Daily Archives: Փետրվար 10, 2011
Այս պահին Կահիրեի Թահրիր հրապարակում հավաքված ժողովուրդը սպասում է Մուբարաքի ելույթին: Ցուցարարները հույս ունեն, որ նախագահը... -
Հիշատակի և արդարության արժանի են թե Ստեփանակերտի, թե Խոջալուի զոհերը. Դե Վաալ
Փետրվարը Հայաստանի և Ադրբեջանի համար ամենադաժան ամիսն է, գրում է Կարնեգի հիմնադրամի ավագ գիտաշխատող Թոմաս դե Վաալը «National Interest» ամերիկյան հանդեսում: -
Բրյուսովում արգելելու են շորտեր կրել և «օծանելիքով խանգարել գործընկերներին»
Նախագծի կետերից մեկով սահմանվում է, որ համալսարանի վարչական աշխատողներին արգելվում է նվերներ առաջարկելը... -
Հայ գործարարներն ակտիվորեն բիզնեսներ են գրանցում Վրաստանում
Դրանցից 70-ը սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերություններ են, 3-ը` հայկական ընկերությունների մասնաճյուղեր, 24 անհատ ձեռներեց... -
Հայաստանն ու Ադրբեջանը վրացական համակարգիչներ կստանան
«Համակարգչային գործարանը կառուցվում է Վրաստանի Կրթության նախարարության աջակցությամբ և «Ինտել»... -
Ավստրիական ընկերությունը կօգնի լուսավորել Երևանի փողոցները
Կողմերը պայմանավորվել են առաջիկայում տեխնիկական հիմնավորմամբ հստակ բիզնես ծրագրեր մշակել, ինչպես նաև անհրաժեշտության դեպքում... -
Հայաստանի երիտասարդներից անակնկալներ են սպասում
«Բուռն գործունեություն այսօր արդեն կա, և ես աշխատում եմ համագործակցել, աջակցել այդ նոր, ձևավորման փուլում գտնվող ուժերի հետ... -
Հայերն Անգլիայում դատապարտվեցին գանգստերային գողության համար
Ագլինցյանը բերման է ենթարկվել այն պահին, երբ կրկին փորձում էր գողություն իրականացնել: Գևորգյանները ձերբակալվել են... -
Չինուհի մերսողներին մարմնավաճառության համար արտաքսել են Ադրբեջանից
«Եթե նախկինում մենք արտաքսում էինք ապօրինի կերպով մեր երկրում բնակվողներին, իսկ մյուս կողմից` նրանք գնալով ավելի շատ էին սկսում... -
Երևանը խնդրում էր Իսրայելի օգնությունը. Իրանը կարող է ճանաչել Ղարաբաղը
«Ինքներդ գուշակեք, թե ով կարող էր դիմել Իսրայելին ղարաբաղյան պատերազի ժամանակ: Իհարկե, Իսրայելից օգնություն է խնդրել ոչ...

Им нужно смело взглянуть в лицо тем актам насилия, которые они совершали, и с той, и с другой стороны, а не просто рассуждать о том, как они пострадали от рук другой стороны.
Daily Archives: Февраль 10, 2011
Граждане Армении активно осваивают грузинский бизнес
Было зарегистрировано около 100 компаний. Из них 70 - общества с ограниченной ответственностью, 3 филиала, 24 индивидуальных предпринимателя...
Армения и Азербайджан получат грузинские компьютеры
Соответственно, к новому учебному году все первоклассники будут обеспечены нетбуками. На первом этапе завод планирует выпустить 60 тысяч нетбуков...
В Армении также возможна фейсбуковая революция
«Уже сегодня началась бурная деятельность, и я стараюсь сотрудничать, содействовать этим силам, находящимся на новом этапе формирования, и стараюсь создать отношения...
Армяне опустошили телефонные аппараты в Англии на 200 тыс. фунтов
Осужденные украли монеты из более чем 500 телефонных аппаратов по всей стране. Британские СМИ отмечают, что преступление походило на гангстерские истории 50-ых годов...
Кочарян всегда был и остается в политике – мнение
Нужно рассмотреть вопрос о том, есть ли в создавшейся ситуации изменения в философии его действий. Подобных перемен в действиях второго президента Манучарян не видит.
Армения начала пожирать себя с хвоста — мнение
В Армении включена программа самоуничтожения. Образно выражаясь, ситуация такова: представьте животное, которое начало пожирать...
Ситуация В Армении: «Ошибка произошла в 90-ые»
Когда в 1988 году жители Армении стояли на площади, и даже тогда, когда они разошлись, среди чистейших представителей этого движения...
Stratfor: «Повторение египетских событий в Армении маловероятно»
«В Армении нет предпосылок для широкомасштабных акций протеста и беспорядков, несмотря на то, что Армянский национальный...
Митинг у границы с Грузией перенесли в Гюмри. Политик со своей съемочной группой удалился
У КПП Бавра выступил председатель Народной партии Тигран Карапетян, который удалился со своей съемочной группой через 5 минут после своего выступления...