Daily Archives: Օգոստոս 21, 2014
«Ես դատախազին գրած նամակում նշել եմ, որ ինձ քաշքշելով տարան, մի քանի հոգով սեղմում էին, որ մտցնեն մեքենան, տեսան, որ չի ստացվում, ոտք ու ձեռքս... -
21 Օգոստոս
Սամվել Ալեքսանյանի ընկերությունը թմրամիջոցների մեծածախ առևտրի լիցենզիա ստացավ
Այսօր ՀՀ կառավարությունը որոշում է կայացրել «Նատալի Ֆարմ» ընկերությանը տրամադրել թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի ու դրանց պրեկուրսորների... -
ՀՀ կառավարությունը 100 հազար դոլար կտրամադրի Իրաքի եզդիներին
ՀՀ կառավարությունը որոշում է կայացրել Իրաքի եզդիներին 100 000 դոլար օգնություն տրամադրելու մասին։ Ըստ այսօրվա նիստում կայացված որոշման՝ օգնության տրամադրումն... -
Աշոտյանն ասել է՝ ինչու է ՀՀ-ն գումար ծախսելու ռուսական բուհի մասնաճյուղի վրա
Մոսկվայի Լոմոնոսովի անվան պետական համալսարանը (ՄՊՀ) մասնաճյուղեր է բացում բացառապես այն երկներում, որոնք համաձայնում են ստանձնել համալսարանի... -
Օգոստոսի 20-ից դադարեցվել է գազի մատակարարումը Հայաստան․ Գազպրոմ Արմենիա
Վրաստանի գազատրանսպորտային ընկերությունը պաշտոնապես տեղեկացրել է «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությանը՝ օգոստոսի 20-ին... -
ՀԱԿ-ը դատապարտում է Սերժ Սարգսյանի վարչախմբի հարձակումը ԶԼՄ-ների վրա․ հայտարարություն
«Սերժ Սարգսյանի ղեկավարած վարչախմբի կողմից իրավական առումով անգրագետ և լկտի հարձակումը վերը նշված լրատվամիջոցների վրա ունի մեկ նպատակ... -
Եզդիների ցեղասպանությունն ու հայաստանյան արձագանքը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Իրաքում իսլամիստ ծայրահեղականների կողմից եզդիների հանդեպ իրականցվող բռնություններն ու ջարդերը Հայաստանի եզդիական համայնքի...

Daily Archives: 21 августа, 2014
«В письме прокурору я написала, что меня увели силой, на месте ждали несколько человек, чтобы запихнуть меня в машину... -
Правительство Армении выделит езидам Ирака $100 тысяч
Правительство Армении решило выделить $100 000 езидам Ирака. Согласно принятому 21 августа решению, предоставление помощи... -
Легенда грузинского футбола прибыл в Ереван в составе делегации правительства
8-9 сентября в Армению прибудет премьер-министр России Дмитрий Медведев, а сам он 15 сентября отправится с визитом в Тегеран, где... -
Министр объяснил, почему Армении стоит тратиться на открытие филиала российского вуза
«До сих пор в Армении не было филиала университета такого класса, и я буду рад, если он откроется при мне... -
Временно прекращена подача газа в Армению
Газотранспортная компания Грузии официально оповестила компанию «Газпром Армения» о временном прекращении подачи... -
Езидская община надеется, что власти Армении признают иракские события геноцидом
«После этих событий прошло 10-15 дней, только теперь вопрос начали рассматривать на высшем уровне. По-моему, армянские власти считают...