Daily Archives: Փետրվար 4, 2015
Սառնաղբյուր գյուղի բնակիչ, 22֊ամյա Մնացական Ալեքսանյանին այսօր հրավիրել են Գյումրու ոստիկանության «Մուշ» բաժին՝ որպես վկա ցուցմունք տալու... -
Ռազմական ինստիտուտում դաժան սպանությունից հետո նախարարը խոստանում է 30 պաշտոնյա ազատել
«Քրեական գործընթացի արդյունքում պարզվել է, որ դեպքը տեղի է ունեցել միջանձնային հարաբերությունների խախտման արդյուքնում, դրան նախորդել է... -
Յուրացման, բռնության, կեղծիքի համար դատապարտված գյուղապետը շարունակում է պաշտոնավարել
Դանիելյանը ոչ մի օր անազատության մեջ չի անցկացրել. նրա նկատմամբ կալանք չի կիրառվել, իսկ նրան 5 տարվա ազատազրկման դատապարտելով... -
Տավուշի մարզում դիպուկահարի կրակոցից 85-ամյա տղամարդ է վիրավորվել. ՊՆ
Այսօր ժամը 14.15-ի սահմաններում ադրբեջանական ԶՈՒ-ի կողմից Տավուշի մարզի Մովսես գյուղում դիպուկահարի կրակոցից վիրավորվել է 85-ամյա Լևոն Անդրեասյան․․․ -
«Լուծում չէ». ԱԺ-ն հետաձգեց «Շրջանառության հարկի մասին» օրենքի կետերից մեկի կիրառումը
Նման որոշումից դժգոհ են նաև ձեռներեցները, ովքեր երկուշաբթի օրն Աժ֊ի մոտ անցկացված ակցիայի ընթացքում... -
Իշխան Զաքարյանն անձամբ պետք է ներկայացնի հաշվետվությունը, պահանջել են ԱԺ֊ում
ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանն ասել է, որ Իշխան Զաքարյանի չգալը կասկածների առիթ է տալիս... -
Քննիչին պարտավորեցնում են քրեական գործ հարուցել գործընկերոջ նկատմամբ
Պապիկյանի փաստաբանի կողմից հարցում է կատարվել ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության Բազումի անձնագրային բաժին... -
Երևանի ՃՈ պետն ազատվել է աշխատաքից
Վերջինս հրաժարվել է Երևանի ՃՈ պետի հեռացման պատճառը նշել՝ ասելով, որ ոստիկանությունում պարբերաբար կադրերի վերանայում է... -
Գյումրիում կանանց նվերներ կբաժանեն պետբյուջեի միջոցներով․ տորթերը՝ քաղաքապետի ընկերությունից․ «Ասպարեզ»
Նախատեսվում է տոնական տարբեր չափերի տորթերի համար հատկացնել 2 միլիոն 100 հազար դրամ, շամպայն՝ 400 հազար... -
ՀԿ֊ի ղեկավարին հարցաքննել են Գյումրիում ՌԴ֊ի հյուպատոսարանի մոտ ընդհարումների քրգործով․ «ՀԺ»
«Հիմնականում նկարագրել եմ, թե ոստիկաններն ինչ քայլեր են արել, ասել եմ՝ դեռ հյուպատոսարան չհասած՝ փակել են խաղաղ երթի ընթացքը․․․

Daily Archives: 4 февраля, 2015
Глава сельской администрации не провел за решеткой ни дня, в качестве меры пресечения был избран арест, а приговорив его к 5 годам тюрьмы... -
Провинциальный Карабах возомнил себя независимым от Армении
- Асфальтирование нескольких дорог и переименование некоторых должностей многого не меняет. И в составе России есть республики, руководители которых... -
Азербайджанский снайпер ранил 85-летнего жителя армянского села – Минобороны
Несколько минут назад азербайджанскими ВС, в селе Мовсес Тавушского марза, снайперским огнем был ранен 85 летний гражданин... -
Парламент Армении отложил применение одного из пунктов в законе «О налоге с оборота»
Причиной тому, что закон не был принят в первоначальном варианте, послужили проведенные в конце января протесты тысяч... -
Армянские депутаты потребовали явки председателя Контрольной палаты
Депутаты, однако, воспротивились, заявив, что это является нарушением закона о регламенте НС: отчеты должен представлять председатель структуры... -
Мэрия Гюмри одарит женщин на $6000
На торты разных размеров предусмотрено выделение 2 млн. 100 тыс. драмов, шампанское обойдется в 400 тысяч, цветы – 200 тысяч, открытки... -
Активиста допросили в рамках дела о столкновениях возле консульства РФ в Гюмри
«В основном я описывал действия полицейских, сказал, что они блокировали шествие еще до того, как оно подошло к консульству... -
Почему молчит Минобороны. Подробности убийства в ереванском военном институте
Это лишь означает, что Минобороны уже пытается замять случившееся, уберечь преступника от позора, сохранить «доброе имя» того, кто его...