Daily Archives: Ապրիլ 16, 2015
Փաստաբանի խոսքով՝ եթե Վարչական դատարանի ակտը խախտումներ բացահայտեր, դա ավելի կբարդացներ քրեական դատարանում... -
Հայաստանի և Թուրքիայի երիտասարդ լիբերալները Ցեղասպանության մասին բանաձև են մշակել
Բանաձևի հեղինակները հույս են հայտնում, որ Թուրքիայի հասարակությունն ու թուրքական պետությունը խիզախություն կդրսևորեն առերեսվելու սեփական պատմության հետ... -
Սփյուռքի նախարարությունը ցեղասպանության զոհ դարձած մտավորականներին հիշում է բարձերով
«Սրա մեջ շատ մեծ խորհուրդ կա, ապրելու խորհուրդը, ստեղծագործելու խորհուրդը, մեծերի մասունքը ինչ֊որ ձևով իրենց տանը պահելու խորհուրդը։ Այս բարձերը... -
Վրաստանի խորհրդարանում լարված վիճակ էր․ պատճառը՝ Հայոց ցեղասպանության թեման
Երեկ գործը ֆիզիկական բռնության չհասավ։ Խորհրդարանի խոսնակը պարզ հասկացրեց, որ Վրաստանի խորհրդարանում չեն պատրաստվում քննարկել Հայոց ցեղասպանության... -
«Հիմնադիր խորհրդարանի» աջակցին սպառնացել են «գողականով» մոտենալ․ հայտարարություն
«Յուրա Աթոյանի, Հիմնադիր խորհրդարանի որևէ աջակցի կամ վերոհիշյալ միջադեպի ականատես որևէ քաղաքացու նկատմամբ ցանկացած բռնության դրսևորման... -
ԱՄՆ դեսպանությունը բացատրել է՝ ինչու է կրճատվում Հայաստանին հատկացվող օժանդակությունը
ԱՄՆ֊ի կողմից Հայաստան ուղղվող ֆինանսավորման կրճատումը որևէ կերպ կապված չէ այդ երկրի իրականացրած ծրագրերի որակի կամ հայ-ամերիկյան բարեկամության... -
Նախարարը պատասխանատվություն է կրում 6 ամսական երեխայի մահվան համար․ «Ժողովուրդ»
Գյումրիի «Մոր և մանկան» հիվանդանոցում 11 ամսվա ընթացքում մահվան մի քանի դեպք է արձանագրվել։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է, որ վերջին դեպքը... -
ԱՄՀ․ Հայաստանը ռեցեսիայի փուլ է մտնելու ՌԴ֊ում տնտեսական վիճակի պատճառով․ «168 ժամ»
ԱՄՀ-ն կանխատեսում է, որ 2015 թվականին ՀՀ տնտեսությունն անկում կարձանագրի 1 տոկոսով։ Կազմակերպությունը նվազման ուղղությամբ կանխատեսումների... -
Նախագահականի դիմաց կանայք պահանջեցին ազատել քաղբանտարկյալներին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Կանայք ձեռքներին ունեին ձերբակալվածների նկարներով պաստառներ։ Պաստառներից մեկի վրա գրված էր․ «Բռնակալ, ազատի՛ր քաղբանտարկյալներին... -
«Հոսպիտալում միայն բուժքույրն էր»․ երիտասարդը մահացել է զորակոչվելուց 45 ժամ անց
«Ներարկում են արել, որից հետո տաքությունը բարձրացել է։ Չգիտեմ ինչի՝ գինեկոլոգ է եղել այդ օրը հերթապահ, հաբ է տվել, պարացետամոլ, որ ջերմությունը իջնի...

Daily Archives: 16 апреля, 2015
Отец арестованного по подозрению в нанесении ножевого ранения члену «Учредительного парламента» Грачику Мирзояну Геворг Хачатрян угрожал ветерану... -
Грузинским депутатам напомнили, что в стране мирно живут армяне и азербайджанцы
Спикер парламента Давид Усупашвили, до того отвлеченно перебиравший перед собой бумаги, метнул на выступавшего быстрый взгляд поверх очков... -
Посольство США объяснило причины сокращения финансовой помощи Армении
Некоторое сокращение финансирования по части программ помощи связано с бюджетом США, возникшими глобальными приоритетами и событиями, в том числе... -
Армянский министр несет ответственность за смерть полугодовалого ребенка — газета
Об ответственности до сих пор ничего неизвестно, это значит, что министр не сдержал свое слово, и именно он несет непосредственную... -
Фронт Армянских Женщин призывает освободить политзаключенных
В руках женщин были плакаты с изображениями арестованных оппозиционеров. Один из них гласил «Тиран, освободи политзаключенных! Мы не отступим, мы... -
«В госпитале была только медсестра»: армянский солдат скончался через 45 часов после призыва
Спросил у сына, что может для него сделать, он сказал «отправьте обратно в Ереван, если можете». Офицер сказал, что не имеет таких полномочий... -
Российское командование объявило о параде в Ереване без ведома Минобороны — «Айкакан жаманак»
«Этот факт подтвердился и в ходе беседы нашего корреспондента с пресс-секретарем министерства обороны, кто, по сути, признался, что не в курсе, о чем речь... -
Европарламент принял резолюцию по Геноциду армян и призвал Турцию примириться с прошлым
Резолюция призывает Турцию использовать памятные мероприятия по случаю столетия геноцида армян, чтобы примириться со своим прошлым...