Daily Archives: Հոկտեմբեր 29, 2014
«Մարզպետների մեջ կան գողականներ, որոնք արդեն հավես չունեն խորհրդարան գալու: Կամ էլ խորհրդարանում այժմ այլ կարգուկանոն է գործում․․․ -
ԱԱԾ֊ն հոգևորականի խոսքերում հանցակազմ չի տեսնում․ ՀԿ֊ի նախագահը մեկնաբանում է
«Եթե մեկը հայտարարում է, որ Երևանի այս ինչ շենքը պետք է պայթեցվի, ԱԱԾ-ն չպետք է սպասի գրավոր դիմումի»,- ասել է Դանիելյանը․․․ -
Իրավապաշտպանին դուր չեն եկել ադրբեջանցիների փակած աչքերը միայն
«Կարմիր խաչ կազմակերպության միջոցով ԼՂՀ իշխանությունները հայտնել են, որ պատրաստ են ընդունել այլ՝ երրորդ երկրից փաստաբանի կամ դիտորդի։ Սակայն նման ցանկություն... -
Երևան֊Սիմֆերոպոլ ուղիղ չվերթի թույլտվություն գոյություն չունի․ Ուկրաիանայի դեսպան
Երևան֊Սիմֆերոպոլ ուղիղ չվերթի թույլտվություն որևէ մեկը չի տվել։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում հայտարարել է Հայաստանում... -
ԵՊՀ֊ի ուսանողը հանկարծամահ է եղել ֆիզկուլտուրայի դասին․ Armlur.am
Գրիգորյանը հավելել է, որ կանչված շտապ օգնությանը չի հաջողվել փրկել ուսանողի կյանքը: Նա նպատակահարմար չի գտել հայտնել հանկարծամահ եղած ուսանողի անունը... -
Հայաստանը բարելավել է դիրքերը «Գործարարություն 2015» վարկանշային համակարգում
Համաշխարհային բանկի զեկույցում նշվում է, որ Հայաստանում բիզնես սկսելը դյուրացվել է գրանցմանն հաջորդող ընթացակարգերի կատարելագործման միջոցով... -
Շանթ Հարությունյանի վճիռը «վերևից է իջեցվել»․ այն առաջիկա օրերին բողոքարկվելու է․ փաստաբան
«Ինձ համար ակնհայտ է, որ եթե Հայաստանի Հանրապետության նախագահն այս գործի վերաբերյալ նման դիրքորոշում է հայտնել, ապա դատական համակարգը չի համարձակվի... -
Երևանում չինարենի խորացված ուսուցմամբ դպրոց են կառուցելու. «Ժողովուրդ»
Թերթը նշում է, որ դեռևս 2012 թվականի դեկտեմբերի 28-ին և 2013 թվականի սեպտեմբերի 10-ին Հայաստանի և Չինաստանի կառավարությունների միջև ստորագրվել են... -
Սուրիկ Խաչատրյանի որդու մասնակցությամբ վթարի գործը փորձում են կոծկել․ «ՀԺ»
Հայրապետյանը նաև նշել է, որ ոստիկանությունում 100 տոկոսով գիտեն, թե ղեկին եղել է Տիգրան Խաչատրյանը, սակայն իր հետ զրույցում ոստիկաններն ասել են...

- Советую оппозиции не воодушевляться революциями в других странах. Однажды вас вдохновила арабская весна, теперь вы...
Daily Archives: Октябрь 29, 2014
Армянскому священнику сошли с рук нападки на «Христианскую семью»
«Если этими заявлениями они вредят авторитету тысяч граждан Армении, создают вражескую атмосферу, усложняют их общение с соседями...
В Карабахе правозащитнице не понравились только прикрытые тканью глаза азербайджанцев
«Власти НКР сообщили через организацию Красный Крест, что готовы принять адвоката или наблюдателя из третьей страны. Однако такого желания...
Посол: Никто не давал разрешения на прямой рейс Ереван-Симферополь
По словам дипломата, рейсы должны быть согласованы двусторонними нормативными документами, подписанными Арменией и Украиной, регулярные...
Студент Ереванского госуниверситета скончался на уроке физкультуры
На уроке молодой человек сказал, что у него колет сердце, затем резко упал и скончался на месте. парень играл в футбол, стоял на воротах...
Армения улучшила свои позиции в индексе легкости ведения бизнеса
В докладе Всемирного банка отмечается, что начало бизнеса в Армении упрощено благодаря совершенствованию процедур, следующих...
Адвокаты армянских политзаключенных обжалуют «спущенный сверху» вердикт
«Суд вынес окончательный обвинительный приговор, признав их виновными в хулиганстве, но никто из них не совершал хулиганства...
Китай выделил 27 миллионов долларов на школу с углубленным китайским в Ереване
В ближайшем будущем в Ереване появится школа с углубленным преподаванием китайского языка, пишет газета «Жоховурд». 30 октября министр...
В Армении пытаются замять дело о ДТП с участием сына губернатора. «Айкакан жаманак»
Сурик Хачатрян заявил, что в день инцидента его сын находился в Ереване, однако Гриша Айрапетян опроверг эту информацию, заявив в беседе...