Daily Archives: Մայիս 2, 2012
«Հասարակությունը, այդ թվում արվեստագետները պետք է պայքարեն ազատության համար: Արվեստագետը պետք է ցույց տա ոչ միայն իշխանության, այլ նաև մի խումբ արվեստագետների կոռումպացված լինելը... -
Հացադուլ հայտարարած զինվորին ՔԿՀ-ում պատժում են. իրավապաշտպան
Զինվորին զինացրելու որոշումը կախված է մնում հրամանատարի և բժշկի բարի կամքից: Սաքունցի խոսքով` ապացույցը ոչ միայն Սուրեն Կիրակոսյանի, այլև երկու զինվորի դեպքերն են... -
Ադրբեջանում արգելել են «ռուսական» տաքսիները
Նման արգելքը պայմանավոչված է նրանով, որ Ադրբեջանը որոշել է անցնել «լոնդոնյան տաքսիների» պրակտիկայի կիրառմանը: Այս մեքենաները համապատասխանաբար, փոխարինում են... -
Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպման ժամանակ պատռեցին բնապահպանների պաստառները
«Միջազգային պայմանագրերի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն հանրապետության նախագահն անմիջական պարտավորություն է կրում ձեռնարկելու անհրաժեշտ կազմակերպչական և իրավական... -
«Թույլ մի տվեք, որ մեր զինվորներին կերակրեն էժանագին հնդկական սառեցված գոմեշի մսով». նամակ
Մենք պահանջում ենք պաշտպանության նախարարից անհապաղ ծառայողական քննություն սկսել այս ապօրինության վերաբերյալ ու պարզել ա. Էժանագին հնդկական գոմեշի սառեցված... -
Սերժ Սարգսյանը հորդորեց, Տարոն Մարգարյանը որոշեց. Մաշտոցի պուրակի տաղավարները կապամոնտաժեն
Սույն որոշման կատարման կազմակերպումը և պատասխանատվությունը դրվել է Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատարի, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի... -
Սուրեն Զոլյանի վերաբերյալ նամակում «արդարադատության նախարարությունը» թյուրիմացաբար է հայտնվել
ԵՊԼՀ-ից նշում են, որ subject հատվածի «parzabanumner_on Ministry of Justice» վերնագիրը թյուրիմացաբար այլ նամակի տվյալ հատվածից հայտնվել է այնտեղ... -
ԲՀԿ-ն տեսախցիկներ է բաժանում իր վստահված անձանց
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը սկսել է իր վստահված անձանց տեսախցիկներ բաժանել, որպեսզի վերջիններս խորհրդարանական ընտրությունների օրը` մայիսի 6-ին, կարողանան իրենց ընտրատարածքներում արձանագրել ընտրությունների ընթացքը... -
Հայաստանն ու Իրանը խորհրդատվություններ են ացկացրել հյուպատոսական հարցերի շուրջ
Հակոբ Հաջի-Հակոբյանին ընդունել է ԻԻՀ ԱԳ նախարարի մեջլիսի և հյուպատոսական հարցերով տեղակալ Հոսեյն Ղաշղավին: Կողմերը պայմանավորվել են հյուպատոսական հարցերի... -
Հացը ոչ թե գիրացնում է, այլ նպաստում է քաշի նվազեցմանը. գիտնականներ
Հացը կապված չէ ավելորդ քաշի և ճարպակալման հետ: Ավելին, այս ուտելիքի հատկությունների մանրամասն ուսումնասիրությունն ապացուցում է, որ հացի օգտագործումն օգնում է նվազեցնել քաշը. ստամոքսում հայտնվելով...

Daily Archives: 2 мая, 2012
Они идут посмотреть на президента (лидер РПА Серж Саргсян - ред.), и знают, что потом за предвыборными встречами следует концерт. Сейчас не те времена, чтобы... -
Полицейские Германии расшифровали содержание порнофайлов
Видеоролики, внутри которых оказались скрыты планы будущих терактов в Европе, были найдены на картах памяти, принадлежащих 22-летнему австрийцу... -
Армяне Ливана укрепляются на фоне маронитского кризиса
Во время гражданской войны армяне не занимали ничью сторону, что делает их друзьями всех. Единственный вопрос, который заставляет их волноваться, - это гипотеза... -
В Карабахе вспоминают советские этнические чистки
МИД непризнанной Нагорно-Карабахской Республики распространил заявление в связи с 21-й годовщиной широкомасштабной карательной операции МВД СССР и ОМОНА... -
В Баку немец упал с концертного зала, наспех возводимого к «Евровидению»
В Баку, где вскоре пройдет песенный конкурс «Евровидение», произошло необычное ЧП, связанное с предстоящим музыкальным праздником. -
Рождаемость в Армении рекордно падает, смертность — наоборот
Согласно официальным данным, в первые 3 месяца 2012 года в Армении родилось 19 569 человек, что меньше прошлогоднего показателя за тот же... -
Эстетика Сержа Саргсяна омрачила победу зеленых
Комментируя тот факт, что президент поблагодарил полицейских, которые параллельно с протестующими все это время дежурили в сквере, активисты... -
От хлеба не толстеют: ученые развеяли миф
По мнению ученых, практически нет никакой разницы, какой хлеб будет есть человек – черный, белый, серый или с отрубями. Даже людям с лишним весом нужно... -
Армянский депутат дал 60 млн за гостиницу в Риге
Партия состоит в коалиции власти, а одним из приоритетов правительства Армении является развитие местного туристического потенциала. -
Армянские избиратели продают голос сразу нескольким партиям
республиканцы будут подкупать избирателей по-крупному в последний день предвыборной кампании - 4 мая, а ОЕ - за день до этого, 3 мая. Они готовы...