Daily Archives: Ապրիլ 9, 2015
Վարուժան Ավետիսյանի հարցաքննությունն ավարտվել է 17։20-ի սահմաններում և նրան Քննչական կոմիտեից տեղափոխել են դատարան... -
Գործընկերոջը ձերբակալել օգնած ադրբեջանցի լրագրողը զղջացել է
«Ես Հադիջա Իսմայիլի հետ որևէ խնդիր չունեմ»,֊ ասել է նա։ Ի պատասխան այն հարցին, թե այդ դեպքում ինչ հիմքերով է բողոք ներկայացրել, Մուստաֆաևն ասել է, որ այդ պահին ծանր․․․ -
Դատավորը դատախազ է մնացել․ քաղաքացիներին կոչ են անում բացարկ հայտնել Լևոն Ավետիսյանին
Դատավոր Լևոն Ավետիսյանը ոչ միայն ուղղորդել է վկաներին և դատախազին, այլև իրեն թույլ է տվել անձնական վիրավորանք հասցնել դատավարությանը ներկա գտնված... -
Իրանը Հարավային Կովկասում․ դիտորդի դանդաղ վերածնունդը․ դե Վաալ
«Իրանը սահմաններ ունի ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ Ադրբեջանի հետ։ Այն, ինչպես Ռուսաստանն ու Թուրքիան, ունի նախկին կայսերական ուժին բնորոշ... -
Պուտինը Ցեղասպանության 100֊րդ տարելիցին կարող է Հայաստան չգալ
Պատասխանելով այն հարցին՝ արդյոք ՌԴ նախագահը այցելելու է Հայաստան Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի օրը, Պեսկովն ասել է. «Հարցը դեռևս քննարկվում է, մենք․․․ -
Բագրատյանը կոչ է անում Ցեղասպանությանը վերաբերող նախագծում հրաժարվել պահանջատիրությունից
«Ուզում ենք ցեղասպանությունը ճանաչեն, դիմենք՝ ճանաչեն: Բայց ինչի՞ ենք մենք վկայակոչում փաստաթղթեր, որտեղ մենք նշել ենք... -
«Թեղուտ»-ին ռադիոակտիվ նյութեր պարունակող սարքերի ներմուծման արտոնագիր են տվել
Ըստ հաղորդագրության՝ սարքերն օգտագործվելու են հանքաքարի մշակման ընթացքում հումքի խտությունը չափելու նպատակով: -
Արամ Մանուկյանը ԱԺ֊ում ասել է՝ ինչպես կարելի է իջեցնել գազի գինը
Պատգամավորն ասել է, որ կան երկրներ, որտեղ հակառակն է՝ արտադրողների համար է ավելի բարձր սակագին սահմանված՝ թեթևացնելու համար քաղաքացիների բեռը: -
ՀՀԿ֊ականը զոհված զինվորների մայրերին խնդրել է «հակառակորդի ջրաղացին ջուր չլցնել» (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ես ուղղակի կարող եմ խոստանալ, որ ձեր անունից հարցը կբարձրացնեմ, երբ գլխավոր դատախազը ներկայացնի իր զեկույցը»,-ասել է Ֆարմանյանը: -
«Հիմնադիր խորհրդարանի» ձերբակալված անդամներին տեղափոխում են Քննչական կոմիտե
«100-ամյակն առանց ռեժիմի» շարժման առաջնորդ Ժիրայր Սեֆիլյանին, ՀԽ նախագահ Գարեգին Չուգասզյանին, ՀԽ նախագահի տեղակալ Վարուժան Ավետիսյանին․․․

Daily Archives: 9 апреля, 2015
Также состоялся допрос координатора «Учредительного парламента», ветерана Карабаха Жирайра Сефиляна. В это время у здания Следственного Комитета... -
Депутат призывает отказаться от территориальных претензий в проекте о Геноциде армян
Но для чего мы ссылаемся на документы, в которых говорится, что и земли нужно требовать? Этот документ теряет силу с точки зрения международного права... -
Путин может не приехать на 100-летие Геноцида армян. В Турцию едет высокая делегация
В тот же день в Турции пройдут торжества по случаю столетия битвы при Чанаккале – эпицентра Дарданельского сражения. На этих мероприятиях Россия... -
Армянский депутат рассказал, как снизить цену на газ
«Доля прибыли в марже составляет 13 миллиардов драмов. Если сократить прибыль всего на 2.5 миллиарда долларов, что все равно выше прежнего показателя... -
Азербайджанский журналист, помогший арестовать коллегу, раскаялся
О намерении отозвать жалобу журналист написал на своей странице в фейсбук, но примерно через полчаса он обновил статус и написал “Меня задержали!”. -
Матерей погибших в армянской армии солдат просят «не лить воду на мельницу противника»
Фарманян попросил не обобщать, не сравнивать инциденты на границе с нарушениями уставных правил взаимоотношений между военнослужащими... -
Освобождены подозреваемые в убийстве ветерана Карабаха
«Фактически, нам преподнесли сюрприз: в день явления Господа сообщили, что убийц освободили. Сегодня прокурор, следователь, комиссия вынуждает меня устроить... -
Армянского министра награждают за сокрытие грабежа – газета
На днях брат председателя парламентской комиссии по вопросам газа, депутата от правящей Республиканской партии Армении Вардана Айвазяна Гагик Айвазян... -
В Гюмри жестоко избит водитель маршрутного такси — «Грапарак»
Директор медцентра сообщил изданию, что мужчина остается в реанимационном отделении. «У него было множество повреждений. Удалена селезенка, поврежден...