Monthly Archives: Հունիս 2014
«Ես ապացուցել եմ իմ նվիրվածությունը հայ ժողովրդին, հայ պետականության համար գնացել եմ պատերազմ: 89-ին եղել եմ Վարդենիսում, 91 թվին՝ եղել եմ Շահումյանում... -
Մեղադրյալը պնդում է՝ իրեն ստիպել են գրել, թե զինվորին ինքնասպանության է հասցրել
Միսակյանը վախեցել է որդեկորույս ծնողների հաշվեհարդարից և հույս ունեցել, որ ցուցմունք գրելուց հետո հոր ընկերը կօգնի իրեն․․․ -
Պատգամավորը Սերժ Սարգսյանին բացիկ է նվիրել ու քրեական հետապնդում մաղթել
Ձեր 60 տարիների առնվազն վերջին 7 տարվա գնահատականը Պաբլո Պիկասոյի «Ողբերգություն» նկարում պատկերված իրողությունն է, որը լիովին համապատասխանում է... -
Վարդենիսցիները փակել են քաղաք տանող ճանապարհը․ հաջորդը երկաթգծի կայարանն է
«Բոլորը միայն ընտրություններից առաջ գալիս, խոստումներ են տալիս։ Եթե վարչապետն այսօր չգա, վաղը փակելու ենք երկաթգծի կայարանը»,- ասել է Սահակյանը... -
Գոմաղբը գարշահոտում է․ Գասպարին բացատրել է՝ ինչու չի մաքրում տան շեմը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Epress.am-ի թղթակցի հետ զրույցում շենքի բնակիչներից մի քանիսը նշել են, որ հավաքարարը նույնպես չի հավաքում թրիքը, ու նրանք չեն կողմնորոշվում, թե ուր դիմել՝ քաղաքապետարան․․․ -
Էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ կրկին կբողոքեն ՀԾԿՀ-ի շենքի մոտ
«Մենք պետք է մեր բողոքն արտահայտենք, ճնշում գործադրենք՝ կանխենք անօրինական որոշման ընդունումը»,- ասված է նախաձեռնության հրավեր-կոչում․․․ -
Ծննդյան օրվա առթիվ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորել են ՌԴ, Չինաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Տաջիկստանի, Հնդկաստանի, Թուրքմենստանի, ԼՂՀ նախագահները
60-ամյա հոբելյանի առթիվ Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձներ են հղել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինը... -
Հակառակորդի գնդակից տուժած երեխային կվիրահատեն
Երեխան վիրավորվել է ձեռքից և ոտքից՝ խաղողի այգում աշխատելիս: Արմենին տեղափոխել են Բերդի հոսպիտալ, որտեղ այսօր․․․ -
Երևանում ոստիկանները մարդկանց ավելի հաճախ են խոշտանգում, քան մարզերում․ դիտորդներ
Դիտորդական խումբը գտնում է, որ մարմնական վնասվածքներով ՁՊՎ ընդունված անձանց մարմնական վնասվածքները ստանալու պատճառները չբացահայտելու... -
ՀՀ-ն կամք ունի ապահովել մարդու իրավունքների պաշտպանությունը, վստահ է վարչապետը
«Մենք այս ծրագիրը համարում ենք Հայաստանի Հանրապետությունում մարդու իրավունքների երաշխիքների ամրագրման առանցքային փուլ: Մարդու իրավունքների...

Monthly Archives: Июнь 2014
Адвокат Мисакяна Ани Торосян сообщила Epress.am, что двое человек заставили его написать, будто он довел Саакяна до самоубийства... -
Сержу Саргсяну на 60-летие пожелали лишения власти и уголовного преследования
«Сегодня Вам исполняется 60 лет, 7 лет из которых Вы, узурпировав власть граждан Республики Армения, выступали от их имени и действовали против... -
В ожидании премьера: жители армянского Вардениса блокировали дорогу в город
Артур Саакян заявил в беседе с Epress.am о наличии избранного на их участке депутата, который, однако, приезжает только в преддверии выборов. Варденисцы... -
Зловоние от навоза: за решение вопроса взялись соседи армянского активиста
Активист напомнил соседям, что в прошлый раз пошел навстречу их жалобам, убрал навоз, таким образом, по словам Гаспари прекратив борьбу в подъезде... -
В Армении прооперируют 12-летнего мальчика, раненного азербайджанскими ВС
12-летний житель армянского села Паравакар Армен Брутян был ранен 28 июня в результате обстрела с азербайджанской стороны... -
В полиции Еревана подвергаются пыткам чаще, чем в областях страны
Из 88 телесных повреждений, зафиксированных в 32 действующих при полиции Армении МСЗ, исследовано 22 случая: также выделяются... -
«Мы не в состоянии устранить последствия»: в армянском городе прошел ураган
«Небо в миг потемнело, огромная туча, кружившая на высоте 150-200 метров, разрушила все вокруг. Я смотрел из окна, минуты за три ветер добрался до... -
«Под прицелом». Армянские села обстреляли в ночь на 29 июня
«Люди живут под прицелом. С одной стороны, опусташаемое село, невыносимые социальные условия, с другой – ежедневная угроза стать... -
Эксперт: Армянские СМИ должны рассекретить своих владельцев
По его словам, в Армении актуален вопрос люстрации, так как закрытость информации о владельцах создает серьезные проблемы. «По сути, общество не знает... -
Сильное землетрясение в Азербайджане откликнулось в Армении и Карабахе
Как сообщают азербайджанские СМИ, пострадавших нет, в селах Геям и Мухах Загатальского района частично разрушились два дома, многие...