Daily Archives: Մայիս 29, 2019
Անձը մերժել ենք, համակարգը մնում է։ Օլիգարխիկ կուսակցությունը դեռ Ազգային ժողովում է։ Երբ են արմատական հարցերը առաջին պլան գալու․․․ Սարո Սարոյանի հետ․․․ -
Երեխաներին ապօրինաբար են տանում հոգեբուժարան․ Օմբուդսմենը դիմել է ՍԴ
Փաստացի նրանք պահվում և բուժվում են իրենց կամքին հակառակ, այսինքն՝ հարկադրաբար՝ դրանով իսկ մեխանիկորեն զրկվելով դատարանում․․․ -
Երևան-Ստեփանակերտ. համագործակցություն կծավալվի նաև երկու մայրաքաղաքների օրենսդիր մարմինների միջև
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քարտուղար՝ Երևանի ավագանու «Բարգավաճ Հայաստան», «Իմ քայլը» և «Լույս»․․․ -
Պատգամավորներին․ Մի հարվածեք հեղափոխական աղքատ մեծամասնությանը
Օրինագծի ոչ բավարար հիմնավորվածությանն ու փաստարկվածությանը, սոցիալական ազդեցության գնահատման բացակայությանը և գործընթացի․․․ -
2008-ի մարտի 1-ին խոշտանգված ու 1-ին կարգի հաշմանդամ դարձած ցուցարարը օգնության կարիք ունի
«Մի ոստիկան ոտքը դրել էր դոշիս, ասում էր վեր կենաս: Մահակներով խփում էին ոտքերիս: Հետո ինձ քարշ տալով տարան ոստիկանական գազելի... -
Հրաժարականից առաջ ռեկտորը արեց իր վերջին վատությունը ԵՊՀ-ին
Այսինքն՝ ինչ է ստացվում․ բացում ես հանձնաժողով, պատրաստում ես իրավահաջորդ ու թքած, թե համալսարանի հետ ինչ կլինի -
«Սերժի հրամանն են կատարել»․ մահացած ոստիկանի հոր ցուցմունքը
Ասի՝ բա ո՞նց, ասեց՝ Սերժի հրամանն են կատարել, ասի՝ Սերժը ի՞նչ կապ ունի։ Հետո ասեց՝ տղեդ վիրավոր ա, տարել են հիվանդանոց․․․ -
Առաջին անգամ ես համաձայն եմ Թրամփի հետ
Փարիզի կլիմայի պայմանագրից և Իրանի հետ միջուկային համաձայնագրից հեռացումը, Իսրայելում նրա կողմից ամերիկյան դեսպանատան տեղափոխումը Թել-Ավիվից Երուսաղեմ... -
«Պիտի հասկանանք՝ Հայաստանում հակամարտություն է»․ Լևոն Զուրաբյան
20 տարի է՝ մի խումբ մարդիկ, սարքելով ղարաբաղյան հաղթանակը գրդոն, առևանգելով պետական մեքենան, տիրացել են մենաշնորհներին, իշխանական․․․

Daily Archives: 29 мая, 2019
«Закрыли дверь газели, чтобы снаружи не видели, что происходит. Даже по губам били, зубы потом выпали. Избивая, повезли в полицию... -
До своей отставки ректор Ереванского госуниверситета совершил последнее беззаконие
Что получается? Создаешь комиссию, готовишь преемника и плевать, что будет с университетом, главное, что после твоего ухода тебя будут хвалить, потому что ты... -
«Выполняли приказ Сержа» — отец убитого в Ереване полицейского
Я сказал, что хочу посмотреть на стекло, ответили: подмели, выбросили. Как так, говорю. «Был приказ сверху», - отвечают. Это было оконное стекло»... -
В День Республики в Азербайджане задержали активистов
В Азербайджане представители оппозиционных партий провели митинг в День Республики в поселке Новханы недалеко от Баку... -
Грузия не в обиде на Украину, но просит не давать Саакашвили должности
Иванишвили постигнет та же участь, что и Петра Порошенко. Враги нашего прогресса в Украине и мои враги на данном этапе побеждены, и точно так же они будут побеждены в Грузии... -
Запрет на продажу грузинской земли препятствует чаеводству
- Грузинский чай пользуется спросом на китайском рынке, так как Китай удовлетворяет спрос лишь на 70%, соответственно, 30% открыты для импортеров. Они взяли землю в 49-летнюю... -
Группа людей превратила Карабах в способ заработка — Зурабян
Председателя Конституционного суда Грайр Товмасян, по убеждению зампреда «Армянского национального конгресса», нельзя было избирать членом КС... -
Мэрия предлагает установить в Ереване памятник жертвам 1 марта
В Ереване появится памятник памяти жертв 1 марта 2008 года. Как сообщает пресс-служба мэрии, в ходе очередного рабочего...