Daily Archives: Դեկտեմբեր 13, 2018
Հանցագործության մեջ մեղադրվող ռուսաստանյան զինվորականը ոչ թե Ռուսաստանի, այլ Հայաստանի տարածքում է, հետևաբար ՌԴ սահմանադրության արգելքը չի տարածվում նրա վրա․․․ -
Վերաքննիչը վերացրել է Մարտի 1-ի գործով քննիչի կալանքը
Մենք ներկայացրել ենք մոտ 40 էջանոց վերաքննիչ բողոք, որով մանրակրկիտ հիմնավորել ենք, թե ինչու է դատարանի որոշումն անհիմն ու ոչ օրինական։ Այս պահին չգիտենք, թե բողոքի ո՞ր մասով է... -
Փաշինյանն ու Պուտինը քննարկել են գազի գնի հարցը
Իսկ տարեվերջին ավարտվող ներկայիս պայմանագիրն ավտոմատ կերկարաձգվի․ «Պայմանագրի ավարտվելը խնդիր չէ, որովհետև այն կերկարաձգվի մինչև․․․ -
Վաչագան Ղազարյանի կալանքը երկարաձգվեց
Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանը ևս երկու ամիս կմնա կալանքի տակ, վճռեց դատարանը՝ բավարարելով կալանքը...

Daily Archives: 13 декабря, 2018
То есть обвиняемый в совершении преступления российский военный находится не на территории России, а на территори Армении... -
Апелляционный суд Армении отменил арест следователя по делу о 1 марта
«Мы подали апелляционную жалобу, состоящую почти из 40 страниц, в ней подробно изложено, почему решение суда необоснованно... -
Пашинян и Путин обсуждали цену на газ
«Договор будет продлен до окончания переговоров, очень тяжелых и требующих времени, окончание срока договора не проблема... -
Иранский политзаключенный умер после 60 дней голодовки
Насиру предъявили обвинение в оскорблении иранского государственного деятеля, лидера исламской революции 1979 года, бывшего верховного лидера Ирана аятоллы... -
Продлен срок заключения бывшего начальника охраны Сержа Саргсяна
Адвокат Газаряна Армен Арутюнян заявил, что «судья перепечатал» обоснования следователя и счел, что пребывание Газаряна под стражей вытекает из интересов...