Monthly Archives: Ապրիլ 2018
Վերջին տարիներին աշխատանքը կորցրածներին զրկեցին գործազրկության նպաստից, առողջության խնդիրներ ունեցող աշխատողների համար սահմանափակեցին․․․ -
Ժողովուրդը լավ գիտի ինչ անել, եթե որևէ իշխանություն փորձի լկտիանալ
«ՀՀ քաղաքացին պետք է տոնի իր հաղթանակը։ Եվ ուրեմն ես բոլորին վաղն առավոտյան կոչ եմ անում ժամը 11։00-ից հավաքվել Հանրապետության հրապարակում… -
«Մեզ մենակ չթողնեք»․ որն է ժամանակավոր կառավարության առաքելությունը
Տալ ամենակեսնական, ամենաառաջնային տնտեսական լուծումներ, որոնք ուղերձ պետք է լինեն, թե ինչ պետք է անենք մենք հետո, երբ լինենք հիմնական կառավարություն... -
Փաշինյանի կուսակցությունը հարթակ է ստեղծում՝ ծրագրեր ու առաջարկներ ներկայացնելու համար
Մեզ համար իրապես կարևոր է յուրաքանչյուրի մասնակցությունը, գիտելիքը, փորձը և երազանքը և, մեր պարտավորությունն է ստեղծել հարթակ, որպեսզի յուրաքանչյուրը... -
Պատրաստ եմ ստանձնել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնը․ Փաշինյանը՝ անելիքների մասին
«Վերջին 30 օրում ես օրվա 90 տոկոսն անցկացրել եմ փողոցներում, դաշտերում, անտառներում, հրապարակներում և այդ ամենի արդյունքում եկել է մի պահ... -
«Օլիգարխիայի վերջը եկել ա»․ բոյկոտում են «ՍԱՍ»֊ն ու «Երևան Սիթին» (թարմացված)
Քաղաքացիները հիշեցրել են, թե ինչպես էր 2017 թվականի խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արտակ Սարգսյանին... -
ՀՀԿ խմբակցությունում «կա կանխատրամադրվածություն» չխոչընդոտել մայիսի 1֊ի ընտրությանը
«Հանդիպման ընթացքում մենք պայմանավորվել ենք կազմակերպել ընդլայնված հանդիպում ՀՀԿ խմբակցության հետ, և Վահրամ Բաղդասարյանն ինձ փոխանցել է... -
Ավանում մեքենաներ ջարդած և մարդկանց ծեծի ենթարկած խումբը կապված է Տարոն Մարգարյանի հետ. sut.am
Ապրիլի 22-ին կեսօրից հետո Երևանի Ավան վարչական շրջանում՝ Աճառյան փողոցի վրա, մի խումբ դիմակավորված անձինք նախ փակել են Երևանի կենտրոն տանող... -
ՀՀԿ֊ն թեկնածու չի առաջադրելու․ Փաշինյանն ավելին է ակնկալում (թարմացված)
Եվ ես ասում եմ՝ Հայաստանում կլանային կառավարման վերջին էջը փակված է։ Հայաստանի Հանարպետությունում այլևս մարդիկ չեն գնահատվելու ... -
«Ծառուկյան» դաշինքը և ՀՅԴ֊ն սատարելու են Նիկոլ Փաշինյանին
«Իմ դիրքորոշումն այլ կերպ չի կարող լինել, եթե հաղթանակը ժողովրդինն է, որևիցե մեկը բարոյական իրավունք չունի այդ հաղթանակն իր վրա վերցնելու։ Ժողովուրդը պետք է որոշի...

Monthly Archives: Апрель 2018
. Я хочу сказать, что совершенно несущественно, кто будет премьер-министром, потому что важно, что есть народ, взявший в свои руки штурвал... -
«Не оставляйте нас одних». Оппозиционер рассказал о миссии временного правительства Армении
В-четвертых, самое главное: миссия временного правительства заключается в организации внеочередных парламентских выборов... -
Партия Пашиняна создает платформу для программ и предложений
«Всенародное движение имело тысячи организаторов и десятки тысяч участников. Создание новой Армении также должно... -
«Готов стать премьером». Армянский оппозиционер о планах на ближайшие дни
Я не смогу спокойно работать в кабинете, зная, что в разных частях республики проводятся акции гражданского неповиновения... -
«Пришел конец олигархии». В Ереване пикетировали крупные сети супермаркетов
Демонстранты скандировали «Пришел конец РПА!», «Пришел конец олигархии!», «Власть принадлежит нам!», «Власть принадлежит народу!»... -
Правящая партия Армении склонна не препятствовать избранию премьера
«Мы договорились организовать расширенную встречу с фракцией РПА, и, по словам Ваграма Багдасаряна, они склонны не препятствовать... -
Блок «Царукян» и «Дашнакцутюн» поддержат Никола Пашиняна
«У меня не может быть иной позиции, если победа за народом. Ни у кого нет морального права забирать эту победу... -
Республиканцы не выдвинут кандидатуру на пост премьера. Пашинян в Ванадзоре (обновляется)
«Отныне, вне зависимости от должностей и статуса, власть не будет принадлежать никакой партии, никакой группе или клану. Власть будет принадлежать народу... -
Пострадавшему от ветра жителю Арташата не выплачивают компенсацию
Я отправился туда, сказали, что никаких денег нет, мэрия Арташата не отправляла данных об ущербе. Пошел в мэрию, где сказали... -
В армянском Степанаване республиканка избила внучку за участие в акции оппозиции
За день до этого внучка Тунян вместе с одноклассниками участвовала в шествии под лозунгом «Отвергни РПА!». Директор пригрозила школьникам ввести...