Daily Archives: Հունվար 31, 2013
«Այնտեղ հերթով են հանձնաժողովի նախագահ լինում, բայց մենք նաև հանձնաժողովի անդամին ենք փոխում, քանի որ ունենք որոշում... -
«Կուտը կերել են». կողմ և դեմ կարծիքներ՝ Հայաստանում մամուլի ազատության վիճակի մասին
«Վրաստանում կա 2 հեռուստաալիք, որոնք ոչ միայն ազատ են եղել ընդդիմադիրների համար, այլև խմբագրական քննադատություն են ուղղել իշխանություններին... -
Մեղրաձորցիների բողոքից հետո համայնքում ձուլարան բացելու հարցը կքննարկվի
Բնապահպանության նախարարությունը «Մեղրաձոր Գոլդ» ընկերության՝ Մեղրաձորում ցիանային արտադրության կառուցման նախագիծն ուղարկել է Առողջապահության նախարարություն դիտարկման համար... -
Փետրվարի երրորդ տասնօրյակում Հայաստանի տարածքում օդի ջերմաստիճանը բարձրանալու է
Շիրակի, Կոտայքի և Գեղարքունիքի մարզերում, Արագածոտնի մարզի լեռնային շրջաններում օդի ամսական միջին ջերմաստիճանը սպասվում է 3-ից մինչև 7 աստիճան ցուրտ... -
Ստոմատոլոգները չեն պատրաստվում փողոց ավլել. կառավարությունից հույս չունեն
«Սա ուղղակի հերթական ֆարսն է, ինչին մենք ականատես ենք վերջին մեկ ամսվա ընթացքում: Ոչ մի ակնկալիք չկա, ամեն ինչ արդեն արվել է, որ ստոմատոլոգների համբերությունն ուղղակի սպառվի... -
Նախկին քաղբանտարկյալը, հնարավոր է, կրկին միանա Ղուկասյանի հացադուլին՝ ընկերների հետ
Լրագրողների հետ հանդիպումից քիչ առաջ Ղուկասյանին այցելել է ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը: Այդ այցը, Ղուկասյանի գնահատմամբ... -
Ռուսաստանը խոչընդոտներ է ստեղծում. Անդրիաս Ղուկասյանը մեկնաբանել է ռադիոկայանի որոշումը
«Ռադիո Հայ» ռադիոկայանի և «Ռուսաստանի ձայն»-ի (Голос России) համագործակցության ավարտը մեծ վնաս կհասցնի հայկական ռադիոկայանների ցանցին, որի երկու կարևոր գործընկերներից մեկն այլևս ֆինանսավորում... -
«Սատարում է հայ ֆաշիստներին». Բաքվում հալածում են հայերի մասին վեպի հեղինակին
Ի՞նչ է ուզում ասել ադրբեջանցի գրողը՝ նման վեպ հրատարակելով այն ժամանակ, երբ մենք միջազգային հանրությանն ենք փորձում հասցնել այս ամենը և հայերի հետ գաղափարական պատերազմ ենք տանում... -
Միջնորդել են վերծանել վկաների հեռախոսազանգերը. Արտակ Նազարյանի գործով նիստը հետաձգվել է
«Նախագահողը, հայտարարելով, որ այդ միջնորդությունը երկար աշխատանք է պահանջում իրենից, որոշման ընդունումը հետաձգել է մինչև հաջորդ դատական նիստը... -
«No comment». Երևանում ԵԱՀԿ-ի դիտորդներին կոչ են արել չլեգիտիմացնել վարչախումբը (ՖՈՏՈ)
Նա հիշեցրել է, որ նախագահի թեկնածու Անդիաս Ղուկասյանը արդեն 10 օր հացադուլ է անում, սակայն ոչ մի միջազգային դիտորդ դրան ուշադրություն չի դարձել...

Daily Archives: 31 января, 2013
Приведу пример: были парламентские выборы, если сравнить этот поствыборный период с прошлыми выборами, конечно, они были... -
В Баку осадили дом писателя. Он ответил: «Мы можем жить с армянами»
«И еще я хочу отметить. Любые провокации против меня и членов моей семьи, любые давления я буду считать виновными тех, кто выступил против меня с заявлениями... -
Требование отменить решение о золотом руднике в армянском селе обсудят в министерстве
За несколько дней до принятия решения жители села провели акцию протеста у резиденции президента Армении. Они организовали сбор подписей... -
Экс-политзаключенный снова присоединится к голодающему армянскому политику, но с друзьями
Армения захвачена, а армянский народ является подданным в собственной стране, поэтому нужно отставить политические ориентации и создать единый фронт для совершения революции... -
Россия создает препятствия. Кандидат в президенты о решении «Голоса России»
«Это свидетельствует о том, что Российская Федерация принимает активное участие в выборах в Армении, открыто оказывает содействие одному кандидату, создавая... -
В деле лейтенанта Назаряна ходатайствовали о расшифровке телефонных разговоров
Рубен Мартиросян заявил, что в ходе вчерашнего заседания пострадавшая сторона представила ходатайство о расшифровке телефонных разговоров ряда свидетелей по делу... -
Международных наблюдателей призывают покинуть Армению — акция
Демонстранты разместили перед зданием плакат с надписью «Это наша страна, не поддерживайте фальсификаторов, уезжайте!». Минасян напомнил о президентских выборах... -
Армянскому интимному хакеру грозит в США 105 лет тюрьмы
В дальнейшем он требовал от своих жертв позировать перед ним обнаженными во время очередной онлайн-сессии, угрожая, в случае отказа, опубликовать в сети имеющийся... -
В Сирии убит армянин
В Сирии вновь убит армянин. На пути из Бейрута в сирийский курорт Латакия был убит армянин из Алеппо Акоп Абгарян. Он направлялся в Латакию на автомобиле, когда у города... -
На стройке в Азербайджане погибли двое граждан Турции
Еще трое турок - Мурат Алтун, Насиб Кечкин и Левент Шурюл с ожогами доставлены в больницу N 5 в Баку. Их состояние оценивается, как средней тяжести.