Daily Archives: Մայիս 22, 2019
Ինչպես երևում է Դատախազության պատասխանից, տուժող կողմի հարցերին պատասխան չի տրվել՝ ի հակառակ Դատախազության ներկայացուցչի պնդումների․․․ -
22 Մայիս
«Նրանք օգտվեցին Նիկոլ Փաշինյանի մարդասիրական վերաբերմունքից»
Մոտ 200-300 դատավոր պետք է գործից ազատվեն, նրանք էն դատավորներն են որ էդ տարիներին դատեցին անմեղ մարդկանց: Լխկում էին դաժանաբար։ Օպերայի... -
Ստեփանակերտ․ Ոչ թե վախենում, այլ զզվում են իշխանություններից
Եթե Արկադի Ղուկասյանն ինչ֊որ մեկի մարտական ընկերն ա, դա մի բան ա նշանակում, որ էդ մարդը մարտի չի մասնակցել, որովհետև․․․ -
Քոչարյանը կարող է 7 ամիս շահել. հարցազրույց
- Դե-յուրե շատ նման է, որ մեկ այլ պետության նախագահ հանդես է գալիս մեկ այլ պետությունում երաշխավոր, դա իրավական պրակտիկայի տեսանկյունից աննախադեպ քայլ է․․․ -
Ապացուցելու չկա, որ դատարանը կցորդ է․ սոցիալ-դեմոկրատ
Թեհմինե Ենոքյանի հարցազրույցը Քաղաքացու որոշում սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության անդամ, իրավաբան Նարեկ Ներսիսյանի հետ։ -
Պատերազմ է հայտարարված՝ ուրեմն կլինի պատերազմ․ վեթթինգը սկսված է
- Հեղափոխությունը պաշտպանող բոլոր քաղաքական ուժերին, քաղաքացիներին, իրավապաշտպաններին, փաստաբաններին, լրագրողներին, հասարակական․․․ -
Նախկին ամուսնու կողմից դանակահարված Կարինե Հակոբյանը մահացել է
«Կարինե Հակոբյանը, որին օրեր առաջ դանակահարել էր նախկին ամուսինը, այդպես էլ գիտակցության չգալով հիվանդանոցում մահացել է․․․ -
Վազգեն Մանուկյանը կեղծել է Հանրային խորհրդի կարծիքը
- Ինձ իրավունք եմ վերապահելու Հանրային խորհրդի նիստերի ժամանակ սեփական հեռախոսով իրականացնել նիստերի ու ելույթների ուղիղ հեռարձակումը սոցիական ցանցերով․․․ -
Հասարակական կազմակերպությունների հայտարարությունը Ռոման Ուդոտի ձերբակալման վերաբերյալ
Նա դիմել է ոստիկանություն և հայտարարություն տվել հետապնդման և մասնավոր կյանքի անձեռնմխելիության խախտման վերաբերյալ: Թղթակիցն իր հերթին․․․ -
Միայն ոչինչը կարող էր մարդասպանին ազատ արձակել
Հիմա դուք ասում էք, որ ժողովուրդը իրավունք չունի փակել իր դատարանի դուռը: Դուք ժողովրդի հաշվին ապրելով...

Daily Archives: 22 мая, 2019
27 марта представители правопреемника скончавшаяся в результате избиения Джульетты Гукасян обратились в генпрокуратуру Армении... -
Степанакерт: Не боятся власти, а испытывают к ней отвращение
Если Аркадий Гукасян чей-то боевой товарищ, это означает одно, что человек не участвовал в боях, потому что Гукасян и бой очень далеки друг от друга... -
«Если объявлена война, значит, быть войне» — в Армении начат процесс веттинга
Мы глубоко убеждены, что судебная система должна действовать вне зависимости от всех воздействий, пользоваться непоколебимым... -
Президент Венесуэлы Николас Мадуро приедет в Баку
Азербайджан примет председательство в Движении неприсоединения от Венесуэлы. В связи с этим в Баку 21-26 октября 2019 года состоится саммит глав государств организации. -
Скончалась Каринэ Акопян, получившая ножевое ранение от бывшего супруга
«Каринэ Акопян, несколько дней назад получившая ножевое ранение от бывшего супруга, скончалась в больнице, так и не придя в сознание... -
Арцахцы готовы выступить против «карабахского клана»
Смешное в том, что эти люди, снова набрав силу, под маской героев пытаются привлечь арцахскую молодежь своим героическим прошлым... -
Протесты в Абхазии пересеклись с Днем памяти жертв Кавказской войны
Кавказская война, продолжавшаяся с 1763 по 21 мая 1864 года, поставила адыгские народы на грань исчезновения. После войны и массовой депортации адыгов в Османскую... -
После выборов в Грузии: Ничто так не повергает в депрессию, как ложный бунт
Воинственный настрой Михаила Саакашвили и его супруги Сандры Рулофс находит все меньше отклика в рядах соратников по «Революции роз». Оппозиция в... -
Заявление общественных организаций по поводу задержания Романа Удота
Он обратился в полицию и написал заявление о преследовании и нарушении неприкосновенности частной жизни. Корреспондентка, в свою очередь, написала ответное заявление о краже... -