Monthly Archives: Ապրիլ 2018
Վերջին տարիներին աշխատանքը կորցրածներին զրկեցին գործազրկության նպաստից, առողջության խնդիրներ ունեցող աշխատողների համար սահմանափակեցին․․․ -
Ժողովուրդը լավ գիտի ինչ անել, եթե որևէ իշխանություն փորձի լկտիանալ
«ՀՀ քաղաքացին պետք է տոնի իր հաղթանակը։ Եվ ուրեմն ես բոլորին վաղն առավոտյան կոչ եմ անում ժամը 11։00-ից հավաքվել Հանրապետության հրապարակում… -
«Մեզ մենակ չթողնեք»․ որն է ժամանակավոր կառավարության առաքելությունը
Տալ ամենակեսնական, ամենաառաջնային տնտեսական լուծումներ, որոնք ուղերձ պետք է լինեն, թե ինչ պետք է անենք մենք հետո, երբ լինենք հիմնական կառավարություն... -
Փաշինյանի կուսակցությունը հարթակ է ստեղծում՝ ծրագրեր ու առաջարկներ ներկայացնելու համար
Մեզ համար իրապես կարևոր է յուրաքանչյուրի մասնակցությունը, գիտելիքը, փորձը և երազանքը և, մեր պարտավորությունն է ստեղծել հարթակ, որպեսզի յուրաքանչյուրը... -
Պատրաստ եմ ստանձնել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնը․ Փաշինյանը՝ անելիքների մասին
«Վերջին 30 օրում ես օրվա 90 տոկոսն անցկացրել եմ փողոցներում, դաշտերում, անտառներում, հրապարակներում և այդ ամենի արդյունքում եկել է մի պահ... -
«Օլիգարխիայի վերջը եկել ա»․ բոյկոտում են «ՍԱՍ»֊ն ու «Երևան Սիթին» (թարմացված)
Քաղաքացիները հիշեցրել են, թե ինչպես էր 2017 թվականի խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արտակ Սարգսյանին... -
ՀՀԿ խմբակցությունում «կա կանխատրամադրվածություն» չխոչընդոտել մայիսի 1֊ի ընտրությանը
«Հանդիպման ընթացքում մենք պայմանավորվել ենք կազմակերպել ընդլայնված հանդիպում ՀՀԿ խմբակցության հետ, և Վահրամ Բաղդասարյանն ինձ փոխանցել է... -
Ավանում մեքենաներ ջարդած և մարդկանց ծեծի ենթարկած խումբը կապված է Տարոն Մարգարյանի հետ. sut.am
Ապրիլի 22-ին կեսօրից հետո Երևանի Ավան վարչական շրջանում՝ Աճառյան փողոցի վրա, մի խումբ դիմակավորված անձինք նախ փակել են Երևանի կենտրոն տանող... -
ՀՀԿ֊ն թեկնածու չի առաջադրելու․ Փաշինյանն ավելին է ակնկալում (թարմացված)
Եվ ես ասում եմ՝ Հայաստանում կլանային կառավարման վերջին էջը փակված է։ Հայաստանի Հանարպետությունում այլևս մարդիկ չեն գնահատվելու ... -
«Ծառուկյան» դաշինքը և ՀՅԴ֊ն սատարելու են Նիկոլ Փաշինյանին
«Իմ դիրքորոշումն այլ կերպ չի կարող լինել, եթե հաղթանակը ժողովրդինն է, որևիցե մեկը բարոյական իրավունք չունի այդ հաղթանակն իր վրա վերցնելու։ Ժողովուրդը պետք է որոշի...

Monthly Archives: April 2018
These people showed that they know what to do if any authorities in Armenia become impudent and decide not to reckon with their people. I realized tonight that the.... -
Opposition Civil Contract Party to Hold Forums for ‘Thinkers and Dreamers’
- The national movement has had thousands of organizers and tens of thousands of participants. The new Armenia should also be created with the ideas and hands of thousands of people... -
Pashinyan ‘Ready’ to Become Armenia’s Prime Minister
I have very important business in the National Assembly tomorrow morning: I have to meet with representatives of all factions so that... -
‘Oligarchy’s End Has Come;” Demonstration in Yerevan Outside Republican Oligarchs’ Businesses
The voice of the people must be heard in the parliament on May 1; Nikol has the support of the people - he is the interim Prime Minister,” one of the messages read ... -
Sources Claim Stepanavan School Headmaster Beat Granddaughter for Participating in Opposition Rally
According to our sources, the girl’s mother Yeranuhi Mkrtchyan, who is the school’s head teacher and the daughter-in-law of Republican mayor Mikayel Gharakeshishyan, also took part in the beating. .. -
‘Nikol for Prime Minister;” Pashinyan Arrives in Gyumri Square
"I believe that Russia is a state that respects international law, therefore it does not interfere in the internal affairs of Armenia. This is purely a domestic issue.... -
Pashinyan Invites Acting PM Karapetyan to Negotiations
I urge everyone to temporarily stop blocking streets in Yerevan so that we are able to return traffic in the capital to normal. We can’t allow people to take advantage of the... -
I declare that the issue of the election of the Prime Minister will be discussed at 12pm on May 1, at a special meeting of the National Assembly... -
In the second half of the meeting [which was held in Sargsyan’s absence], RPA lawmakers discussed the current political situation and possible developments with acting... -
Opposition Rally in Yerevan Promises Election of New PM in Coming Days (Live Thread)
“Some thought that the people were so excited and satisfied with Serzh Sargsyan’s resignation that they had forgotten why they had gathered in the first place...