Daily Archives: Հունվար 31, 2012
Շտեմարանի միջոցով նախարարությունը տեղեկանալու է նպաստ ստանալ հավակնող մարդու սոցիալական պատկերից` աշխատում են, թե ոչ, ինչ եկամուտ ունեն, ինչ սեփականություն ունեն: -
«Ժառանգությունը» և «Ազատ դեմոկրատները» չեն համագործակցի Օսկանյանի հետ. ԲՀԿ-ում դեռ չեն ասում
«Ազատ Դեմոկրատներ» կուսակցության փոխնախագահ Անուշ Սեդրակյանն ասել է, որ Օսկանյանի հետ իրենց կուսակցության համագործակցությունն անհնար է: -
ՀԱԿ-ի ներկայացուցիչը համոզված է, որ ոստիկանության դատական հայցն անհիմն է
«Տեսասկավառակը դիտելուց հետո ակնհայտ դարձավ, որ բռնություններ գործադրել են ոստիկանները: Բացի դա, իրենք ոչ մի օրինական պահանջ չեն ներկայացրել, իսկ այն ինչ նրանք պահանջում էին... -
Սրճարանն առաջարկում է ընտրել նախագահին` սուրճի վրա (ՖՈՏՈՇԱՐՔ)
Վերջին տարիներին ռուսաստանցիները հետ են վարժվել ընտրելու անհրաժեշտությունից, և «Կոֆեին»-ը առաջարկում է թարմացնել ռեֆլեքսները, մարզվել և հիշել առհասարակ ինչպես է դա արվում... -
Դերասաններ ու մեկ ֆուտբոլիստ. աշխարհի ամենասեքսուալ տղամարդիկ (ֆոտո)
Առաջին պատվավոր տեղում է գտնվում բրիտանացի ֆուտբոլիստ, այժմ նաև դերասան Դեյվիդ Բեքհեմը: Երկրորդը կանադացի դերասան Ռայան Գոսլինգն է, ով առավել հայտնի է դարձել «Կիսատ Նելսոնը» ֆիլմից հետո... -
Շաբաթական մեկ անգամ ծագող վեճը ամրացնում է ընտանիքը
Սա ճիշտ է, իհարկե, այն դեպքերի համար, երբ վեճերը կառուցողական են, այսինքն օգնում են պարզել խնդիրները, լուծումներ փնտրել և ազատել հարաբերությունները սթրեսների... -
Վեճ դատարանում. Տիգրան Առաքելյանին հեռացրել են նիստերի դահլիճից
Գագիկ Պողոսյանը հանել է այդ հարցը, որին հաջորդել է Առաքելյանի հայտարարությունը. «Որովհետև ի սկզբանե նպատակը եղել էր գործ սարքելը»: Դրա համար... -
Երևանում գալիք երկու օրերին կրկին ձյուն է սպասվում
Օդի ջերմաստիճանը հունվարի 31-ի գիշերը կբարձրանա 4-ից 6, փետրվարի 1-ին` ևս 2-4 աստիճանով, 2-ի ցերեկը կնվազի 2-ից 4, իսկ փետրվարի 3-ից 4-ի գիշերները... -
Twitter-ում կատակի պատճառով բրիտանացուն ու նրա ընկերուհուն չեն թողել ԱՄՆ
Գիշերը նրանք անցկացրել են տարբեր բանտախցերում, այնուհետև հետ են ուղարկվել տուն: Բրիտանացի զբոսաշրջիկն ընդգծել է, որ իրենց հետ վարվել են այնպես... -
Սերժ Սարգսյանին նամակը չտվեցին. բողոքող բնակարանատերերին նախագահականից կկանչեն հանդիպման (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Այսօր վաղ առավոտից ճերմակ դրոշներով ու պաստառներով Բաղրամյան-Դեմիրճյան փողոցների խաչմերուկում էին հավաքվել Արամի, Բուզանդ, Եկմալյան, Սարյան փողոցների խաբված...

Daily Archives: January 31, 2012
At the Armenian National Congress (HAK) youth activists' trial today at a Yerevan district court, Judge Gagik Poghosyan imposed a sanction on defendant... -
Take 2: Waving White Flags, Protesting Homeowners Try to Deliver Their Letter to President
"After yesterday's unsuccessful attempt, we came more prepared today. The white flags attached to our umbrellas perhaps will draw attention and... -
France’s Genocide Denial Bill Put on Hold
France's new law punishing denial of genocide (including the Armenian Genocide) was put on hold Tuesday after politicians opposed to the legislation... -
In Election Year, Armenia’s News Outlets Have to Unite in the Fight for Freedom of Speech: Opinion
A few legislative amendments were made in Armenia in 2011, which impacted the environment of media activities — and not all of these brought about... -
Withdrawing France from Minsk Group is Responsibility of This Structure: EU Representative in Baku
The question of withdrawing France from the OSCE Minsk Group is the responsibility of this very structure, head of EU representation in Baku Roland Kobia... -
Journalists, News Media in Armenia More Persecuted in 2011 Than Ever Before: Expert
2011 was an unprecedented difficult year for journalists, said Yerevan-based Committee to Protect Freedom of Expression President Ashot Melikyan. -
Facebook Administrators Arrested in Iran
Four Facebook administrators who organized a virtual beauty contest have been arrested in Iran. They are accused of spreading "corruption and shamelessness". -
Armenian Man Sentenced to 6 Years in Prison for Medicare Fraud
An Armenian man will spend six years in federal prison for his part in a Charleston-based Medicare fraud scheme that threatened to cost the... -
The 3 Ruling Coalition Parties to Meet More Frequently Ahead of Elections: Spokesperson
Leaders of the three parties that comprise Armenia's ruling coalition met on Monday evening at the president's office. -
Turkey is Waiting, While Collecting Signatures Continues in French Senate
Turkey is currently waiting for the conclusion of the legal process in France. If the law is adopted, Ankara will implement ready-prepared sanctions against France...