Monthly Archives: Հուլիս 2016
«Քանի որ ինձ առ այսօր հնարավորություն չի տրվում Սասնա Ծռերի հետ անմիջական հանդիպման ընթացքում ճշտել նրանց առաջադրած պահանջների շուրջ նրանց դիրքորոշումը... -
«Սասնա ծռերը» կպայքարեն բանտից. Վարուժան Ավետիսյանը՝ զենքերը վայր դնելու մասին
Ռազմագերու կարգավիճակով շարունակում ենք պայքարել, իսկ մեր ժողովրդին կոչր ենք ոչ մի գրամ չկասկածել մեր ընդհանուր հաղթանակին: Չարտագաղթել, մնալ, պայքարել ու հաղթե... -
«Սասնա ծռերի» վիրավոր անդամի համար միջպետական ճանապարհ են փակել. նրա վիճակը կայուն ծանր է
ՊՊԾ գնդի տարածքից կրծքավանդակային հրազենային վնասվածքով այսօր «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն տեղափոխված Նազարյանին և այժմ նա գտնվում է վերակենդանացման... -
«Սասնա ծռերից» երկուսը ՊՊԾ տարածքից դուրս են հանվել. հայտնի չէ խմբի անդամներից մեկի գտնվելու վայրը
«Հիմնադիր խորհրդարան» նախաձեռնության փոխանցմամբ՝ խմբի մեկ այլ անդամ Էդուարդ Գրիգորյանը, ով, որոշ տեղեկությունների համաձայն, երկու օր առաջ տեղափոխվել էր... -
Պավել Մանուկյանին կալանավորեցին և տեղափոխեցին «Դատապարտյալների հիվանդանոց»
Դատարանում Մանուկյանը հայտարարել է, որ ինքը չի ընդունում մեղքը, իսկ նրա փաստաբան Ինեսսա Պետրոսյանը դատարանի որոշումն ապօրինի է համարել: -
Մի խումբ ամերիկահայեր Կարմիր Խաչից պահանջել են օգնել «Սասնա ծռեր» անդամներին
«Նամակ ներկայացրեցինք և ներկայացրեցինք իրավիճակը Հայաստանում, օգնություն խնդրեցինք: Բացատրեցինք, որ Հայաստանում տեռորիստներ չկան, եթե ամբողջ ազգն է... -
«Սասնա ծռերի» անդամներից ևս մեկը վիրավորում է ստացել (թարմացված)
Հաղորդագրության համաձայն, նրան դուրս են բերել գրավված ՊՊԾ գնդի տարածքից, սակայն Նազարյանի վիճակի մասին տեղեկություններ չկան: -
Ի՞նչ էր «Սասնա ծռերի» գործողությունը. քննարկում *
«Սասնա ծռեր» խումբը ժամանակից դուրս է մնացել: Ովքե՞ր են խմբի անդամները: Ինչպե՞ս են հետին պլան մղվում բողոքի սոցիալական դրդապատճառները: Ինչո՞ւ կանայք չեն կարող մասնակցել... -
Բժիշկը պատրաստ է ՊՊԾ գնդում գտնվողներին օգնություն ցույց տալ
«Որպես բժիշկ, ես այն կարծիքին եմ, որ անգամ թշնամին պիտի հայ բժշկի կողմից օգնություն ստանա, հետևաբար ապստամբներին առանց բուժօգնության թողնելը համարում եմ սխալ... -
Արայիկ Խանդոյանի մորը զրկել են նպաստից. medialab.am
Արայիկ Խանդոյանի մորը՝ Ռիմա տատիկին, զրկել են հաշմանդամության նպաստից, «Սասնա ծռեր» խմբի կողմից հուլիսի 17-ին ՊՊԾ գունդը գրավելուց հետո: Նրանց տեղեկացրել են...

Monthly Archives: Июль 2016
Решение далось нам с большим трудом. Мы решили не проливать кровь и избрать статус военнопленных, исходя из следующего: мы считаем... -
Павла Манукяна арестовали и доставили в «Больницу для заключенных»
В суде он заявил, что не признает свою вину. Адвокат Манукяна Инесса Петросян, в свою очередь, сочла вердикт незаконным... -
Еще один член «Неистовых из Сасуна» получил ранение
После того, как оппозиционная инициатива «Учредительный парламент» сообщила о ранении Седрака Назаряна, информацию подтвердил глава... -
Риму Хандоян лишили пособия по инвалидности после захвата «Неистовыми из Сасуна» полка патрульно-постовой службы полиции 17 июля... -
С территории захваченного полка ППС в Ереване доносились звуки взрывов
Около полудня было несколько взрывов и выстрелов, из блокированной части улицы Хоренаци выехала машина скорой помощи и двинулась в центр города... -
«Неистовые из Сасуна» заявили о своей непричастности к убийству полицейского
Призываем Сержа Саргсяна принять наше благоразумное предложение, обеспечить нашу встречу с Жирайром Сефиляном и принять его переговорную... -
В центре Еревана перекрыли проспект. Митингующий пытался совершить акт самосожжения (обновлено)
На площади Свободы начался митинг в поддержку «Сасна Црер». После длительных обсуждений было решено провести шествие по центральным улицам Еревана, затем решить, стоит ли идти к улице Хоренаци... -
Говорит ереванский ополченец (русские субтитры)
В последующие дни власти нарушили договоренности, обесточили территорию полка, лишили связи и еды и стали отстреливать ополченцев. Хандояна ранили накануне... -
Ереванская полиция применила силу: десятки пострадавших, юноша лишился глаза
60 пострадавших доставлены в ереванскую 5-ую больницу в результате жестокого разгона акций на улице Хоренаци и в районе Сари Тах и применения полицией спецсредств... -
Люди в штатском волокли потерявшего сознание армянского политика по коридору больницы
Неизвестные, однако, принялись тащить политика силой, в результате его самочувствие резко ухудшилось. Санасарян потерял сознание, но его продолжали волочить...