Daily Archives: Օգոստոս 7, 2020
Ամուլսարում հանքի շահագործման դեմ պայքարը ստացավ ռազմական բառապաշար։ Շահագործող Լիդիան ընկերության վարձկանները օրեր շարունակ սպառնում են և․․․ -
7 Օգոստոս
Ամուլսարի պահապանների առաջին պահանջը բավարարվեց․ Լիդիանի տնակները տարհանվում են
Դեպի Ամուլսար տանող ճանապարհին «Լիդիան Արմենիա»-ի կողմից օրեր առաջ տեղադրված վագոն-տնակները տարահանվում են... -
Նոր Նորքի ոստիկանությունը անտեսում է կնոջ ծեծը
Դրանից հետո զոհի բնակարան են այցելում երեք ոստիկան, ովքեր չեն ցանկանում ներկայանալ։ Երբ Գոհարը պնդում է, եկածներից մեկը ներկայանում է որպես «Գևորգյան»․․․ -
Իշխանություններին կոչ են անում հանրայնորեն աջակցել բնապահպան-ակտիվիստներին
Մարդու իրավունքների տուն Երևան իրավապաշտպան հասարակական կազմակերպությունն իր զեկույցներում բազմիցս անդրադարձել է․․․

Daily Archives: 7 августа, 2020
В репортаже также содержались ложные утверждения о том, что митингующие были вооружены, применили силу против полицийских, которым пришлось разогнать митинг с помощью водомета... -
Удовлетворено первое требование защитников Амулсара
Фактически, первое требование частично выполнено: со спорной территории устраняются домики как «Лидиан Армения»... -
Норкская полиция игнорирует избиение женщины
Гоар рассказала в беседе с Epress.am, что это случилось в ее квартире. Соседка пришла свести счеты: она атаковала женщину... -
От властей Армении ждут публичной поддержки экологов-активистов
В частности, Национальное собрание и депутатов, правительство и другие компетентные органы призывают публично...