Daily Archives: Օգոստոս 12, 2019
Արցախի ՊՆ փոխանցմամբ Լեռնային Ղարաբաղի զորամասերից մեկից, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մարտական դիրքը լքել է զինծառայող Արայիկ Հայկի Ղազարյանը։ -
12 Օգոստոս
Հայաստանի սպանված հասարակական տրանսպորտը կամ ինչու են մահանում շրջանները
Ի՞նչ ժամատախտակ։ Երբ գազելը լցվի, այդ ժամանակ էլ կգնաք։ -
Գեներալի արդարացումը․ «Հրաման եմ կատարել»
Այդ օրերին Արցախի պաշտպանության նախարար, ներկայումս Հայաստանի պաշտպանության նախարարության Գլխավոր ռազմական տեսուչ Մովսես Հակոբյանը արձագանքում է․․․ -
Նորություն չէ, որ մարտի 1-ին Ղարաբաղից հարյուրավոր սպաներ և դիպուկահարներ են բերվել
- Այն ժամանակվա վերնախավի ցանկությամբ տեղափոխվել է Հայաստան՝ այդ չափաբաժնով էլ անպաշտպան թողնելով բանակի կառավարումը Արցախում․․․ -
Ինչպես են մեզ ստիպում անդամագրվել Դաշնակցությանը. բաց նամակ
Բարձր աշխատավարձերի են արժանանում նրանք, ովքեր դաշնակցական են, կապ չունի, որ կրթական աստիճանը չի․․․ -
Մոսկվայի ցույցերի մասնակիցներին սպառնում են
«Նույնիսկ «Միայն սպիտակ ցուցակից զանգեր» գործիքը չի օգնում։ Միևնույնն է՝ փակ համարները շրջանցում են այն, ընդ որում, միաժամանակ մեր մի... -
Կոնվենցիան Ստամբուլի մասին չէ
Ներկա իշխանությոնների հանդեպ նույնիսկ մեծ հակակրանքի դեպքում Խաչիկ Ստամբոլցյանի ու Վահագն Չախալյանի տեսակետները կիսելը պիտի որ западло լիներ․․․

Daily Archives: August 12, 2019
- Because he said, "Glory to Armenia" that we have survived, you what kind of a place we live in, we were being swallowed already. Do you watch Azerbaijani TV? They also report in Armenian, they say all sorts of things... -
“Pashinyan has more Authority in Artsakh than its Ruling Elite All Together” Oppositionary
- I always state that despite us having different political systems, we are located in the same political terrain, both economically and militarily. In the coming years, we should deepen the de facto integration... -
Yerevan Rationalizes Pashinyan’s Aggressive Statement by the Agenda of Panarmenian Unity
- Despite the fact that his statement is primarily intended for internal audiences, it does not give him any reason to call for annexation of the Nagorno-Karabakh region of the Republic of Azerbaijan. -
Matagish Military Unit – A Den of Crime
He hit with a plastic bottle in the face and shoulder of Sargent Poghosyan inflicting bodily injuries. He gave a "Lie down Press" command and walked over them inflicting bodily injuries.․․