Daily Archives: Փետրվար 1, 2011
Որպես Մուբարաքի հնարավոր հրաժարականի նախանշան կարելի է դիտել այն փաստը, որ այսօր Եգիպտոսի պետական հեռուստաընկերությունը ցույցերի մեկնարկից... -
Եգիպտացիներն իրար ծեծում են հացի համար. կան զոհեր
Եգիպտոսում վերջին մի քանի օրերին չորս մարդ է մահացել հացի համար պայքարում: Վաղ առավոտվանից հացի վաճառքի կետերում հսկայական... -
Կահիրեում նախագահի հրաժարականի մասին լուրեր են պտտվում
Այսօրվա ցույցը ամենազանգվածայինն է վերջին օրերի ընթացքում: Մուբարաքի հակառակորդներն իրենց այսօրվա ակցիան անվանել «Միլիոնների երթ»... -
Սերժ Սարգսյանը վերընտրվել է շախմատային ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում
Ֆեդերացիայի նախագահի առաջին տեղակալ է դարձել Սմբատ Լպուտյանը, տեղակալներ` Յուրի Առուստամյանը, Գագիկ Գևորգյանը, Հովիկ Խալիկյանը... -
Ֆրանսիայում բռնագրավվել է Թունիսի նախկին նախագահի ինքնաթիռը
Ավելի վաղ Եվրամիությունը որոշում էր կայացրել սառեցնել Թունիսի նախկին նախագահի և նրա կնոջ բոլոր բանկային հաշիվներն ու ակտիվները... -
Հայ ընդդիմադիր երիտասարդները կոչ են անում եգիպտացիներին չնահանջել
«Ուշադրությամբ հետևում ենք հանուն ազատության, հայրենիքի և արդարության ձեր ընդվզմանը: Հիացած ենք ձեր դիմադրողական ոգով, համառությամբ և քաղաքացիական... -
Ադրբեջանում աղջիկներին արգելում են սովորել. այդպես էժան է
«Այն պահից սկսած, երբ աղջիկը գիտակցում է, թե ինչ է կատարվում իր շուրջը, ծնողները սկսում են մշակել նրա ուղեղը` մշտապես կրկնելով, որ նա պետք է... -
26-ամյա հայաստանցին բերման է ենթարկվել 40 կգ մարիխուանայով
Ոստիկանության աշխատակիցները կանգնեցրել են երթուղային տաքսին, որում թմրանյութերի իրացմամբ զբաղվող երիտասարդը երթևեկում էր... -
Ղարաբաղի խնդրի լուծումը. «Վերադարձնում ենք այն, ինչ, ոչխարի պես, քանդել ենք»
«Ի՞նչ է նշանակում ռազմական: Ինչի՞ մասին եք խոսում: Դա պարզապես աղետ է երկու ժողովուրդների համար էլ: Հասկացե՛ք, գոյություն ունի... -
Հորդանանում ցույցերի արդյունքում հեռացրեցին վարչապետին
Երկրի թագավոր Աբդուլլան ցրել է կառավարությունը և խնդրել է Հորդանանի բանակի նախկին հրամանատարին նոր կաբինետ ձևավորել:

Daily Archives: February 1, 2011
The United States is deeply concerned that Iran continues to deny its citizens their human rights, reads a Jan. 31 press statement by... -
Armenia Names Squad for Friendly Against Georgia
Armenia's national football (soccer) team coaching staff led by head coach Vardan Minasyan published the name of those team members who... -
Opposition Activist in Court Calls Investigator Member of Criminal Gang
"The RA General Prosecution, along with the RA Police, having close links with the criminal underworld, repeatedly proved its... -
Erdogan Backs Egypt Protestors, Urges Reforms
Turkey has finally broken its silence over the Egyptian crisis after major newspapers criticized the government for its inexplicable... -
Yerevan City Hall Brings Out the Snow Plows
Snow removal of streets and pavements is still going on as of 1:30 pm, reads the press notice published on the Yerevan City Hall website. -
‘Blessed Russian Soldier’ Replaced with ‘American Spy’ in Armenia
Some analysts forecast that the influence of the West is increasing in Armenia and that Russia's influence will drop to zero by 2013... -
Pashinyan Court Case Did Not Take Place Today Due to Bad Weather Conditions
Today's court session in the case of Haykakan Jamanak ("Armenian Times") chief editor, imprisoned opposition journalist Nikol... -
Struggle for Armenia in Global Arena has Increased Dramatically: Interview
External forces, primarily the United States, then England, followed by Russia, are trying to have greater influence (on the country) and... -
Russia Not Signing Armenian Statement in PACE is Cause for Concern: Postanjyan
According to PACE Armenian delegate and MP Zaruhi Postanjyan, 22 states signed her document on Nagorno-Karabakh, but Russia wasn't one of them. -
Armenian Tourists Feeling Fine in Egypt’s Sharm el-Sheikh
In the Egyptian resort town of Sharm el-Sheikh the situation is calm, there are no problems, the military is not seen in...