Daily Archives: Հոկտեմբեր 1, 2018
Ցանկացած նման մեծ իրադարձությունից հետո առաջին քայլը, որ սպասում է հասարակությունը, համաներումն է: Չի նախատեսում մեծ ծախսեր, ներդրում, կադրային մեծ փոփոխություններ․․․ -
Աշակերտները՝ տնօրենի և փոխտնօրենի պատերազմի արանքում
Դպրոցը հին է։ Մի քանի հարկերի զուգարաններ մեխով փակված են, չեն գործում։ Իսկ գործողները սանիտարահիգենիկ առումով անմխիթար վիճակում են։ Ասում են, որ աշակերտները․․․ -
Կառավարության որոշումն՝ ի աջակցություն երիտասարդ ընտանիքների
Հիմա կանխավճարը կարող է լինել 10 տոկոս, եթե առկա է երկրորդ գույքի գրավ։ Կամ բնակարանի արժեքի 20 տոկոսի չափով ապահովագրություն, այսինքն... -
Երբ ներդրումը մոգական բառ է
Հարկ ու աշխատատեղ գեներացնողը առավելություն չունի մյուսների նկատմամբ, դեռ մի բան էլ հակառակը: Նա օգտվում է բնության ու մարդկանց գոյությունից, կարիքներից ու ցանկություններից, ուրեմնեւ պատասխանատու է նրանց․․․

Daily Archives: 1 октября, 2018
“Каждый раз, когда мы с Илькином заводим разговор о том, что надо бы написать прошение, он отвечает: а разве я совершил какое-то преступление?” - говорит отец активиста Бакир Рустамзаде... -
Ученики ереванской школы оказались в центре конфликта директора с заместителем
В акции участвует вся школа: ученики, родители, педагоги. В результате школьники лишились права на образование: учебный процесс парализован... -
«В пользу молодых семей». Решение правительства Армении по ипотечной программе
«Эти семьи могут купить квартиры на вторичном рынке, то есть не в новостройках, на следующих условиях: максимальный процент ипотечного кредита... -
Между турецким ятаганом и русским сапогом, рука Всевышнего, человек с Араратского нагорья и другое на съезде новой партии
«Сасна црер» должны быть знаменосцами свободы народов, не имеющих государства, мы сумеем создать на Среднем Востоке...