Daily Archives: Փետրվար 12, 2019
Դեպքին անդրադարձել է նաև պաշտպանության նախարարը․ « Հիմա փոքրիկ ծառայողական քննություն է իրականացվում՝ պարզելու համար, թե այդ ինչի հետ է կապված եղել․․․ -
12 Փետրվար
Վարչապետը՝ արցախցիների և ղարաբաղցի ադրբեջանցիների տարբերության մասին
- Ես տեսնում եմ շատ կոնկրետ և ձևեր, և մեթոդներ, թե ինչպես կարող է ԼՂՀ-ն ներգրավվել բանակցային գործընթացում, և մենք հիմա այդ ձևերի և մեթոդների քննարկման մեջ ենք․․․ -
Թուրքիայում արտոնել են ընդդիմադիրների ձերբակալությունները
Ինչպես հայտնում է CNN Turk֊ը, 1112 մարդ կասկածվում է 2016 թվականին Թուրքիայում հեղաշրջման փորձի մեջ մեղադրվող թուրք գրող, նախկին իմամ և քարոզիչ․․․ -
Արժեթղթեր․ Փաշինյանը խնայողությունների համար նոր տեղ է գտել
Այս, ըստ Փաշինյանի, հեղափոխական ծրագիրը իրականացնելու համար պետք է ընկերություններն անցնեն երկար ճանապարհ՝ բարձրացնեն թափանցիկությունը, կառավարման... -
Համահարթ հարկման համակարգը նպաստավոր է մեծ եկամուտներ ունեցողներին
Համահարթ հարկման համակարգն առավել նպաստավոր է ավելի մեծ եկամուտներ ունեցողների համար։ Ճիշտ է՝ այս դեպքում հարկային ընթացակարգերը... -
Ինչու է ակտիվանում «Քաղաքացու որոշում» կուսակցությունը. զրույց
Կարելի է արձանագրել, որ նախագծի հիմքում ընկած տնտեսական զարգացման ռազմավարություն, սոցիալական, ֆինանսական ազդեցության ուսումնասիրություն, դրված նպատակների․․․

Daily Archives: 12 февраля, 2019
«Ребята, которые были рядом с ним, один говорит одно, другой — другое. Я ничего не понимаю. Я только уверена, что мой сын не сделал бы... -
Редактора в Минске судят в рамках борьбы с интернет-газетами
- В то время как телевидение, например, уже давно под контролем государства, то интернет — пока что нет. Могли бы как-то по-другому действовать. Мне есть о чем жалеть — я об этом уже говорила, и я скажу во время суда․․․ -
Премьер Армении об отличиях между арцахцами и карабахскими азербайджанцами
«Наше правительство говорит прямо: у нас нет мандата и полномочий представлять Карабах и народ Карабаха по той простой причине, что Карабах... -
В Турции санкционировали арест более тысячи оппозиционеров
После неудавшейся в 2016 году попытки госпереворота в Турции были арестованы более 80 тысяч человек, еще 150 тысяч госслужащих или военных лишились работы. Эрдогана использовал путча для... -
Пашинян нашел новое место для сбережений
Он назвал это одним из важнейших шагов правительства к достижению экономической революции: задача кабинета министров... -
Система уравнения подоходного налога ударит по неимущему большинству
Правительство Армении хочет внедрить уравнительный налог. Министр финансов Македонии рассказал об опыте своей страны... -
Пашинян ответил на вопрос об увольнении главы экологической инспекции
В моем правительстве увольнение любого должностного лица должно быть связано с эффективностью его работы. Если эффективность меня удовлетворяет... -
Армянская армия всегда скрывала случаи смерти
Таким образом, в 2016-ом официальные источники не сообщили о 13 случаях смерти, в 2017-ом — о 5, в 2018-ом — о 16, это указывает на то, что отмеченный...