Daily Archives: Մարտ 5, 2012
«Ալբերտ Ադիբեկյանի` հակառակորդի կողմից սպանվելու վարկածի սկզբնաղբյուր է հանդիսացել հենց ինքը` Իգնատ Ենգիբարյանը, ով փորձել է թյուրիմացության մեջ գցել հրամանատարությանը... -
5 Մարտ
Պաշտպանը պնդում է, որ դավաճանության մասին իմանալու և չհայտնելու մեջ մեղադրվող եղբայրներն անմեղ են
Ըստ նախաքննության` Արթուրը և Դավիթին Կարեն Մեհրաբյանը հայտնել է, որ Թուրքիայում ծանոթացել է հայերեն... -
19-ամյա բրիտանուհին տղամարդու տեսքով գայթակղում էր դեռահաս աղջիկների
Նա աղջիկների հետ ժամադրությունների ընթացքում նաև պատմություններ էր պատմում այն մասին, թե ինչպես է ավտովթարում կորցրել մորը և երկու եղբայրներին... -
Բանակում աչքը կորցրած զինվորի պրոթեզը տեղադրեցին. տղան լուռ է և ինքնամփոփ
«Պրոթեզավորեցինք, թեև արտաքին տեսքը 100 տոկոսով չի վերականգնվել, ուղղակի չիմացող մարդու համար տարբերությունը գրեթե չի զգացվի: Ամեն ինչ նորմալ է... -
Հայաստանում երկրաշարժ է գրանցվել
Երկրաշարժի հիպոկենտրոնը գտնվում է 5 կմ խորության վրա: Երկրաշարժի ուժգնությունն էպիկենտրոնային գոտում կազմել է 4-5 բալ... -
Նախկին պատգամավոր Եղիազարյանի դեմ նոր քրեական գործ է հարուցվել
«Ռուսաստանի հետաքննչական կոմիտեն Լիբերալ դեմոկրատների նախկին պատգամավոր Աշոտ Եղիազարյանի և նրա վստահված անձ Վիտալի Գոգոխիայի նկատմամբ նոր քրեական գործ է հարուցել... -
Ազգային համբերությունը սպառվում է. Ադրբեջանի մտավորականները դիմել են նախագահին
Ադրբեջանը տարիներով ղեկավարում են իրենց ազնձնական հարստացման անսպառ ձգտումներով առաջնորդվող ժողովրդի համար անտանելի մարդիկ... -
Հայերը/ադրբեջանցիները «նույնպես մարդ են» որպես «ժողովրդական դիվանագիտություն»
Ի՞նչ է անհրաժեշտ անել: Պետք է կանգ առնել և դուրս գալ ինքնահոսի միջից: «Ինչ անել» հարցի համատեքստում ուզում եմ օգտվել առիթից և կոչ անել միջազգային կառույցներին և հիմնադրամին... -
Նախկին պատգամավորը չի մրցելու ՀԱԿ-ի հետ, միայն Սամվել Ալեքսանյանի
Առանձին անհատների` այս տարիների ընթացքում փոխած դիրքորոշումները, որոշ պաշտոնյա նախկին գործընկերների պահվածքը ինձ ստիպեցին, որ նորից զբաղվեմ... -
ՀՀԿ-ականը պատմել է, որ պատգամավորները քվեարկում էին, որովհետև «ճար չունեին»
ՀՀԿ պատգամավոր Ռաֆիկ Պետրոսյանը մեծամասնական ընտրակարգով չի առաջադրվելու: Այս մասին նա հայտարարել է այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ:

Daily Archives: 5 марта, 2012
"В отношении бывшего депутата от ЛДПР Ашота Егиазаряна и его доверенного лица Виталия Гогохия Следственным комитетом России возбуждено... -
Армянский бизнесмен вновь жаждет неприкосновенности
Он был объявлен в розыск за «организацию массовых беспорядков и участие в них» из-за того, что он открыто поддержал кандидата от оппозиции на президентских выборах... -
Армяне/азербайджанцы – «тоже люди» как пик «народной дипломатии»
Призываю закрыть финансирование «конфликтного туризма» и перенаправить эти средства на финансовую компенсацию пострадавшим от войны и тем, кто несет... -
Турок Тигран, штукатур Саид + прокурор Армении = измена Родине
Тигран представлялся как студент одного из стамбульских вузов, и у него якобы армянская бабушка. С обвиняемыми он общался по-армянски. Саид был из Азербайджана... -
Президента Путина уже приглашают в Армению
Одержанная Вами на президентских выборах убедительная победа свидетельствует о широкой и многолетней поддержке россиянами реализуемого Вами курса на обновление... -
Звезда «Камеди клаб» рассказал о службе в армянской армии
С ужасом вспоминаю, у меня до сих пор, честно, вот отношение к запаху дерева, вот которое жгут и не очень хорошее воспоминание к запаху свечей. Потому что... -
Японцы построили глушитель для человеческой речи
Ученые собрали образец такого генератора помех и провели несколько серий испытаний. В частности, им удалось получить практические ограничения на технические... -
Конец путинизма. Россия и Китай – последний оплот автократии
В этой ситуации дело США - не повторять ошибку администрации Обамы, когда в дни «арабской весны» она держалась за ближневосточных автократов. Когда Путин... -
В Китае женщина подожгла себя в знак протеста
По данным журналистов, погибшая была матерью четверых детей. За прошедший год более 20 этнических тибетцев совершили самосожжение... -
Лукашенко: Лучше быть диктатором, чем голубым
"Это абсолютная истерика, и, как вы видите, в авангарде два типа политиков или вообще два типа от политики. Один живет в Варшаве, второй...