Daily Archives: Հունվար 25, 2011
Հաղթանակը հնարավորություն տվեց Արոնյանին հավասարվել առաջատարների՝ ամերիկացի Հիկարու Նակամուրայի և հնդկաստանցի Վիշի Անանդի հետ: Արոնյանի հետ քայլ առաջ կատարեց նաև... -
Հեղափոխությունը վարակիչ է… Եգիպտոսում պատրաստ են կանգնել մինչև հաղթանակ
Արդեն ցերեկը Եգիպտոսում փակել էին Twitter միկրոբլոգերի ցանցը, որը, ինչպես և Facebook-ը, օգտագործվում էր մարդկանց մոբիլիզացնելու համար: Կահիրեում մեծաթիվ ոստիկանական ուժեր են... -
Հեղափոխություն Facebook-ի օգնությամբ. Եգիպտոսում հետևում են Թունիսի օրինակին
Արդեն իսկ բախումներ են տեղի ունեցել ոստիկանության և ցուցարարների միջև. ոստիկանությունն արցունքաբեր գազ է կիրառել` մարդկանց... -
«Ղարաբաղի հարցը սկի էսքան երկար չի տևել». Վարչապետին սպասելիս…
Մի ոստիկան` հենվելով մյուսին, կամաց երգեց իր գործընկերոջ ականջին. «Իմ ախպերս...»: Բոլորն էին մրսում... -
Հրապարակվել է «Օսկարին» հավակնող ֆիլմերի ցանկը
Այս տարի «Օսկարի» ամենամյա մրցանակաբաշխության գլխավոր հերոսները կդառնան «Սոցիալական ցանց» և «Թագավորի ճառը»... -
«Դոմոդեդովոյի» ահաբեկչությունը կարող է ազգայնամոլության նոր ալիք բարձրացնել
«Դոմոդեդովոյի» ահաբեկչությունից հետո Կովկասից, Կենտրոնական Ասիայից եկածների և, ընդհանրապես, «ոչ ռուսների» հետապնդումները... -
Թուրք լրագրողը մահափորձից հետո էլ խոստանում է ճշմարտություն գրել
Հանցագործը երեք անգամ կրակել է Շենի ոտքերի վրա: Ուգյուրը ձերբակալվել է հարձակումից ոչ շատ ուշ: Նա ընդունել է իր... -
Ռուսաստանի և Թուրքիայի միջև վիզային ռեժիմը կարող է չեղյալ համարվել ապրիլից
«Մենք գիտենք, որ սրանով նկատելի գումար կկորցնենք այն փողերից, որ Ռուսաստանի զբոսաշրջիկները վճարում են... -
Մովսիսյանը կխաղա Պրեմիեր-լիգայում` չնայած հայկական ԶԼՄ-ների հերքմանը
Այսօր Մոսկվայի Ֆուտբոլի տանը կայացել է Ռուսաստանի Պրեմիեր Լիգայի նիստը, որի ընթացքում որոշում է կայացվել այն մասին... -
Թուրքիայում համոզված են` Եվրամիության համար պատրաստ կլինեն մինչև 2014 թվականը
Բաղիշը մտահոգություն է հայտնել այն առնչությամբ, որ մինչ Թուրքիան Եվրամիության նկատմամբ իր պարտականություններն է կատարում...

Daily Archives: 25 января, 2011
Были также задержаны четверо подозреваемых, один из которых был районным руководителем партии «Националистическое движение». Все подозреваемые... -
Теракт в Москве может вызвать травлю «чернож***х»
Сломленные войной в Чечне молодые парни, демобилизованные сотрудники спецслужб, сознание которые деформировали расистские взгляды... -
Ветеран Карабаха предрек Армении судьбу Ассирии
Если правительство не может содержать народ, пусть оставит и уходит. Назначьте меня премьером, любым министром, я решу вопросы за 7 дней... -
Вырубка «армяноупорных» деревьев привела к трагедии в азербайджанском селе
Житель села Заманлы сжег заживо членов семьи, себя и дом. 35-летний Адалат Гусейнов скончался на следующий день, состояние супруги и двух сыновей... -
Безвизовый режим между Россией и Турцией может быть введен с апреля
"Мы знаем, что потеряем на этом существенную сумму, складывающуюся из сборов в размере $20, которые россияне... -
Пикетчики угрожают протестом у посольства США в Армении
Пошлину за ввозимый в Армению товар подняли не в правительстве, а компании осуществляющие грузоперевозки. Не пожелавший называть своего имени... -
Гюль похвастал в Страсбурге своим визитом в Армению
«Моим желанием является создание на Кавказе с участием Турции, Азербайджана, Армении, Грузии и России платформы... -
Несмотря на опровержения армянских СМИ, Мовсисян будет играть в России
Оставалось получить подтверждение о том, что возглавляемы миллиардером Сергеем Галицким «Краснодар» попадет-таки в высшую лигу... -
Японцы предлагают разноцветно улыбаться
Один из разработчиков новинки объяснил в своем блоге, что оригинальная идея гаджета пришла ему в голову...