Daily Archives: Ապրիլ 26, 2018
«Երեկ և այսօր Հայաստանում տեղի է ունենում տոտալ քաղաքական առևտուր։ Պողոսը հանդիպում է Պետրոսին, Պետրոսը Մարտիրոսին, իրար մեջ ինչ-որ պաշտոններ են... -
ՀՀԿ֊ն, ԲՀԿ֊ն, ՀՅԴ֊ն չեն կարող վարչապետի թեկնածու ունենալ
ՀՀ քաղաքականապես ակտիվ քաղաքացիներիս համար ստեղծված իրավիճակում մերժելի է խորհրդարանական այդպիսի կուսակցությունների կողմից վարչապետի պաշտոնում... -
Համալսարանները պետք է լինեն ապակուսակցական․ ուսանողները քննարկեցին բուհերի խնդիրները
«Համալսարանի ղեկավար կազմը կուսակցական չպետք է լինի և դա չի վերաբերում միայն Հանրապետական կուսակցությանը, այլ բոլոր կուսակցություններին... -
Վարչապետի ընտրության հարցը քննարկվելու է մայիսի 1-ին․ Արա Բաբլոյան
«Համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 140-րդ հոդվածի 3-րդ մասի՝ հայտարարում եմ... -
ՀՀԿ֊ն փոխում է նախագահին և պատրաստ է քննարկել ցանկացած հարց
Հանդիպման երկրորդ մասում խմբակցության անդամները վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի հետ քննարկել են ներկա քաղաքական իրավիճակը և հնարավոր զարգացումները...

Daily Archives: 26 апреля, 2018
Накануне в посольстве РФ в Ереване состоялась встреча российских дипломатов с Пашиняном, а также еще одним депутатом армянского парламента Араратом Мирзояном и пресс-секретарем... -
Лидер протестов в Армении пригласил Карена Карапетяна на переговоры (обновляется)
Призываю на время прекратить блокировку улиц в Ереване, чтобы мы могли заняться регулировкой движения. Нельзя допускать, чтобы какие-то... -
Какие партии не должны претендовать на должность премьера Армении
Заявляем, что в сложившейся ситуации для нас, политически активных граждан Республики Армения, неприемлемо выдвижение на должность премьер-министра... -
Армянские студенты обсудили деполитизацию вузов
«Низкие зарплаты преподавателей приводят к повышению уровня коррупции и снижению желания работать. Мы хотим, чтобы преподаватели... -
Парламент Армении обсудит вопрос избрания нового премьера 1 мая
«Согласно третьей части статьи 140 конституционного закона Республики Армения «Регламент Национального собрания», заявляю, что вопрос избрания премьер-министра... -
Партия Сержа Саргсяна сменит главу и готова к обсуждению любого вопроса
Достигнута договоренность заявить, что Республиканская фракция готова без предварительных условий обсуждать любой вопрос со всеми сторонами...