Daily Archives: Փետրվար 1, 2011
Որպես Մուբարաքի հնարավոր հրաժարականի նախանշան կարելի է դիտել այն փաստը, որ այսօր Եգիպտոսի պետական հեռուստաընկերությունը ցույցերի մեկնարկից... -
Եգիպտացիներն իրար ծեծում են հացի համար. կան զոհեր
Եգիպտոսում վերջին մի քանի օրերին չորս մարդ է մահացել հացի համար պայքարում: Վաղ առավոտվանից հացի վաճառքի կետերում հսկայական... -
Կահիրեում նախագահի հրաժարականի մասին լուրեր են պտտվում
Այսօրվա ցույցը ամենազանգվածայինն է վերջին օրերի ընթացքում: Մուբարաքի հակառակորդներն իրենց այսօրվա ակցիան անվանել «Միլիոնների երթ»... -
Սերժ Սարգսյանը վերընտրվել է շախմատային ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում
Ֆեդերացիայի նախագահի առաջին տեղակալ է դարձել Սմբատ Լպուտյանը, տեղակալներ` Յուրի Առուստամյանը, Գագիկ Գևորգյանը, Հովիկ Խալիկյանը... -
Ֆրանսիայում բռնագրավվել է Թունիսի նախկին նախագահի ինքնաթիռը
Ավելի վաղ Եվրամիությունը որոշում էր կայացրել սառեցնել Թունիսի նախկին նախագահի և նրա կնոջ բոլոր բանկային հաշիվներն ու ակտիվները... -
Հայ ընդդիմադիր երիտասարդները կոչ են անում եգիպտացիներին չնահանջել
«Ուշադրությամբ հետևում ենք հանուն ազատության, հայրենիքի և արդարության ձեր ընդվզմանը: Հիացած ենք ձեր դիմադրողական ոգով, համառությամբ և քաղաքացիական... -
Ադրբեջանում աղջիկներին արգելում են սովորել. այդպես էժան է
«Այն պահից սկսած, երբ աղջիկը գիտակցում է, թե ինչ է կատարվում իր շուրջը, ծնողները սկսում են մշակել նրա ուղեղը` մշտապես կրկնելով, որ նա պետք է... -
26-ամյա հայաստանցին բերման է ենթարկվել 40 կգ մարիխուանայով
Ոստիկանության աշխատակիցները կանգնեցրել են երթուղային տաքսին, որում թմրանյութերի իրացմամբ զբաղվող երիտասարդը երթևեկում էր... -
Ղարաբաղի խնդրի լուծումը. «Վերադարձնում ենք այն, ինչ, ոչխարի պես, քանդել ենք»
«Ի՞նչ է նշանակում ռազմական: Ինչի՞ մասին եք խոսում: Դա պարզապես աղետ է երկու ժողովուրդների համար էլ: Հասկացե՛ք, գոյություն ունի... -
Հորդանանում ցույցերի արդյունքում հեռացրեցին վարչապետին
Երկրի թագավոր Աբդուլլան ցրել է կառավարությունը և խնդրել է Հորդանանի բանակի նախկին հրամանատարին նոր կաբինետ ձևավորել:

Daily Archives: 1 февраля, 2011
C молчаливого согласия «демократического запада» и «стратегического партнера» России, наша борьба не закончена, и уже три года мы... -
Серж Саргсян переизбран на посту президента Федерации шахмат
Президент Серж Саргсян вручил награды чемпиону Армении 2011 года Роберту Ованнисяну, занявшим второе и третье места... -
Египтяне насмерть дерутся за хлеб. Есть погибшие
Власти успокаивают граждан и уверяют, что все пекарни в стране работают на полную мощность и запасов муки и зерна хватит надолго. -
На улицы Каира вышли 2 млн человек. Есть сведения, что Мубарак ушел
Полиция усиливает меры безопасности вокруг резиденции Мубарака под Каиром. Здание окружили колючей проволокой... -
Во Франции арестован самолет семьи экс-президента Туниса
Французский власти задержали в аэропорту близ Парижа самолет, принадлежащий семье свергнутого тунисского президента Зин Абидина... -
США призывают Иран уважать права своих граждан
«Мы обеспокоены случаем приговоренной к смертной казни Захры Бахрами, имеющей голландское и иранское гражданства... -
Манифестанты добились смены правительства в Иордании
Кроме того, протестующие требовали реформировать политическое устройство королевства, в частности - сделать должность... -
Роман Березовский не сыграет против Грузии
Тренерский состав сборной Армении по футболу во главе с Варданом Минасяном опубликовал список футболистов, которые будут готовиться... -
Девушкам в Азербайджане запрещают учиться. Так дешевле
«Когда девочка уже начинается осознавать происходящее вокруг, родители приступают к обработке ее мозгов, твердя о том, что она должна... -
Суд. «Лишь абсолютные кретины смогли бы заявить, что не могут найти 3 убийц»
- В частности, когда я давал показания, вы мне солгали, сделали ложное заявление, буквально заявили, что в указанных мною сайтах...