Daily Archives: Հոկտեմբեր 11, 2013
Եվ ահա, Հայաստանի կառավարությունն էլ էր այդ հարցում խճճվել, նրանք նույնպես կարծում էին, որ կարելի է համաձայնագիր ստորագրել ԵՄ-ի հետ ու միաժամանակ անդամակցել ՀԱՊԿ-ին... -
11 Հոկտեմբեր
«Հարսնաքարի» գործով ևս մեկ ամբաստանյալ նոր ցուցմունք է տվել
Իր ցուցմունքում մեղադրյալը նաև նշել է, որ ինքը ներգրավվել է վեճի մեջ` նկատելով, որ ամբաստանյալ Գարիկ Մարգարյանի և Արտակ Բայադյանի միջև... -
Փոստանջյանը ոստիկանապետին խնդրել է ապահովել իր անվտանգությունը
«Զարուհի Փոստանջյանին խարույկի վրա կենդանի պետք է այրել, ոչ թե որպես Ժաննա Դ’արկի, այլ` որպես Ռամիլ Սաֆարովի»: Հետագայում Ասրյանը... -
Երկրպագուները խնդրում են Սերժ Սարգսյանին ստադիոն չգնալ
«Ինչպե՞ս կարող է ժողովրդի կարծիքները արհամարհող նախագահը գտնվի այդ ժողովրդի մեջ, դրա համար երես պետք է ունենալ, կարելի է նրա ներկայության դեմ ակցիա կազմակերպել... -
Նախագահի թեկնածուների առաջադրման պայմանները փոխում են կոնկրետ անձանց համար. Րաֆֆի Հովհաննիսյան
«Թե կոնկրետ անձանց է վերաբերում այս մտադրությունը, չեմ բացառում, բայց ես կարծում եմ, որ եթե կար պետական դե յուրե իշխանական կամքը սա փոխելու... -
«Ե՞րբ սիրով զբաղվել, հարսանիքից առա՞ջ, թե՞ հետո». ադրբեջանցի հեղինակը՝ «բարոյականության» մասին
Արդյո՞ք կուսությունն է բարոյականության պաշտպանությունը մի երկրում, որտեղ մայրերը մուրացկանությամբ են զբաղվում, իսկ հայրերը անկողնու միջից հետևում են իրենց դուստրերին... -
Բերման ենթարկվածին բաժնում ծեծած օպերներին ազատ արձակեցին համաներմամբ
Օպեր-լիազորներ մեղադրվում են պաշտոնական կեղծում կատարելու և, իրենց լիազորությունները գերազանցելով, ուրիշին և պետությանը էական վնաս պատճառելու մեջ... -
Ինձ համար սկզբունքային է արդարացման վճռով ազատվելը. Տիգրան Առաքելյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Դատախազը, կարծիք հայտնելով, որ վեճի պատճառներից մեկը եղել է այն, որ ոստիկանները ՀԱԿ ակտիվիստներին «լևոնական» են անվանել, ասել է, թե «լևոնական» բառի մեջ վիրավորվելու բան չկար ... -
Պոլիտեխնիկի դասախոսներն Աշոտյանին խնդրելու են փոխել ռեկտորին. վերջինս պնդում է՝ գումար չկա
Ռեկտորը նշել է, որ երբ 2 տարի առաջ ինքը բուհ է եկել, դասախոսներն էլ ավելի քիչ էին ստանում, և ինքը բարձրացրել է աշխատավարձերը... -
Պետական ռեկետ. փաստաբաններին ստիպելու են լրացուցիչ 60 հազար վճարել
«Ստացվում է որ փաստաբաններից գանձվելու է գումարը, որի միջոցով անվճար իրավաբանական օգնություն է տրամադրվելու: Իսկ ամենակարևոր ու մտահոգիչ խնդիրը այն է, որ այսպիսով Փաստաբանների պալատը...

Daily Archives: 11 октября, 2013
В суде Овсепян заявил, что избивали его не двое, а несколько полицейских. По утверждению пострадавшего, полицейские привели в отделение гомосексуалов и пригрозили «испортить» его... -
Советник Путина рассказал, как армянским коллегам открыли глаза
- И тогда армянский президент задает вопрос - а как под руководством ЕС они будут участвовать в урегулировании конфликта с Азербайджаном по... -
Политзаключенный Аракелян считает принципиальным оправдательный вердикт
Он процитировал показания обвиняемого Артака Карапетяна, в которых тот заявил, что в день инцидента активисты подошли к полицейским и гражданину, и Карапетян попросил... -
Недовольные ректором преподаватели Ереванского Политехника напишут министру
«Проблему поднимали неоднократно, а как организация, вуз стоит на пороге финансового коллапса, банкротства. Оскорбительно, что это происходит под видом реформ, в результате... -
«Рэкет на государственном уровне». Армянских адвокатов заставят платить взносы
«Выходит, что с адвокатов будет взиматься сумма, при помощи которой будет предоставлена бесплатная юридическая помощь. А самым главным и тревожным является то... -
Азербайджанский автор о сексе до или после свадьбы
- Девственность ли является защитой нравственности в стране, где матери попрошайничают на улице, а отцы выглядывают из постели своих дочерей? -
В результате ДТП в Карабахе пострадали военнослужащие
Утром 11 октября в расположенной в восточном направлении Армии Обороны Карабаха военчасти произошло дорожно-транспортное происшествие, есть пострадавшие. Как сообщает... -
Сторонники армянского олигарха за расширение его бизнеса
Женщина, которая выделяется активностью на всех акциях, заявила в камеру: «Пусть Самвел Алексанян заберет и рынок на [улице] Комитаса, отремонтирует, чтоб люди работали»... -
Сторож колледжа пострадал в результате взрыва в Ереване
Во дворе расположенного по адресу Аршакуняца 40 Ереванского армяно-греческого государственного колледжа туризма, сервиса и пищевой промышленности произошел... -
Турция снова заговорила о налаживании отношений с Арменией
«В ближайшие месяцы Турция увеличит усилия в этом направлении. 4 года назад мы приложили большие усилия для ратификации протоколов. Однако реализовать их не удалось...