Daily Archives: Մարտ 14, 2014
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկրում ստեղծված իրավիճակը և քաղաքական ուժերի, ինչպես նաև հասարակական առավել լայն շերտերի... -
«Ասեին` հոկտեմբերի 27-ը վիզ վերցրա, կվերցնեի՞ր»․ սկանդալային գործով նիստը չկայացավ
Այսօր Անդրանիկ Գասպարյանի գործով դատական նիստը հետաձգվել է մեղադրող դատախազ Վ․Հովհաննիսյանի բացակայության պատճառով։ Առավոտյան ժամը... -
Երևանի քաղաքապետարանի դեմ հայց է ներկայացվել Սայաթ-Նովայի շինարարության պատճառով
«Գործը վարույթում է, երեկ առաջին նիստն է եղել, միջնորդել ենք հայցի ապահովման միջոց կիրառել՝ մերժել են։ Հայցի ապահովման միջոցը կայանում էր նրանում... -
ՀՀ առողջապահության նախկին նախարարը ԼՂՀ-ում պաշտոն ստացավ
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել Առողջապահության նախարար Զոյա Լազարյանին պաշտոնից... -
ՀԷԿ-ի դեմ բողոքող գյուղացիները փոխվարչապետին չհանդիպեցին
Նրա խոսքով՝ իրենց խոստացել էին, որ փոխվարչապետը գալու է անձամբ գյուղացիներին հանդպելու ու խնդրին ծանոթանալու նպատակով, սակայն ժամեր անց... -
ՄԻԵԴ-ը Ռուսաստանին արգելել է Ուկրաինայում որևէ ռազմական գործողություններ ձեռնարկել
Մարտի 13-ին Ուկրաինայի կառավարությունը անհապաղ հայտարարություն էր ներկայացրել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան... -
«Վեստա» ընկերությունը տուգանվել է 15 միլիոն դրամի չափով
Մասնավորապես, ՏՄՊՊՀ դիտակետում է հայտնվել կենցաղային տեխնիկայի վաճառքով զբաղվող «Վեստա» խանութը: Վերջինս գովազդում է, որ հանդիսանում է «Սամսունգ»... -
Որն է Ղրիմի և Շոտլանդիայի հանրաքվեների տարբերությունը․ ՀՀ-ում Բրիտանիայի դեսպանի գրառումը
«Կիրակի օրը Ղրիմում կկայանա հանրաքվե, որում չկա տարբերակ նրանց համար, ովքեր ցանկանում են պահել Ղրիմի կարգավիճակը որպես Ուկրաինայի անփոփոխ մաս... -
Շվեյցարացիներին արգելեցին գնել գինու-կոնյակի արտադրությամբ զբաղվող հայաստանյան ընկերությունը
«Ուսումնասիրության ժամանակ Հանձնաժողովը պարզել է, որ «Հելվելեքս» ընկերության ամբողջ կապիտալը կազմում է ընդամենը 50 հազար շվեցարական ֆրանկ... -
Հայաստանյան բջջային օպերատորներին «խիստ նախազգուշացում» են հայտարարել
«Մասնավորապես, վերոնշյալ ընկերությունները մշակել են որոշակի պայմաններ, որը նրանց հնարավորություն է տալիս պայմանագրային բաժանորդներից գանձել վճարներ...

Daily Archives: 14 марта, 2014
Наблюдатель Хельсинкской ассоциации Эдуард Даниелян рассказал Epress.am, что сначала пристав долго расспрашивал его в суде о том, кто он, откуда... -
На мэрию подали в суд за строительство в центре Еревана
Однако, как видим, ведется следствие, а вместе с ним и строительство. К сожалению, суд отклонил [ходатайство], не представив обоснования, но мы... -
Азербайджанский парламент обсудил необходимость производства шомполов для шашлыка
«Мы очень любим шашлык, но вместе с тем завозим шомпола из Турции. Нужно наладить производство шомполов в Азербайджане», - сказал Алыев... -
Противники строительства ГЭС в армянском селе не дождались вице-премьера
«Они прибыли на встречу, а сельский глава сказал, что встреча состоится в субботу. Кроме того, он сказал, что хочет, чтобы во встрече приняли участие... -
Бывший армянский министр получил должность в Карабахе
Президент Карабаха Бако Саакян подписал указ об увольнении Зои Лазарян с должности министра здравоохранения. Ее заменит член партии... -
Посол Великобритании об отличиях референдума в Крыму и Шотландии
По мнению посла, еще не поздно изменить ситуацию, и первым важным шагом для президента РФ Владимира Путина будет воздержание от признания... -
Евросуд по правам человека обязал Россию воздержаться от военных действий в Украине
«Такие решения очень важны, потому что руководители, которые давали указания начать агрессию против Украины, не просто уйдут со своих должностей... -
Швейцарцам запретили покупать армянскую компанию-производителя вина и коньяка
«В ходе исследования Комиссия выяснила, что весь капитал «Helvelex» составляет всего 50 тысяч швейцарских франков, однако она хочет приобрести... -
Сотовым операторам Армении объявили строгий выговор
«В частности, отмеченные компании разработали условия, позволяющие им взимать с абонентов платы даже за период, в который интернет-услуги им... -
Адвокат рассказал, почему дело погибшего армянского военнослужащего не раскроют
Согласно заключению экспертизы, из пятичасовой видеосъемки удалось расслышать несколько слов или выражений. Например, «когда будем курить»...