Daily Archives: Հոկտեմբեր 25, 2019
Սիրիացի փախստականների՝ սպառնալիքներով ու պարտադրաբար ստորագրված «կամավոր վերադարձի» մասին համաձայնագրերով, ստիպում են Սիրիա վերադառնալ։ -
Զինվորի անհետացման ֆոնին ՊՆ խոսնակը խոսում է շոուի մասին
Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքում տեղակայված զորամասից արդեն 6 օր է, ինչ ժամկետային զինծառայողը է անհետացել։ -
«Տղաները մնացել են կրակի մեջ»․ Լոռիում հրդեհի հետևանքով փրկարար է զոհվել, մյուսը ծանր վիճակում է
Նրա խոսքով՝ հրդեհի պատճառը դեռևս անհայտ է․ «Բաց տարածքում հրդեհ է եղել, խոտածածկ տարածքում։ Կրակը պտտվել է․․․ -
Ալիևը հանել է «Ռուսաստանի մարդ» գորշ կարդինալին
Մեխտիևը առաջնային դերերում չի եղել, բայց կարևորագույն որոշումների մեծ մասը նրա միջոցով են կայացվել։ Այդպես էր թե՛ Հեյդար, թե՛ Իլհամ Ալիևների օրոք։ -
Քաղաքականացված փոխոստիկանապետը պետք է զգուշանար լրագրողներից
Լրագրողները ցանկացած հարց կարող են տալ, իրենք էլ պետք է պատրաստ լինեն, որ չընկնեն քաղաքական որևէ շահարկման մեջ․․․ -
Գաղափարական կլիշեներով են միավորում հայկական ու ադրբեջանական պետությունները
Հայրիշխանության կեղեքող ու շահագործող համակարգի դեմ պայքարող բաքվուհիների մեջ անկոտրում ուժ և կամք կար:

Daily Archives: 25 октября, 2019
Давление и угрозы в отношении военнослужащего публично озвучивает и Минобороны в лице Арцруна Ованисяна, причем... -
«Оказались окружены огнем». При тушении пожара в Армении один спасатель погиб, другой в тяжелом состоянии
Пострадавшего уже доставили на вертолете в ереванский медцентр «Эребуни». По предварительным данным, его состояние... -
Политизированному замначальника полиции Армении стоило остерегаться журналистов
24 октября замначальника полиции Ованес Кочарян покинул должность «по предложению премьер-министра» и указом президента... -
Армению и Азербайджан объединяют идеологические клише
Снова стал преобладать двусторонний агрессивный наступательно-консервативный дискурс, но, я думаю, не стоило... -
Равенство или право слова
Народ — это те, кого не учитывают. Общество учитывает только тех, кто имеет какую-то функцию, и пренебрегает лишними... -
Алиев отставил местного Суслова
Николай Патрушев встречался не со своим коллегой по должности, а именно с Мехтиевым. Это привлекло внимание наблюдателей как подтверждение мнения о том, что глава администрации связан с Москвой и Кремль...