Daily Archives: Փետրվար 21, 2017
«Հանձնարարելով դատական կարգադրիչներին մեկուսացնել տուժողին՝ դատավորը, ըստ էության, ոչ միայն առհասարակ արգելել է տուժողի և նրա... -
Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ ընկեր չեմ․ Փոստանջյանը՝ «Ժառանգությունը» լքելու մասին
«Միգուցե ես ունեցել եմ սխալներ և չպետք է թույլ տայի, որ ամեն ինչ հասներ վերջին օրվան, բայց, այնուամենայնիվ, այս պարագայում ես այլ որոշում... -
Սևազգեստ մայրերի գործով ոստիկանությունում սկսված ծառայողական քննությունն անհետևանք են թողել
«Չէին էլ անի, որ մեկին է ձեռ տալիս, որ ծառայողական քննություն անեն։ Իսկ Երևանի ոստիկանապետը, որ խոստացել էր միջադեպի տեսանյութի... -
Հայաստանից ամեն տարի 2000 երեխա է արտագաղթում բանակից ազատվելու համար․ պատգամավոր
«Եվ սա հիմնավորում է նաև այն, որ այս երկարաշունչ 25 տարվա կիսապատերազմ վիճակը թողնում է տնտեսության, մարդկանց հոգեբանության... -
Դատական վեճ՝ «աղանդ» բառի շուրջ․ «Իրավունք»֊ի դեմ հայցը հասավ ՄԻԵԴ
Կրոնական կազմակերպությունը և դրա ղեկավար Արթուր Սիմոնյանը նշում են, որ Հայաստանի դատարանները խախտել են արդար դատավարության... -
Ապրիլյան պատերազմին մասնակցել են միայն զոհվածնե՞րը․ «Հրապարակ»
«Հարցումներին սովորաբար բացասական պատասխան ենք ստանում։ Ասում են՝ տվյալ զինվորը մարտական հերթապահության մասնակցել է... -
Լրագրողը պնդում է՝ իր դեմ քրգործ են հարուցել զիջումներ կորզելու ակնկալիքով
Ըստ նրա՝ հարևանը կապեր ունի դատախազությունում, ինչի շնորհիվ էլ ավելի վաղ կատարած բռնությունների համար պատիժ...

Daily Archives: 21 февраля, 2017
Постанджян не намерена отказываться от каких-либо политических процессов и о своих дальнейших действиях сообщит в ближайшее время. -
«Оставлено без последствий» расследование инцидента между полицией и матерями погибших в армии солдат
«Они бы и не стали расследовать. Кому выгодно проводить служебное расследование? А начальник полиции Еревана, пообещавший... -
Депутат: Ежегодно эмигрируют 2000 детей, чтобы не служить в армянской армии
«Это доказывает и то, что существующее долгоиграющее состояние 25-летней полувойны всерьез воздействует на экономику, психику людей... -
Секта или оскорбление: Евросуд коммуницировал жалобу против армянской газеты
По части слова «секта» суд сослался на современный толковый словарь армянского языка Эдуарда Агаяна, согласно которому, секта – религиозное учение... -
«Самоубийства не было». На семью армянского солдата оказывают давление
«Никто ничего не говорит и не делает. Дело не продвигается. Я 7-8 месяцев кричу, прошу, ору о том, что ничего не делают, как я могу быть... -
Армянский журналист: Завели уголовное дело, чтобы добиться уступок
«Почему я разбил? Якобы он снимал инцидент, а я, журналист с 15-летним стажем, заметил это, отобрал у него телефон...