Daily Archives: Մարտ 5, 2012
«Ալբերտ Ադիբեկյանի` հակառակորդի կողմից սպանվելու վարկածի սկզբնաղբյուր է հանդիսացել հենց ինքը` Իգնատ Ենգիբարյանը, ով փորձել է թյուրիմացության մեջ գցել հրամանատարությանը... -
5 Մարտ
Պաշտպանը պնդում է, որ դավաճանության մասին իմանալու և չհայտնելու մեջ մեղադրվող եղբայրներն անմեղ են
Ըստ նախաքննության` Արթուրը և Դավիթին Կարեն Մեհրաբյանը հայտնել է, որ Թուրքիայում ծանոթացել է հայերեն... -
19-ամյա բրիտանուհին տղամարդու տեսքով գայթակղում էր դեռահաս աղջիկների
Նա աղջիկների հետ ժամադրությունների ընթացքում նաև պատմություններ էր պատմում այն մասին, թե ինչպես է ավտովթարում կորցրել մորը և երկու եղբայրներին... -
Բանակում աչքը կորցրած զինվորի պրոթեզը տեղադրեցին. տղան լուռ է և ինքնամփոփ
«Պրոթեզավորեցինք, թեև արտաքին տեսքը 100 տոկոսով չի վերականգնվել, ուղղակի չիմացող մարդու համար տարբերությունը գրեթե չի զգացվի: Ամեն ինչ նորմալ է... -
Հայաստանում երկրաշարժ է գրանցվել
Երկրաշարժի հիպոկենտրոնը գտնվում է 5 կմ խորության վրա: Երկրաշարժի ուժգնությունն էպիկենտրոնային գոտում կազմել է 4-5 բալ... -
Նախկին պատգամավոր Եղիազարյանի դեմ նոր քրեական գործ է հարուցվել
«Ռուսաստանի հետաքննչական կոմիտեն Լիբերալ դեմոկրատների նախկին պատգամավոր Աշոտ Եղիազարյանի և նրա վստահված անձ Վիտալի Գոգոխիայի նկատմամբ նոր քրեական գործ է հարուցել... -
Ազգային համբերությունը սպառվում է. Ադրբեջանի մտավորականները դիմել են նախագահին
Ադրբեջանը տարիներով ղեկավարում են իրենց ազնձնական հարստացման անսպառ ձգտումներով առաջնորդվող ժողովրդի համար անտանելի մարդիկ... -
Հայերը/ադրբեջանցիները «նույնպես մարդ են» որպես «ժողովրդական դիվանագիտություն»
Ի՞նչ է անհրաժեշտ անել: Պետք է կանգ առնել և դուրս գալ ինքնահոսի միջից: «Ինչ անել» հարցի համատեքստում ուզում եմ օգտվել առիթից և կոչ անել միջազգային կառույցներին և հիմնադրամին... -
Նախկին պատգամավորը չի մրցելու ՀԱԿ-ի հետ, միայն Սամվել Ալեքսանյանի
Առանձին անհատների` այս տարիների ընթացքում փոխած դիրքորոշումները, որոշ պաշտոնյա նախկին գործընկերների պահվածքը ինձ ստիպեցին, որ նորից զբաղվեմ... -
ՀՀԿ-ականը պատմել է, որ պատգամավորները քվեարկում էին, որովհետև «ճար չունեին»
ՀՀԿ պատգամավոր Ռաֆիկ Պետրոսյանը մեծամասնական ընտրակարգով չի առաջադրվելու: Այս մասին նա հայտարարել է այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ:

Daily Archives: March 5, 2012
What today in the process of settling the Nagorno-Karabakh conflict is called "people's democracy" is an activity that instills the idea of... -
Former MP Wants a Seat in Parliament But Doesn’t Want to Compete with HAK
Former National Assembly deputy Aghasi Arshakyan hasn't decided yet in which electoral district he will put forth his candidacy for... -
MP Who Voted Against Controversial Bill Won’t be Elected into Parliament
Republican Party of Armenia MP Rafik Petrosyan won't be elected into parliament under the majority system, Petrosyan said... -
Karajan Mayor Appeals to Armenian President to Save Village
Karajan mayor Rafik Atayan today issued a letter to Armenian President Serzh Sargsyan in which he asks the latter to intervene and... -
Small Bomb Exploded Near Turkish PM Building in Ankara
A small bomb exploded near the Turkish prime ministry building in the capital Ankara on Monday, about an hour before a... -
Heritage Party Opts to Defend the Right of One Person
If it's possible that defending the right of one person is more real than making a pompous statement in order to "steal the political... -
Serzh Sargsyan Asks Newly Elected Russian President to Visit Armenia
Armenian President Serzh Sargsyan today issued a congratulatory message to Vladimir Putin on his election as president of the Russian Federation. -
Khachatur Sukiasyan Declares Intent to Run in Upcoming Parliamentary Election
SIL Group Co. Ltd. co-owner, former Member of Parliament Khachatur Sukiasyan in a press statement today officially announced his... -
The End of Putinism. Russia and China — Last Bastions of Autocracy
Since the beginning of the century, Russia and China have been constants in the world: autocratic, resistant to the spread of freedom,... -
Business As Usual at Mashtots Park
"We, the residents and citizens of Armenia defending Mashtots Park for 22 days non stop already, have still not received an...