Monthly Archives: Փետրվար 2011
Արաբական աշխարհում սկիզբ առած հեղափոխական ալիքը պետք է ահազանգ դառնա Հայաստանի իշխանությունների համար: -
Ռոբերտ Քոչարյանի թելադրանքով չեմ գործում. Վարդան Օսկանյան
ՀՀ նախկին արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանը ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի թելադրանքով չի գործում: -
Լիբիայի ընդդիմությունը պատրաստ է գրոհել Տրիպոլին
Ապստամբները շարժվում են Տրիպոլիի ուղղությամբ` միաժամանակ տարբեր բնակելի տարածքներ գրավելով: -
«Միկայի» հարձակվողը տեղափոխվեց նորվեգական «Ռուսենբորգ»
Երևանի «Միկա» և նորվեգական «Ռուսենբորգ» ակումբների միջև համաձայնություն է ստորագրվել` «Միկայի» 22-ամյա հարձակվող... -
Օսկանյանը մարտի 1-ի համար ներողություն չի խնդրելու
Մարտի 2-ի վաղ առավոտյան արված իր հայտարարության մասին հարցին` Օսկանյանը բավական մեծ պատրաստակամությամբ է... -
Միասեռականներին դուր է եկել Ուկրաինայի նախագահի խոստովանությունը
Միասեռականների կողմից անուշադրության չի մատնվել նաև Յանուկովիչի դիտարկումն այն մասին, որ ուկրաինական քաղաքներում... -
Հայաստանում քաղաքացիական անհնազանդության կոչ են անում
«Այս ալիքը այստեղ է: Ժողովուրդը դուրս է գալիս ու ստիպում է, որ իրեն լսեն: Ինչպես ենք մենք անելու դա` նախ և առաջ ոչ ընտրություններով... -
Ամերիկացի միլիոնատերը գումարներ է ուղարկել գոյություն չունեցող ընկերուհուն
Ոստիկանները, որոնց դիմել է միլիոնատերն այն մտավախությամբ, որ իր ենթադրյալ ընկերուհուն գողացել են, բացատրել են... -
Տիգրան Կարապետյանը ժողովրդին պատմել է` որտեղ է թաղված շան գլուխը
Մենք թույլ չենք տա, որ մեզ հետ վարվեն անարժանապատիվ, մենք թույլ չենք տա անարդարություն: Եթե պետությունն է դառնում քցող, պառակտող, մասնատող... -
Եգիպտոսը ժողովրդավարություն կսովորի Վրաստանից
Վրացական իշխանությունների կողմից նախաձեռնած այցի շրջանակներում նախատեսվում է ծանոթացնել եգիպտական...

Monthly Archives: February 2011
"I've worked with Robert Kocharian for 10 years; before that, I had connections [with him]. Our relations are based on mutual respect and trust," he said, adding... -
Oskanian Won’t be Apologizing for March 1
"On Mar. 1, I was neither complicit nor one who concealed: on the contrary, I've been a preventer," said Armenia's former foreign minister, Civilitas Foundation founder Vartan... -
‘Deep and Difficult Changes’: US Ambassador on Civil Society in Armenia
"Government needs civil society as a skeptic, a partner, a challenger, a training ground, and a source of innovation. Government and... -
‘Here is Where the Dog’s Head is Buried’: Karapetyan Speaks to Supporters
"Every official, every president, every minister considers his interests above those of the people. Here is where the dog's head is buried. We... -
Armenia Citizens Should Stop Serving in Nagorno-Karabakh: Human Rights Defender
Human rights defender Mikayel Danielyan calls the situation in Armenia's armed forces torture and inhuman treatment. Human rights... -
Georgia-EU Simplified Visa Regime in Effect after March 1
An agreement on a simplified visa regime between Georgia and the EU takes effect from March 1, Deputy Foreign Minister Nino... -
Reason Why Gas Price Won’t Increase this Year Not Because Medvedev Loves Us: Bagratyan
"When Gazprom asked ArmRusGasProm, brother, we've raised the price of gas by 27%, the group of consumers has dropped by 44%, what's the... -
Situation in Armenia’s Prisons is ‘Determinedly Difficult’: Human Rights Report
In its 2010 report, Armenia's Helsinki Association for Human Rights touched upon the activities of the courts and penal institutions. Having... -
Heritage Party MPs Walked Out of Parliament Today
Heritage Party parliamentary faction MPs boycotted the National Assembly meeting today, following remarks by party found and leader... -
Armenian Writer Would Like to Keep Political Prisoners Imprisoned Longer
All political parties and groups, whether they be ruling or opposition, pursue the same aim, said writer, publicist Vahram Sahakyan, speaking...