Daily Archives: Փետրվար 21, 2017
«Հանձնարարելով դատական կարգադրիչներին մեկուսացնել տուժողին՝ դատավորը, ըստ էության, ոչ միայն առհասարակ արգելել է տուժողի և նրա... -
Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ ընկեր չեմ․ Փոստանջյանը՝ «Ժառանգությունը» լքելու մասին
«Միգուցե ես ունեցել եմ սխալներ և չպետք է թույլ տայի, որ ամեն ինչ հասներ վերջին օրվան, բայց, այնուամենայնիվ, այս պարագայում ես այլ որոշում... -
Սևազգեստ մայրերի գործով ոստիկանությունում սկսված ծառայողական քննությունն անհետևանք են թողել
«Չէին էլ անի, որ մեկին է ձեռ տալիս, որ ծառայողական քննություն անեն։ Իսկ Երևանի ոստիկանապետը, որ խոստացել էր միջադեպի տեսանյութի... -
Հայաստանից ամեն տարի 2000 երեխա է արտագաղթում բանակից ազատվելու համար․ պատգամավոր
«Եվ սա հիմնավորում է նաև այն, որ այս երկարաշունչ 25 տարվա կիսապատերազմ վիճակը թողնում է տնտեսության, մարդկանց հոգեբանության... -
Դատական վեճ՝ «աղանդ» բառի շուրջ․ «Իրավունք»֊ի դեմ հայցը հասավ ՄԻԵԴ
Կրոնական կազմակերպությունը և դրա ղեկավար Արթուր Սիմոնյանը նշում են, որ Հայաստանի դատարանները խախտել են արդար դատավարության... -
Ապրիլյան պատերազմին մասնակցել են միայն զոհվածնե՞րը․ «Հրապարակ»
«Հարցումներին սովորաբար բացասական պատասխան ենք ստանում։ Ասում են՝ տվյալ զինվորը մարտական հերթապահության մասնակցել է... -
Լրագրողը պնդում է՝ իր դեմ քրգործ են հարուցել զիջումներ կորզելու ակնկալիքով
Ըստ նրա՝ հարևանը կապեր ունի դատախազությունում, ինչի շնորհիվ էլ ավելի վաղ կատարած բռնությունների համար պատիժ...

Daily Archives: February 21, 2017
This is evidence of the impact that the everlasting semi-war state has had on Armenia's economy, and the serious psychological effects it has had on the people and their lives... -
Police Officers Who Allegedly Spat at Mothers of Dead Armenian Soldiers Warned to ‘Act with Maximum Restraint’ In Future Incidents
The incident has been looked into, and it was decided to leave it unpunished. The officers in question have been warned to from... -
Armenian Reporter Insists Property Destruction Charge Against Him ‘Frivolous’
The reporter says his neighbor has links in the prosecutor's office, which have made it possible for him to get away with committing more serious violent acts in the past. According... -
‘He Did Not Commit Suicide;’ Family of Dead Armenian Soldier Say They Are Being Pressured to Remain Silent
They know their stuff; they are quite experienced. Army is the largest business in the whole world...