Daily Archives: Ապրիլ 13, 2012
«Ապրիլի 13-ի «Ժամանակ» օրաթերթի առաջնորդողի կապակցությամբ, որտեղ խմբագիր Արման Բաբաջանյանը բարոյականությանը վերաբերող հարցեր է դրել Հայ Ազգային Կոնգրեսի... -
Փաշինյան-Հայրապետյան բանավեճը ապրիլի 16-ին չի կայանա. «ԱրմՆյուզ»
«Քանի որ Նիկոլ Փաշինյանն ինքն էր ցանկություն հայտնել բանավիճել Ռուբեն Հայրապետյանի և Սամվել Ալեքսանյանի հետ, սակայն այս պահի դրությամբ չկա վերջիններիս համաձայնությունը, հետևաբար երկուշաբթի... -
Վարդան Ղուկասյանի փեսացուի սպանության գործով կա ձերբակալված. ոստիկանություն
Կարեն Եսայանի ընտանիքը բնակվում է Միացյալ Նահանգներում, իսկ ինքը` Կարենը, մի քանի ամիս առաջ վերադարձել էր Գյումրի` ամուսնանալու նպատակով... -
Սերժ Սարգսյանը ստորագրեց «Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի մասին» օրենքը
Հիշեցնենք, որ ԱԺ-ում նշված օրենքի վերաբերյալ քվեարկության ժամանակ սկանդալային միջադեպեր էին գրանցվել: Օրինագիծն առաջին ընթերցմամբ անցել էր ԱԺ-ում 67 ձայնով, որից հետ... -
«Եթե խաղեր ունի կատարելու, թող կատարի». Ծառուկյանը` «Ժառանգության պայմանի մասին»
«Ով պետք է՝ դա ստորագրել է, ԲՀԿ-ն էլ միշտ հայտարարել է, որ բոլորի հետ պատրաստ ենք համագործակցել արդար, թափանցիկ ընտրություններ կատարելու համար... -
Հատուկ պաստառները պարզաբանում են զինծառայողների ընտրական իրավունքները
Ցուցապաստառները, որոնք ՀՀ ԱԺ ընտրություններին նախորդող շրջանում փակցված են լինելու ՀՀ ԶՈւ բոլոր զորամասերում, հստակ պարզաբանում են զինծառայողների ընտրական իրավունքները... -
ՀՅԴ-ն հրաժարվում է պաստառից հանել Անիի լուսանկարը. գործը կարող է հասնել դատարան
«Մենք զրուցեցինք, նրանք չեն ընդունում իրենց մեղքը, և մտածում են, որ ամեն ինչ արվում է փողի համար: Ես զարմանում եմ, որ մինչև այսօր Հայաստանում մարդիկ չեն կարողանում հասկանալ... -
Մանթաշովի թոռը կժամանի Հայաստան պապի արձանի բացմանը
Ապրիլի 18-ին ժամը 17։00-ին բարերարի թոռը կմասնակցի Ալ. Մանթաշովի արձանի բացման արարողությանը։ Հիշեցնենք, որ արձանը կդեղադրվի մայրաքաղաքի կենտրոնում, Սբ. Կաթողիկե և Սբ. Աննա եկեղեցիների... -
Կոնգրեսը ներկայացրել է ոստիկանության ապօրինությունները
Միջոցառման կազմակերպիչները վաղաժամ հայտարարել են քննարկումը փակված` զրկելով կուսակցությունների ներկայացուցիչներին ելույթ ունենալու հնարավորությունից... -
Լոնդոնի քաղաքապետը արգելել է «գեյերի բուժման» գովազդը
«Կենսական խնդիրների ֆոնդ» կրոնական կազմակերպությունը ցանկացել էր երկու շաբաթով իր գովազդային «Բացառիկ ուղղիչ թերապիա գեյերի համար» պաստառները տեղադրել քաղաքային...

Daily Archives: 13 апреля, 2012
Глубоко религиозное руководство "Фонда насущных вопросов" желал разместить свои плакаты с "уникальной коррекционной терапией для геев" на городских автобусах на две недели... -
Ученые объяснили феномен «пятница, 13-е»
"Нам может показаться, что мы постоянно притягиваем к себе несчастья, однако на самом деле мы часто думаем о них, после чего они происходят на самом деле!" ... -
В Китае обнаженную Кейт Уинслет вырезали из «Титаника 3D»
Поскольку 3D-эффекты выполнены исключительно реалистично, мы опасались, что зрители станут пытаться потрогать все руками, а это помешает всем остальным спокойно смотреть картину... -
Пусть увидят, что не все армяне — больные на голову националисты
Все разговоры о том, что Георгий Ванян в Армении – свой среди чужих, и чужой среди своих, не больше чем просто разговоры. Я сам был свидетелем того, как рядовые... -
Посол Армении «подарила» коньяк наблюдателю за выборами
Посол Армении в Великобритании Карине Казинян на днях встречалась с руководителем наблюдательной миссии ПАСЕ на парламентских выборах в Армении Эммой Николсон. -
Армянский телеведущий о мерзком избирательном патриотизме
Когда в рамках ереванского кинофестиваля «Золотой абрикос» демонстрируют турецкие и азербайджанские фильмы и даже премируют их, ни один «патриот» не идет в атаку. -
Левон Тер-Петросян требует не переходить на личности
Основной мишенью критики должны стать столпы саргсяновского режима – Республиканская партия и ее слепая кишка партия «Оринац еркир». -
Баку говорит, что оружие не против Ирана, а для войны за Карабах… «НГ»
"Зачем, спрашивается, закупать БПЛА, который летит на расстояние, которое в пять-шесть раз больше, чем до самой отдаленной от Азербайджана точки Армении?.. -
Nokia представила самый дешевый мобильник
Телефон вполне ожидаемо выполнен в моноблочном форм-факторе. А вот на материал корпуса Nokia не поскупилась, покрыв свой бюджетник пылезащитным пластиком...