Daily Archives: Մայիս 21, 2019
Ձեռք բերվելուց հետո նշված ապրանքատեսակները երբևէ չեն ծառայել իրենց նպատակային նշանակությանը, տարիների ընթացքում կրել են որոշակի վնասներ, իսկ 8 տարի անց․․․ -
21 Մայիս
Քոչարյանի տան մոտ․ «Պողոս Պողոսյան, հոկտեմբերի 27, մարտի 1, Ռոբիկ՝ մարդասպան»
- Չեք մոռանում, չէ՞, որ Կոբուլետի պետք է գնաք։ Հիմիկվանից ձեր տեղերը ապահովում եք, որ Եվրոպաներ սեմինարների պիտի գնաք, տեսնեք՝ ոնց մարդու իրավունքները պաշտպանել․․․ -
2008-ին Արցախից զինծառայողներ են բերել ու ՊՆ համազգեստ տվել
Որոշման մեջ դրվագներ կան մեղադրանքից, նշվում է, որ Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի շուրջ 1 000 պայմանագրային զինծառայողներից․․․ -
Քոչարյանի գործը ՍԴ ուղարկելը ոչ պատահական շտապողականություն է
Տարօրինակ եւ ապօրինի շտապողականություն մի դատավորի կողմից, որը օրեր շարունակ որեւէ կերպ չէր ցանկանում սահմանափակել նախորդ շաբաթվա․․․ -
«Սա քո երկիրը չէ»․ իրավապաշտպանին սպառնացել են
«Այսօր երբ գործից հետո վերադառնում էի տուն, երկու անծանոթ միջին տարիքի տղամարդ ճանապարհս կտրելով առջևս ընկան ու սկսեցին անկապ․․․ -
Դատարանի կարծիքով՝ եթե նախագահ է, օրենքից դուրս է
«․․․պարտադիր չէ, որպեսզի նախագահը գործի հստակ իր լիազորությունների շրջանակներում և դրանցից դուրս չգա․․.» -
Փաշինյանի վճռականությունը հույս է տալիս Ղարաբաղի ընդդիմությանը
- Մեզ մնում է ակտիվորեն աշխատել Արցախում ևս համակարգային կոռուպցիայից զուրկ իշխանություն ունենալու համար։ Փաշինյանն Արցախի բնակիչների կոչ է անում․․․ -
Ո՞ւմ համար, ինչի՞ համար․ հաշմված վետերանը ծանր վիճակում է
Նա պատմում է որոշ բժիշկների անտարբերության, քաղաքական և ռազմական ղեկավարության «ձևական գլուխ խոնարհելու» և լռելու անհնարինության մասին։ 7 հոգով ապրում են 18 քմ․․․ -
Քոչարյանը դուխով ա, Սերժը կարող ա վախենար, Նիկոլին փուռն են տալու Շանթ Հարությունյանը կանխատեսում էր
Հիմա դու պատրա՞ստ ես գնաս բերդի դռներով անցնես, քո արդարության համար կռիվ տաս, գաս իշխանության։ Քոչարյանն ասել ա՝ «հա»․․․

Daily Archives: 21 мая, 2019
«Сегодня царит атмосфера страха! Кто должен противостоять? Все боятся группы меньшинства, агрессивного, ванадльского меньшинства... -
В 2008-ом из Арцаха привезли военнослужащих и выдали им форму Минобороны Армении
Григорян после судебного заседания по делу Роберта Кочаряна заявил, что в предшествующие мартовским событиям дни... -
Передача дела Кочаряна в Конституционный суд — неслучайная поспешность
Странная и незаконная поспешность судьи, который на протяжении дней не хотел каким-либо образом ограничивать судебную постановку, которую мы наблюдали... -
«Это не твоя страна». В Ереване угрожали правозащитнице
«Когда я возвращалась домой с работы, мне перерезали дорогу двое мужчин средних лет и начали задавать дурацкие вопросы. В тот момент я говорила по телефону... -
Решительность Пашиняна вселяет надежду в оппозицию Карабаха
Думаю, все сказано четко, нам остается активно работать, чтобы и в Арцахе иметь еще одну некоррупционную власть... -
Ради кого и чего? Ветеран-инвалид в тяжелом состоянии
Ладно, черт с нами, а что с этими детьми [показывает в сторону племянников]? Вот, мальчика через 10 лет в армию заберут, с каким сердцем его отправлять... -
В нынешнем раскладе сильной стороной является именно Пашинян
Он их создал, он их вывел на этот уровень – карьерный, политический – и любой отход от него будет означать для них политическую смерть. Поэтому и в дальнейшем крепость рядов... -
Кочарян смелее Сержа, а Никола подставят – бывший политзек предсказывал
Теперь они говорят: не выдаем [экс-министра обороны Армении] Арутюняна Микаэла, значит, Кочарян пришел победить в тюрьмах и прийти... -
Кремль давит на Армению Кочаряном и Карабахом
Из трех предыдущих президентов наиболее пророссийским был Кочарян. Он практически уступил России экономику, политику, систему безопасности, энергетику...