Daily Archives: Հոկտեմբեր 24, 2018
Արդյունքում՝ 0 կողմ, 1 դեմ և 11 ձեռնպահ ձայներով Նիկոլ Փաշինյանը վարչապետ չի ընտրվել: Քվեարկությունից հետո ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ժպիտով դիմել է Փաշինյանին․․․ -
Չենք թունավորելու մարդկանց․ Փաշինյանը խոսել է հանքարդյունաբերությունից
Աշխատատեղը կարևոր է, մենք ուզում ենք, որ աշխատի այդ գործարանը, բայց վիճակագրություն կա, քաղցկեղ և այլն։ Հո չե՞նք թունավորելու էդ մարդկանց... -
Նոր կառավարությունը դավաճանեց երիտասարդ մասնագետներին՝ հանուն ճարահատությունից առաջացած հայկական ավանդական ընտանիքի
Սրանով պետությունն ի՞նչ ուղերձ է տալիս քաղաքացուն. որ անհատի սոցիալական վիճակը չի՞ լավանալու․․․ -
Աշխարհում Հայաստանին սկսել են ընկալել որպես գործընկեր
Սկզբում ասում էին՝ անշրջելիորեն և վերջնականապես փչացել են հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ։ Բայց հիմա կարող եմ արձանագրել, որ հայ-ռուսական հարաբերություններում․․․ -
Փաշինյանի կառավարության խնդիրն է՝ փոխել տնտեսության կառուցվածքը
Մենք խնդիր ենք դրել, որ փոխվի տնտեսության այդ կառուցվածքը։ Այն է՝ ավանդական գյուղատնտեսությանը պետք է փոխարինի տեխնոլոգիական գյուղատնտեսությունը (ոռոգման․․․ -
Դավադրությունն ամբողջությամբ բացահայտված է․ Փաշինյանի ելույթն ԱԺ-ում
Մենք ստանում ենք հավաստի տեղեկատվություն, որ այդ գործի քննարկման կոնտեքստում ինչ-որ մարդիկ կան, որ ակտիվ բանակցում են, որ Սահմանադրական դատարանը․․․ -
Հեղափոխությունից հետո բանակը նույն անմխիթար վիճակում է
- Ոչ թե որոշ զորամասերում, այլ բոլոր զորամասերում էլ կատարվում են հեռախոսի թաղումներ։ Երբ հրամանատար էի, ես էլ էի անում ու ճիշտ են անում․․․ -
Ալավերդու պղնձաձուլարանը ևս մեկ տարի կթունավորի միջավայրը, բայց դա 500 աշխատատեղ է
Եթե առաջ միայն Ալավերդին ու շրջակայքն էին գտնվում այդ ծխնելույզի ազդեցության տակ, հիմա բարձր տեղից ինքը թունավորում է շատ ավելի մեծ շառավիղով տարածք․․․

Daily Archives: 24 октября, 2018
После оглашения результатов спикер парламента Ара Баблоян с улыбкой обратился к Пашиняну со словами: «Поздравляю с неизбранием». В зале послышался смех... -
Правительство предало молодых специалистов ради традиционных армянских семей, возникших от безысходности
Если бы жить было просто, семьи и предшествующих ей типов не возникло бы. Сегодня множество семей в Армении продолжают существовать... -
Вопрос Севана как вопрос Карабаха. Никол Пашинян о горнопромышленности
Кстати, в Следственном комитете заведено уголовное дело в связи с сокрытием фактов о воздействии на окружающую среду... -
Правительство Пашиняна хочет изменить структуру экономики
В мае, когда я вступил в должность премьера, наша первая реакция и отношение к экономике было таково: проявлять консервативный подход, чтобы сразу... -
Пашинян сказал в парламенте о раскрытом заговоре и предстоящем аресте депутата
Отмечу также, что на одного из депутатов Национального собрания заведено [уголовное] дело, все уже на 100 процентов доказано. Мы два месяца ждем... -
Правозащитница критикует армянского министра за ситуацию в карабахской армии
«Когда родители встретились с ним, у него был синяк под глазом. Если солдат служит с синяками и никто этого не замечает, где сейчас командирский... -
Медеплавильный завод в Алаверди еще год будет загрязнять окружающую среду, но речь о 500 рабочих местах
«Для нас очевидно, что ни у кого нет готового решения: ни у компании, ни у правительства сейчас нет, ни у ВТБ. Мы должны учитывать, что две...