Daily Archives: Մարտ 14, 2016
Հայ առաքելական եկեղեցու սպասավորները անհասկանալի կերպով առավել շատ արտոնություններ ունեն բանակում: Նրանք նույնսիկ աշխատավարձ են ստանում․․․ -
Ռուս-ամերիկյան դավադրություն՝ հայաստանյան էներգետիկ համակարգի դեմ, պնդում է Փաշինյանը
Նիկոլ Փաշինյանը նաև ասել է, որ 2015 թվականի օգոստոս ամսվանից ՀԵՑ-ի ստացած ամենաքիչը 10-11 միլիարդ դրամի հավելյալ եկամուտից... -
«Հրազդան» ՔԿՀ֊ի պետը վիրավորել է դատապարտյալին՝ կապված սեռական կողմնորոշման հետ․ ՀՔԾ
«Հրազդան» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ Ա. Մ.-ն 2015 թվականի դեկտեմբերին դիմել է ինքնավնասման բանտի ղեկավարների... -
Ահաբեկչությունից հետո Թուրքիայում արգելափակվել են «Ֆեյսբուքն» ու «Թվիթերը»
Թուրքիայում մարտի 13֊ին դատարանի որոշմամբ արգելափակվել են «Ֆեյսբուք» և «Թվիթեր» սոցիալական ցանցերը այն բանից հետո, երբ կայքերում սկսել են տարածվել․․․ -
Գասպարիի պաշտպաններին հեռացնելու դատավորի որոշումն օրինական հիմք չունի․ Եգորյան
Տիգրան Եգորյանը նաև նշել է, որ առաջին անգամը չէ, որ դատավորը իրենց հեռացնելու որոշում է կայացնում․ «Մեկ ամիս առաջ էլ էր որոշել մեզ հեռացնել... -
Վարչապետին խնդրում են աջակցել անվճար հոգեմետ դեղ տրամադրելու հարցում
«Կրկին գնումների մրցույթի ձգձգման պատճառով 2016թ.-ից դադարեցվել է դեղի անվճար մատակարարումը: Այսօր մեր շահառուների առողջական վիճակը... -
Անկարայում ահաբեկչության հետևանքով 30-ից ավել մարդ է զոհվել
30 մարդ մահացել է տեղում, 4-ը հիվանդանոց տեղափոխելու ճանապարհին։ Վիրավորների շրջանում 19 անձանց վիճակը ծանր է գնահատվում։ -
Ոստիկանը չի հետաքրքրվել՝ որն էր դանակի 30 հարված ստացած կնոջ սպանության պատճառը
«Իր ցուցմունքում ոստիկանը գրել էր, որ դեպքի վայրում տեղյակ ա եղել՝ ով ա ում սպանել, ինչի համար, իսկ հիմա ոչ մի ձեն չի հանում: Ոստիկանական...

Daily Archives: 14 марта, 2016
Военную службу нужно выбирать в качестве профессии. У гражданина лишь одно обязательство перед страной – выплата налогов, а служить... -
Депутат рассказал о российско-американском заговоре против энергосистемы Армении
«В 2014 году выяснилось, что хоть в прошлом году мы и заплатили за электроэнергию 40 миллиардов драмов, дыра не сократилась, а выросла... -
Начальник армянской тюрьмы издевался над заключенным из-за сексуальной ориентации
В результате действий руководства уголовно-исполнительного учреждения «Раздан» в декабре 2015 года арестанть А.М. совершил... -
Иранского женоненавистника вынудили частично извиниться
“Мы нелегко получили контроль в стране, чтобы отправлять сюда каждую лисицу, ребенка или осла. Парламент - не место для ослов... -
На азербайджано-иранской границе расстреляли пять человек
3 нарушителей границы являются гражданами Бангладеш. -
Решение судьи удалить защитников Гаспари не имеет законных оснований – адвокат
Судья не может удалять адвокатов. Отношения между защитником и подзащитным по своей сути таковы, что они застрахованы от вмешательства судей. Решает... -
После теракта в Турции запретили Facebook и Twitter
Суд в Турции 13 марта вынес решение о запрете на доступ к Facebook и Twitter после того, как в социальных сетях начали распространять фото жертв взрыва в Анкаре. -
Армянский полицейский не поинтересовался о причине убийства 30 ударами ножа
«По сути, свидетель дал показания ни о чем. Такое впечатление, что все то время, на протяжении которого он видел убитую и убийцу, а также...