Monthly Archives: Նոյեմբեր 2025
120,000 փախստականներից ընդամենը 3,551 ընտանիք է սերտիֆիկատ վերցրել։ Միայն 1,432-ն են կարողացել այն իրացնել։ -
Արման Գրիգորյանի ձայնը և ընկերներին նվիրած աշխատանքները
Նկարիչների միությունում ցուցահանդեսից հետո epress.am-ի լրագրողը հանդիպել և զրուցել է կազմակերպիչներից Հարություն Սիմոնյանի հետ։ -
Բաքվեցի Գրիշան Պոլտավայում է ապրել կյանքի կեսը
Հիշում եմ՝ եղբորս հանդիպեցի կամվոլնիի մոտ։ Դեմքն արյունոտ, աչքը թափած, շորերը պատռված։ Գնացինք տուն, Գրիշան հեռուստացույցի ոտքը հանեց ու հետ գնաց։ -
Մեդիաները գործ արին․ ռեպորտաժ հրդեհից հեռու Դիլիջանից
Դիլիջանի հրապարակում երեկ երեկոյան մի քանի փրկարարից իմացանք, որ անտառային հրդեհն արդեն մարվել է։ Նրանք իջել էին քաղաք և անընդհատ զանգեր էին ստանում հարազատներից․ քիչ առաջ էր հաղորդվել, որ փրկարարների մեքենա է վթարվել, չորս հոգի վիրավորվել է, մեկը՝ մահացել։ Նրանց զանգում էին նաև կոլեգաները սարերից․ «Մի անհանգստացեք, ինչ կենդանի պիտի … -
Փրկված կատուներ և շներ․ Բուչայի շրջան, Ուկրաինա
Կենդանիները հակադեպրեսանտների վրա են, արձագանքում են օդային տագնապի, ռմբակոծությունների և նույնիսկ ամպրոպի ձայներին. հարձակվում են միմյանց վրա, փոս են փորում, գազազում են։ -
Մաման դեմենցիա ունի, ես էլ՝ շուտով
Դու տեսնում ես՝ ինչպիսին է եղել քո հարազատ մարդը ու ինչ է դարձել։ Այդ հակադրությունը տեսնելն ամենաբարդն է։ Անծանոթին ավելի հեշտ է խնամել։ -
Մահվան ելքով վթարից հետո երկաթուղին ու համայնքը մեղքն իրար վրա են գցում
Երկաթգծի հետ ավտոմոբիլային ճանապարհի անցումը Սիս գյուղում չունի գծանցի հերթապահ և կահավորում -
Օնլայն մախինացիաներից «միամիտ» տուժածներին քննիչները ծաղրում են
Օնլայն վարկեր, խաղարկություններ, «ներդրումային հարթակներ», որոնք ավանդները բազմապատկելու հեշտ միջոց են առաջարկում -
Ով ում հետ է նախընտրական Էջմիածնում
«Մեր քաղաքում ռեզոնանսը շատ է՝ գողականներ, տերտերներ, գեներալներ» -
Արման Գրիգորյանի ցուցահանդեսը կկայանա նոյեմբերի 18-ին
Ընկերությունը որպես ապրելու ձև, ոչ թե պարտք, որպես անթոլոգիա, որտեղ վեճը հավերժ է։ Մտաբերելով և կարևորելով շարժումը, որն ստեղծվեց երիտասարդների կողմից...

Monthly Archives: Ноябрь 2025
"Нужно расчищать, чтобы они не падали, повреждая остальные. К тому же они легко воспламеняются. Если мы сейчас срубим это высохшее дерево, приедут, сделают... -
Слава Україні звучит почти так же, как Слава Украине
Киевский журналист Андрей Куликов дал интервью ереванским коллегам из Epress.am во время их командировки в Украину в ноябре 2025-го. -
Я поехал в Полтаву из Киева после Майдана. Гриша и его жена не разделяли моего воодушевления: Юра, все не так однозначно, посмотри, что стало с нашим районом, штаб правого сектора... -
У мамы деменция. Я на очереди
- Самое ужасное в этой болезни - ты видишь, каким был родной тебе человек и каким он стал. Сложнее всего наблюдать этот контраст. Ухаживать за незнакомым человеком легче. -
Почти все собаки будут жить тут до конца
Животные сидят на антидепрессантах, реагируют на воздушные тревоги, бомбардировки и просто грозу: паникуют, нападают друг на друга, закапываются в землю, дичают. -
Следователи издеваются над «наивными» жертвами онлайн махинаций
Но это - случаи простого подлога. Теперь действуют изощреннее: инвестиционные платформы, криптоприложения и пр. Для того, чтобы разобраться, с чем... -
После ДТП с летальным исходом ЮКЖД и община обвиняют друг друга
"Суть в том, что часть дорожных знаков отсутствовала. За это отвечает община. Община должна обратиться в Полицию, а та - предоставить знаки", - сказал он... -
Кто с кем мутит на выборах в Эчмиадзине
Он разрешит проведение в Эчмиадзине "духовного собрания" Пашиняна. Такого даже Мехакян не обещал... -
Очередная ночь под обстрелами, репортаж из Киева
На этот раз ночная тревога была и правда серьезной. Проснулись от взрывов, света не было. Утром сообщили о погибших. 14-ого ноября под обстрел попали спальные районы Киева.