в прокуратуру по вопросу допущенных руководством завода беззаконий, так как они ждут выплаты зарплат, после которой... -
Газета вывела из обоснований компании, что тариф на электричество в Армении завышен
«Цена на тонну стальной проволоки представлена в размере 560 тысяч, что также выше рыночной почти на 100 тысяч, растворитель – по 850 драмов... -
Юноше удалили глаз после драки с участием сына армянского губернатора
После лечения в Офтальмологическом центре имени Малаяна Закарян отправился с отцом в Москву в надежде, что там смогут восстановить зрение...