Monthly Archives: Հոկտեմբեր 2018
Առաջին տեղում ռուսներն են։ Ամեն տարի նրանք մեկնում են Մայամի և այլ քաղաքներ, որ ապահովեն իրենց երեխաների համար ամերիկյան քաղաքացիություն։ Մոսկվայում երեխայի... -
Ուսանողն իրեն պայթեցրել է՝ ՌԴ ուժայինների խոշտանգումներին ի պատասխան
Պատճառը շատ պարզ է ձեզ համար։ Քանի որ Անվտանգության դաշնային ծառայությունը կեղծում է գործերը և խոշտանգում է մարդկանց, ես որոշեցի գնալ դրան․․․ -
Պետության դերը շահագործողի դեմքը գեղեցկացնելն ու օրինականացնելը չէ
Աշխատանքը վարկաբեկվել է տնտեսապես իշխող փոքրամասնության կողմից: Ո՞վ է սրա պատասխանատուն ու մեղավորը. բեսեդկայում անգործ նստած բլոտ խաղացո՞ղը․․․ -
ԱԺ հաստատեց համաներման նախագիծն 1-ին ընթերցմամբ
72 կողմ ձայնով ԱԺ արտահերթ նիստին 1-ին ընթերցմամբ ընդունվել է Էրեբունի-Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակի և Հայաստանի առաջին Հանրապետության․․․ -
Ցմահ դատապարտվածների հարցն անհատապես են քննելու
Մեր վերաբերմունքը ցմահ դատապարտյալների նկատմամբ արդեն դրսևորվել է, և դա աննախադեպ է։ Այս Կառավարության օրոք արդեն իսկ վաղաժակետ ազատվել է մեկ ցմահ․․․ -
Հայաստանում սկսել են ավելի քիչ կալանք կիրառել
Դա կապված է Կառավարության քաղաքականության հետ․ մեծ թվով անձինք պայմանական վաղաժամկետ ազատվել են։ Բարելավվել է կալանքի իրավակիրառական պրակտիկան․ նախկինի․․․ -
Համաներումը բանտերը բեռնաթափելու համար չէ
Այս վիճակագրությունը ներկայացնում եմ այն նպատակով, որ պարզ լինի, որ համաներումը ՔԿՀ-ները բեռնաթափելու նպատակ չի հետապնդում։ Այն բացառապես հումանիտար ակտ է։ Այն կոչված․․․ -
Հաղթելուց հետո ՔՊ-ն պետք է արտահերթ ընտրություններ կազմակերպի
- Դա է լինելու առաջիկա պահանջը Քաղաքացիական պայմանագրից, որը, ես կարծում եմ, որ ունի անվերապահ վստահություն և մեծ առավելությամբ անցնելու է․․․ -
Դիտորդ․ Հայաստանյան լրատվադաշտը անհաղորդ է Վրաստանի ընտրություններին
Վրաստանում, փաստորեն, հարևան երկրի հասարակական կազմակերպությունը կարող է գրանցվել կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում և իրականացնել դիտորդություն․․․ -
Համաներում՝ անչափահաս երեխա ունեցողներին
Սարգսյանի՝ կալանավորվելու պարագայում նրա երկու անչափահաս երեխաները մնալու են առանց խնամքի, ուստի և վտանգված է նրանց լավագույն շահը, ինչը, երեխաների իրավունքների․․․

Monthly Archives: Октябрь 2018
В лидерах находятся россияне. В Москве рождение ребенка в Майами является символом статусности, а в социальных сетях полно русских женщин, хвастающихся своими маленькими американцами... -
ГЖД, Роснефть и Лукойл мешают ввозу топлива в Армению
«После «бархатной революции» я решил наладить бизнес. Заключил контракт с моими партнерами в Грузии. Я никак не мог предположить... -
«Причины для вас ясны». Взрыв в ФСБ как ответ на пытки людей
«Причины для вас вполне ясны. Т.к. ФСБ фабрикует дела и пытает людей, я решился пойти на это. Скорее всего я подохну из-за взрыва... -
Парламент Армении принял проект об амнистии в первом чтении
С 72 голосами «за» на внеочередном заседании Национального собрания принят законопроект об амнистии по уголовным делам. В случае принятия проекта амнистия... -
К пожизненно осужденным в Армении проявят индивидуальный подход
«Мы уже выразили отношение к пожизненно осужденным, и это беспрецедентно. При нынешнем правительстве уже освобожден... -
В Армении стали реже применять арест
«Это связано с политикой правительства: многие были освобождены условно-досрочно. Улучшена практика правового применения... -
Амнистия не для разгрузки тюрем
«Представляю эту статистику, чтобы было ясно, что амнистия не преследует цели разгрузки УИУ. Это исключительно гуманный акт, направленный на мир и... -
После победы партия Пашиняна должна провести внеочередные выборы
И если у «Гражданского договора» не будет противовеса, очевидно, что он совершит множество ошибок. Если останется рейтинговая система, ухудшится... -
Наблюдатель: армянские медиа безразличны к выборам в Грузии
«Фактически, общественная организация из соседней страны, неправительственная организация может зарегистрироваться в центральной... -
Правозащитник заявил о необходимости доработать проект об амнистии
Помилование, в отличие от амнистии, касается отдельных людей, говорит правозащитник, а амнистия применяется ко всем или к людям определенной категории...