Daily Archives: Հունիս 9, 2015
Խմբակցության ղեկավարը հայտարարել է, որ ժամանակին ՌԴ Պետդումայի խոսնակ Սերգեյ Նարիշկինի պատասխանն իրեն չէր գոհացրել։ Այդ թեմայի շուրջ այս անգամ Պետդումայում քննարկում է․․․ -
Ընդգծված տղամարդակենտրոն քաղաք․ գյումրեցի կանանց խնդիրների մասին
«Վերջին 15-16 տարին քաղաքն ապրում է կրիմինալ կարգերի մեջ, ինչը պայմանավորված է մեր նախկին քաղաքային իշխանությունների վարած քաղաքականությամբ․․․ -
Կոռուպցիոն ռիսկեր․ ՔԿՀ֊ներում չեն ուզում պարզել՝ ինչպես են բջջայիները հայտնվում բանտում
Դատապարտյալների մոտ արգելված իրեր հայտնաբերելու արդյունքում քրեակատարողական հիմնարկներում ծառայողական քննություններ չեն իրականացվում՝ այդ իրերի ՔԿՀ մուտք գործելու -
Գնչու, ասորի, հայեր, եզդիներ․ Թուրքիայի մեջլիսի փոքրամասնությունների ներկայացուցիչները
Առաջին անգամ խորհրդարանում ներկայացված կլինեն նաև եզդիները։ Նրանք երկու պատգամավոր կունենան՝ երկուսն էլ քրդամետ... -
Խայտառակ ընտրություններից հետո ԱԺ֊ում առաջարկում են պարտադիր հրապարակել ընտրողների ցուցակները
Բիշարյանն ասել է, որ այս փաստերը կրկին անգամ ապացուցում են, որ, փոխոխելով օրենքը, պետք է նաև ցուցակների հրապարակումը պարտադիր դարձնել... -
Հայաստանի վերնախավը կարողանում է գաղութային ձևանալ
Իհարկե, տեսականորեն բիզնեսն ազգություն չունի, և ով էլ տիրի երկաթգծին, պետք է շահագրգռված լինի այդ բիզնեսի արդյունավետությամբ։ -
ՀԾԿՀ-ն հետաձգել է էլէներգիայի գնի բարձրացման հարցի քննարկումը. «ՀԺ»
«Բայց հունիսի 10-ին նշանակված հանձնաժողովի նիստի՝ հրապարակված օրակարգում էլէներգիայի սակագնի հետ կապված որևէ հարց ներառված չէ... -
Եթե ստում է նախարարի խոսնակը, ուրեմն ստում է նախարարը. «Հրապարակ»
«Փաստորեն, նախարարի խոսնակը ստում է առանց վարանելու և վստահ է, որ նման վարքի համար նրան երբեք չեն պատժի, այլ նույնիսկ կխրախուսեն... -
Ընտրությունները բացահայտեցին` Ալավերդիում ընտրողները բնակիչներից շատ են. «Ժողովուրդ»
«Այսինքն՝ ստացվում է, որ Աբովյանում և Արտաշատում ողջ բնակչությունը ընտրողներ են, այդ քաղաքներում մինչև տասնութ տարեկան երեխա... -
ՀՀԿ-ական պատգամավորն անդունդի եզրին է. համոզված է՝ Սերժ Սարգսյանը տեղյակ չէ. «ՀԺ»
«Բանկերում էլ ենք պարտք 3 միլիոն դոլարի: 2008 թվականին մենք դա վերցրել էինք բավական մեծ տոկոսով, որպեսզի Հայաստան-Թուրքիա...

Daily Archives: 9 июня, 2015
«Последние 15-16 лет город живет по законам криминального мира, что обусловлено политикой, проводимой предыдущими городскими властями. За короткие... -
Армянский депутат подняла в Госдуме вопрос продажи Россией оружия Азербайджану
«Армянские парламентарии провели открытый диалог с российскими коллегами, в том числе о продаже российского оружия Азербайджану. В свое время ответ главы... -
В армянских тюрьмах не хотят выяснять способы вноса сотовых телефонов – заявление
«Количество служебных расследований и штрафов, выплаченных за обнаруженные запрещенные сотовые телефоны, дает основание утверждать... -
После позорных выборов армянский депутат предложила обязательно публиковать списки избирателей
В Арташате нет несовершеннолетних, все участвуют в выборах? В Алаверди ситуация позорнее. В выборах приняли участие на 3000 человек больше... -
Комиссия отложила обсуждение вопроса подорожания электроэнергии в Армении
Пока неизвестно, как в этот день Комиссия «заявит о позиции» по вопросу представленной заявки. Нельзя исключать, что Комиссия, действительно, предусматривала... -
Лжет пресс-секретарь министра обороны Армении, значит, лжет и министр — «Грапарак»
«Фактически, пресс-секретарь министра лжет и уверен, что его никогда не накажут за это, даже поощрят. Есть и другой вариант: скажем, после нашей публикации... -
В армянском Алаверди число избирателей превышает население
«К примеру, в городе Абовян, согласно представленным ЦИК спискам, 43 800 избирателей, между тем, численность населения, по официальным данным... -
Армянский депутат оказался на грани банкротства — газета
В 2008 году мы взяли деньги под достаточно большие проценты, чтобы отремонтировать стадион «Раздан» к игре 2009 года между Арменией и Турцией... -