Daily Archives: Հոկտեմբեր 29, 2012
...դատախազի թողտվությամբ հանցանք կատարած մի քանի անձինք գործով դառնում են վկա, նույնիսկ ոչ թե թողտվությամբ, այլ նրա ակտիվ մասնակցությամբ... -
Վճռաբեկ դատարանը հետ է ուղարկել Վարդան Օսկանյանի դիմումը
Ինչպես Epress.am-ին հայտնել է Աթանեսյանը, ով Վճռաբեկ դատարան էր դիմել հոկտեմբերի 16-ին, իր որոշման համար դատարանը որևէ հիմնավորում չի ներկայացրել: -
Ամերիկացի պաշտոնյան գովել է հայկական խաղաղապահ ուժերին
«Ռազմական ոլորտում համագործակցությունը մենք պայմանականորեն բաժանել ենք երկու ուղղությունների, առաջինը խաղաղապահ կարողությունների զարգացումն է... -
Հայաստանը վերածում են Երևանի. պատգամավորը նամակ է ուղղել վարչապետին
ՀՀ կառավարության վերոնշյալ որոշումը ոչ մի կերպ չի նպաստում տարածքային համաչափ զարգացմանը, քանի որ կառավարության նախաձեռնությամբ պատմության և մշակույթի անշարժ հուշարձանների... -
Ամերիկահայ գործարարը 2-րդ անգամ դիմել է վերաքննիչ դատարան. պահանջում է իրեն տուժող ճանաչել
Այսօր Խուդյանի փաստաբաններ Նիկոլայ Բաղդասարյանը և Լեռնիկ Հովհաննիսյանը ներկայացրել են բողոք, ըստ որի առաջին ատյանի դատարանը սույն գործով թույլ է տվել դատավարական իրավունքի խախտում... -
Խանջյան 20 հասցեում փլուզման հետևանքով տուժածներից մեկը վերակենդանացման բաժանմունքում է
Տուժածների մի մասը, համապատասխան բուժօգնություն ստանալով, տեղափոխվել է բաժանմունքներ, մյուս մասը՝ դուրս գրվել հիվանդանոցից... -
Երևանում գալիք օրերին առանց տեղումների եղանակ է սպասվում
Հայաստանի տարածքում հոկտեմբերի 30-ից նոյեմբերի 3-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Օդի ջերմաստիճանը 30-ի ցերեկը կբարձրանա 2-3 աստիճանով, այնուհետև էապես չի փոխվի... -
Վրաստանի ադրբեջանցիները պահանջում են Ցեղասպանության համար ծեծկռտուք հրահրած պատգամավորի հրաժարականը
Ծագումով ադրբեջանցի Սուլեյմանովն իր գործընեկրոջը «Բագատուրյան» է անվանել և ասել է, որ վերջինս «իր քիթը ուրիշների գործերի մեջ չմտցնի»: Դրանից հետո նրանք սկսել են միմյանց վրա տարբեր իրեր նետել... -
Հայաստանում կանայք թաքցնում են, որ սեռական բռնության են ենթարկվել
«Լինում են դեպքեր, երբ կինը հետ է վերցնում հայցը, չի ցանկանում նախկին ամուսնուն, երեխաների հորը բանտում տեսնել, այլ միայն ապահարզան է պահանջում: Մենք նրա հետ ենք մինչև վերջ, ալիմենտ պահանջելու... -
Ղարաբաղի ուժեղ դիրքերը և Ադրբեջանի սխալները՝ ըստ փորձագետի
Հայաստանը ճիշտ է վարվել՝ դուրս չգալով ՄԽ-ի շրջանակներում բանակցություններից՝ դրանով իսկ ապացուցելով, որ խնդիրը միշտ Ադրբեջանի մեջ է, այլ ոչ թե Հայաստանի կամ Ղարաբաղի...

Daily Archives: 29 октября, 2012
29 октября Кассационный суд отклонил жалобу Тиграна Атанесяна, адвоката депутата от фракции «Процветающая Армения», основателя фонда «Сивилитас» Вардана Осканяна... -
Армению превращают в Ереван и наоборот. Депутат написал премьеру
В данном случае отмеченное решение правительства никак не содействует равномерному развитию регионов, так как в случае перемещения памятников... -
Один из пострадавших от обвала ереванской новостройки остается в реанимации
«Его состояние сравнительно стабильно, но не крайне тяжелое», - об этом Epress.am сообщили в реабилитационном центре. По словам врача, часть пострадавших... -
В ближайшие дни в Ереване осадков не ожидается
С 30 октября по 3 ноября на территории Армении осадков не ожидается. Температура воздуха днем 30 октября поднимется на 2-3 градуса, в последующие дни значительных перемен не будет. -
Армянские женщины скрывают насилие над собой
«Бывают случаи, когда жена отзывает иск, не хочет видеть бывшего мужа, отца своих детей в тюрьме, а только требует развода. Мы поддерживаем ее до конца, в вопросах алиментов и сохранения права... -
Левон Тер-Петросян танцует с олигархом под плохую музыку
«Ясно, что друг друга они не любят, то есть - нет романтики. Я никогда не мог понять, о чем они думают. Скажу, что экс-министр нацбезопасности, оппозиционер, кум Тер... -
Азербайджанцы Грузии требуют отставки подравшегося из-за Геноцида депутата
Ну что я могу сказать? Из всех депутатов парламента, представляющих национальные общины Грузии, лишь я и еще один депутат-армянин знаем грузинский язык... -
Эксперт: Сильные позиции Степанакерта плюс ошибки Азербайджана
«Ее значение в том, что это было вызовом и испытанием Минской группе и международному сообществу. Азербайджан должен заплатить за то, что угрожает войной и демонстрирует... -
Вооруженная группа пыталась проникнуть в Азербайджан из Ирана — ТВ
В ходе перестрелки был ранен один из нарушителей - 23-летний гражданин Ирана, который был задержан. Остальные нарушители скрылись на территории Ирана. -
Анти-«москальско-жидовская мафия» проходит в парламент Украины
Антисемитская партия под названием "Свобода" будет основательно представлена в украинском парламенте после того, как получит 12% голосов на выборах в воскресенье.