Daily Archives: Հունիս 16, 2015
Տոմսերի գների աճի մասին հարցին պատասխանելով՝ Ճշմարիտյանն ասել է՝ այնպես չէ, որ բոլորը Թբիլիսի են գնում, քանի որ, համաձայն վիճակագրության... -
Պահանջը բավարարել են․ Շանթ Հարությունյանին և Վարդան Վարդանյանին առանձին խուց կտանեն
Քրեակատարողական վարչության տեղաբաշխման հանձնաժողովն այսօր բավարարել է քաղբանտարկյալներ Շանթ Հարությունյանի և Վարդան Վարդանյանի... -
Դրամ-դոլար փոխարժեքը կապ չունի Էլէներգիայի գնի բարձրացման հետ, պնդում է պատգամավորը
«Դրամի փոխարժեքը ոչ մի ուղղակի կապ չունի հոսանքի գնի հետ: Հոսանքը գազ չէ: Էլեկտրաէներգիայի սոսկ 29 տոկոսն է ՋԷԿ-երում արտադրվում: Դրա մեջ էլ գազի դերը... -
Հայաստանցի աշակերտները Բաքու չեն մեկնի․ Աշոտյանը դիմելու է միջազգային կառույցներին
Ադրբեջանի կրթության և գիտության նախարարությունը Հայաստանի հավաքականի` քիմիայի օլիմպիադային մասնակցության հարցի քննարկումը․․․ -
Հայաստանին 8,5 միլիոն են տրամադրել երկրաջերմային էլեկտրակայանի կառուցման հնարավորությունը գնահատելու համար
Այս նոր ծրագրի նպատակն է` պարզել, թե Սյունիքի մարզի Կարկառ տեղամասի երկրաջերմային աղբյուրը պիտանի է արդյոք էլեկտրաէներգիայի արտադրության համար, և եթե այո, ապա մասնավոր․․․ -
Եթե Շուշիի վրա ադրբեջանական դրոշ տեսնեք, Երևանում 100 հազարանոց ցույցերի չսպասեք․ քաղտեխնոլոգ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Սա 88 թիվը չէ։ Միանշանակ պետք է հասկանալ դա։ Հասարակությունում շատ շատերը տեսել են ծագումով ղարաբաղցի նախագահ և Մարտի 1։ Այսինքն` ասել, որ եթե Ղարաբաղում... -
Որ դեպքում Մոսկվան Ղարաբաղն «ափսեի վրա» կմատուցի Ադրբեջանին․ «168 ժամ»
Փոլ Գոբլն ընդունել է, որ Մոսկվայի և Արևմուտքի միջև առկա լարվածության մակարդակը շատ բարձր է, կան խնդիրներ նաև Արևմուտքի և Բաքվի հարաբերություններում... -
Պատգամավորը բացատրել է՝ ինչու Սամվել Կարապետյանը չի ցանկանում գնել ՀԷՑ֊ը․ «Ժողովուրդ»
«Համակարգը ֆիզիկապես ու բարոյապես մաշված է, ուստի պետք է լուրջ ներդրումներ արվեն, բայց ներդրումների պորտֆելն այնքան է մեծացել, որ կազմակերպությունն արդեն... -

Daily Archives: 16 июня, 2015
На вопрос министр экономики Карен Чшмаритян не ответил, сказав только, что он не может давать комментарии по поводу финансовых возможностей... -
Армянских оппозиционеров согласились перевести в отдельную камеру
Распределительная комиссия при уголовно-исполнительном управлении удовлетворила требование политзаключенных Шанта Арутюняна и Вардана Варданяна... -
Баку можно поздравить. Никто не может отказать Азербайджану
Армян освистывают, но это тоже часть представления, и, разумеется, российский атлет с армянской фамилией поднимается в Баку на высшую ступень, побеждая... -
Курс драма к доллару не связан c подорожанием электроэнергии в Армении – депутат
«Курс драма не имеет непосредственной связи с тарифом на электроэнергию. Свет – не газ. Только 29% электроэнергии производится на ТЭС... -
Азербайджанский флаг над Шуши не приведет к 100-тысячным митингам в Ереване — мнение
Не секрет: видели второго президента [Роберт Кочарян], видели третьего президента [Серж Саргсян], видели его братьев, видели – они карабахцы. Все это видно, все... -
В каком случае Москва на блюдечке преподнесет Карабах Азербайджану
Я верю, что Армения и Азербайджан могут достичь урегулирования, если внешние силы, как Москва, не будут причинять беспокойства. Но, боюсь... -
Депутат объяснил, почему российский миллиардер не хочет купить «Электросети Армении»
Если память мне не изменяет, много лет назад ЭСА уже получала кредит в размере порядка $200 миллионов с очень высокой процентной ставкой... -
Карабахский министр получил должность в ВС Армении
Президент Серж Саргсян подписал указ о назначении генерал-лейтенанта Мовсеса Акопяна заместителем начальника генштаба ВС Армении...